YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Muzički Software (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Midi commander and Roland GW8E (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28434)

Boban010 06.04.2015 23:44

Midi commander and Roland GW8E
 
Evo prezentacije samo delica od onoga sto moze ova sjajna aplikacija u kombinaciji sa Rolandom GW8.Pretpostavljam da ce biti pitanja vezano za ovu temu pa bi da odvojim od mojih demo snimaka.Ukoliko pak administracija smatra da nije u redu slobodno prebacite u moju demo sekciju.
Kvalitet zvuka je na dosta niskom nivou zbog brojnih konverizja i velicine fajla....
https://youtu.be/ZBGrufxN9gc

nesaband 07.04.2015 07:46

Tema je Boki sasvim na mestu.Zato tebe nema dugo na forumu.Uhvatio si se u kostac sa veoma ozbiljnim poslom i svaka ti cast na uspehu koji si postigao.

Bravo majstore.

Boban010 07.04.2015 13:23

Hvala bata Neso,ma imao sam i dosta posla,pa probleme sa zdravljem i tako redom,zivot,sta ces....
Evo sada i Roland GW8E ima color touch screen,terce i daleko vecu operativnost nego ranije!

velja87 07.04.2015 14:56

Svaka cast!!! Mene je gw8E uvek interesovao kao solo klavijatura jer za moj ukus zvuci super i bolje od 99% semplova na trzistu sto se mogu naci lil kupiti. Zanima me kakav je potreban tablet(da li andoroid ili nesto drugo, koliko jaka konfiguracija treba da bude) i na koji nacin je spojen na klavu(predpostavljam obican usb kabal). Koliko kosta midi commander program i da li je ovo sto vidim na snimku vec u midi komanderu ili svako treba sam da izradi? Hvala unapred :)

Boban010 07.04.2015 15:12

Potreban je android tablet ali midi commander ne radi na svakom tabletu bez obzira sto ima usb host funkciju.Ja imam Tablet Tesla,a probao sam i Zeeon X72 i Nexus iz 2012.Ovom zadnjem naduze traje baterija ali on ima mnoge druge nedostatke pa sam ga zamenio.Teslu gasim u pauzi i taman izgura celu tezgu.Konfiguracija nije bitna ako ti je vazan samo Commander.Usb kabal ti je dovoljan pola metra a nije lose da je na jednom kraju G uticnica i potreban ti je OTG koji obicno dobijes uz tablet.
Midi commander je FREE a ovo sto vidis na ekranu je potrebno sam uraditi ali nije tesko narocito ne za stylove i tones dok je za terce ozbiljna problematika....Sve zavisi sta zelis da postignes!

velja87 07.04.2015 16:29

Ako bi uzeo gw8 onda bi to bilo zbog solo boja, dakle najvise bi koristio tablet za terce i tones. Bitno je da moze da se uradi, a kada se uradi onda je stvarno elegantno i prakticno. Ako budem uzeo javicu se, a tebi jos jednom svaka cast i zelim ti od srca sve najbolje! Ovo je jako lepo od tebe sto si postavio i dokazao da jedan instrument koji mnogi ne cene vredi jako mnogo u rukama znalca kakav si ti! Ovako sredjen moze pored bilo kojeg aranzera iz proslih generacija pa2x, tyros 3 i drugih bez problema da im parira, a u solo bojama je jos i bolji! :D

Boban010 07.04.2015 19:24

Hvala druze na komplimentima,pomoci cu bilo kome da sam sebi napravi ovo,ali samo pomoci a ne i dati na gotovo.Tako da,ako resis da sebi nabavis GW8 i zatreba pomoc,tu sam kad god imam vremena.
Veliki pozdrav!

nicic 07.04.2015 23:17

Midi commander and Roland GW8E
 
Ne bih da sirim temu. Dakle SVAKA cast.I samo kratko pitanje,da li je ovakonesto moguce izvesti i na Korg pa klavijaturama.

dmmacak 08.04.2015 08:55

Savaka cast, treba dosta vremena, znanja i zivaca da se uradi ovako nesto. I sam se igrao sa Midi commanderom preko telefona i vidim da je jako koristan program, dobro dodje za bilo koju klavijaturu. Nego imam vec laptop i koristim ga kao mixer u kombinaciji sa presonusom, i ne kupuje mi se jos i tablet. Sad trazim neki slican program kao Midi commander ali za windows, dali neko zna mozda...

Boban010 08.04.2015 13:04

@nicic
Mislim da sam cuo da je korg PA600 sa novim updateom dobio mogucnost da mu se moze prikljuciti tablet,ali nisam siguran.Ako neko zna za sigurno,moze da potvrdi informaciju.
Po teoriji bi trebalo da moze na svakoj klavijaturi sa usb prikljuckom uz poznavanje midi protokola,naravno...
@dmmacak
Hvala kolega,ne znam za takav program na windowsu ali mislim da za android ima programa koji bi ti vrsili posao miksera...


Trenutno vrijeme na Forumu 12:21

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org