YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ostali proizvođači i razno (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Casio WK 3300 - Aranzer ili klavijatura (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2024)

kreso 25.05.2007 09:25

Simbad vidi prije svega da li češ se muzikom bavit ozbiljno ili samo za svoj gušt. Kao prvo Casio je limitiran aranžer i ima daleko manje mugučnosti i kvalitete od velike trojke (KORG, Roland, Yamaha), a nije nit al pari s Ketronom, GEM-om ili primjerice Kurzweilom koji btw ne proizvodi aranžere.
S druge strane kako se kaže, novi synth je novi, ali za te pare (400 €) ti je možda pametnije malo još stegnut kesu pa ušparat još kojih 200 - 250 € pa tada uzet primjerice Roland G-600, ili KORG iS40 koji bi se već dali dobit i za 500 €. To su ipak profesionalni aranžeri i do prije 5-6 godina su bili malo slabije inačice od TOP modela svojih brandova tj G-1000 ili i30 u to vrijeme. Casio nema mogučnost ubacivanja samplova, ritmovi su mu needitivni (ne možeš ih mjenjat kako tebi paše), u njega ne možeš upisat Super Sytle rađen preko EMC Style Worksa i sl. eksperimente kao s KORG-om, Rolandom ili Yamahom. On je ROM-pler i isključivo samo ono što mu je tvornički uneseno u memoriju. Nije baš sad toliko užasan i loš, ali misliš li se baviti tezgarenjem, malo zahtjevniju svirku s njime češ jako jako teško odradit. Zato ti predlažem da s obzirom na količinu materijala (boja, ritmova, samplova) uzmeš nešto od vodeće trojke. Ima tu još dobrih i iskoristivih aranžera iako su i po 10-tak godina stari svakako su bolji od ijednog novog Casia. Od KORG-a znači imaš nešto iz iS serije (35/40/50) ili malo još ušparat pa uzet Pa50 koji je po meni the Best Buy ove generacije (najviše dobiješ za malo novaca), ili nešto od Rolandove stare G serije (600 ili 800), pa čak i E-96 nije loš ili pak neku od Yamaha, a već je PSR-1000 bolji od ijednog Casia a da ne pričam o jačim modelima kao PSR 1500, PSR 2000 itd. Također uzmi u obzir i Solton MS-60 koji je vrlo dobar ako ne i odličan aranžer.
Nažalost sampler aranžer češ jako jako teško dobiti ispod 1.000 € i za sad ti jedino u tu cijenu ulazi Pa80 i Ketron X1 +/- 100-200 € (ovisi koliko je izrabljen).

Simbad 25.05.2007 14:37

Hvala Kreso na objasnjenju.Gledao sam oglase i nasao ovaj oglas "ARANŽER klavijatura Roland EXR-5, uputstva, 430 EUR i GEM WK2, HDD, kofer, knjige, 450 EUR".Jesu li obe klavijature aranzeri i sta uzeti.Ne planiram ozbiljno da se bavim sviranjem.Recite mi sta da uzmem dok se ne prodaju jer su oglasi od juce. :wink: :?: :?: :?:

DinO74 26.05.2007 01:37

Ako vec hoces EXTRA aranzer do 400 EUR , kupi brate Roland G-800 !!! Aranzer THE BEST svih vremena , ko kaze suprotno kaki bezze...Pozdrav!

Simbad 27.05.2007 13:39

OK kupujem G-800.Hvala na pomoci :D :)

kreso 28.05.2007 08:56

@ Din074

A jesi li siguran da će Roland G-800 dobiti za samo 400 €. Mislim da si malo pretjero. Ako ga i dobije po toj cijeni, onda je već prošo sito i rešeto i pitanje je koliko će još dugo raditi. Teško će da dobije G-800 ispod 550-600 €. A s druge strane u tom slučaju mu je svakako bolja opcija G-600 koji gašenjem aranžera ne mora nanovo očitavati ritmove u user style, a i ima samo 5 oktava (lakši za transport), i osim tih detalja ništa se ne razlikuju.
Slažem se da je G-800 dobar aranžer, ali za te pare mu je Pa50 uz kojih 100-150 € nadoplate sigurno bolja opcija. Mlađi synth, više user mjesta, svaki tvornički ritam se da promjeniti ili prekucati novim, jako dobar Tritonov sound engine, a može dobiti uz malo sreće za mali novac i VA od Rolanda koji je duplo bolji od G-800 (barem po meni).

Simbad 28.05.2007 16:57

E pa tek sad ne znam sta da kupim.Sta mislite o Roland EXR-5. Kaze covek da je koriscen u kuci.Video sam da je ocuvan.

elvis 28.05.2007 21:38

..kao sto gospodin kreso rece za g-800..da ti pomognem ako zelis..moj prijatelj bas prodaje g-800,jako dobro ocuvan,,za 450 eura.....ako zelis javi se....

pozdrav...

DinO74 28.05.2007 21:56

Kreso...u pravu si sto se tice G-600 i PA-50 mada ja nebi nikad uzeo PA 50 ali eto. Roland G-800 sam prije manje od 2 mjeseca prodao za 400 EUR u extra ocuvanom stanju. Ovdje u BiH se nemoze dobiti vise za G800 ...to je njegova cijena ovdje. Mala jeste ali PA serija ga je oborila totalno, zalosno jeste ali tako je!!! Pozdrav

kreso 29.05.2007 10:15

Sto mi nisi reko, ja bih ga odmah za te pare uzo. Moj kum traži takav malo bolji aranžer za po kući do 500 €. I sad zapeo za Solton MS-60, a ja mu kažem da Rolandu nije ni do koljena.
A s druge stane vidiš nije mi jasna računica kako se KORG i3 još uvijek prodaje po tako visokoj cijeni tj, za 500 € a jednoj Pa50 je cijena pala na mizernih 650-700 € a 10 puta je bolja od ikoje i3. S druge strane KORG i30, samo zato jer ima HDD u sebi i "papuče" tj ritam pedale se još uvijek trži po 1.000 €, a po toj cijeni skoro pa već Pa80 možeš dobit koji je da ne kažem koliko bolji od i30.
Inaće primjetio sam da je u mene skoro sve skuplje za 25 - 30 % u odnosu na BiH.

Harko 25.05.2008 17:18

prodajem ja aranger casio wk 1800 :) ali nan njemu mogu samo 10 user ritmova .... ja sam stavijo izabrao najbolje i convertiro posto uz njega sam dobijo disketu sa kojom mozes ritmove od rolanda i od technicsa da konvertiras :) prodajem za 300 eura uz to dobijas jos stabilnu torbu i drzace i jos disketih sa ritmovima ^^ za pocetak nije lose klavijature ... ja sam sviro sa tim vec na binama i u kaficu :) dobro je ocuvana :) ako se interesujes javi ....;)


Trenutno vrijeme na Forumu 05:01

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org