YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Mega voice psr3000 problem (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21812)

ibro 19.02.2012 20:26

Mega voice psr3000 problem
 
Zamolio bih za pomoc ako neko moze ili je imao slican problem:Imam yamahu psr3000 i pokusao sam da napravim mega voice boje od njenih internih, medjutim neki rade a kod nekih kad sviram rade ali na prekide. isto tako kad miksam ritmove u style creatoru i zelim da zamjenim bas na mega finger bas moze ali pickbass nemoze.Nije mi jasno je li neki kvar na sintu ili nesto drugo...

makso68 19.02.2012 23:26

Ne mogu se megavoice ubacivati u sve ritmove direktno.Postoji program-Megavoice Enhancer,pomoću kojeg možeš ubacivati Yamahine megavoice samplove u midi fajlove ili ritmove.Porema tome,ne brini,nije u pitanju nikakav kvar.Pozdrav!

danijel011 20.02.2012 01:15

Problem ti pravi velocity ;) Kada zameniš običan bass sa nekim MegaVoice, moraš mu smanjiti velocity svakog tona na 40-70, u tim granicama će bass lepo da radi. Što se tiče toga da Mega Voice koristiš za solo, to zaboravi, može da se podesi da možeš da sviraš ali neće zvučati ni blizu kako treba.

tranzit 20.02.2012 03:17

Megavoices su kod Yamahe smisljeni iskljucivo za upotrebu u ritmovima i midi fileovima. To su u sustini multisamplovi sa nekoliko velocity switch zona (poneki i 5 do 6, koliko se sjecam) a kako su te zone rasporedjene imas u manualu za svaki megavoice tako da mozes tacno da vidis gdje se po velocityju nalazi kakav sound. Tu su samplovani tipicni nacini sviranja pojedinih instrumenata, pa na primjer, kod gitara imas otvoreni sound, mute sound, lagani udarac po zicama, harmonics... ili kod bassova pored ovih i dead notes itd... Solo sviranje ovih sounda odmah zaboravi.

ibro 20.02.2012 20:47

Zahvaljujem drug bio sam se prepao da nije sto do klavijature...

djukapfc 26.02.2012 18:24

@tranzit A da li postoji mogucnost da se ti megavoice nameste da rade i na onim ritmovima koji nemaju fabricki mg voice. Npr... promenio sam na ritmu bass i stavio mg! bass koji ne radi kako treba. Pokusavao sam preko style worksa da menjam velocity na bassu i nema nikakve razlike... Potrazio sam i na klavijaturi u njenom style creator-u i nisam uspeo nista da uradim.

romario 26.02.2012 19:37

Imas yamahin program koji automatskl ubacuje megavoice u style.
Inmas na forumu sve te programcice za yamahu.
Postovano sa mobilnog uređaja

danijel011 26.02.2012 20:26

Pa velocity je najjednostavnije podesiti u klavijaturi... Ideš u Style creator, prvo izabereš Bass traku (drzis pritisnut REC i pritisneš ON ispod BASS), tada bi trebalo da ispod Bass-a umesto ON stoji REC, zatim sa TAB pređeš na EDIT ekran i tu su ti izlistane sve odsvirane note, ideš na dole jednu po jednu i smanjuješ Velocity kako ti odgovara. MegaVoice Bass lepo radi na 40-70, preko 110 je Slap a između su uglavnom Frat noise...
Ako želiš odjednom za celu varijaciju da promeniš velocity, ideš na CHANEL tab, zatim druga opcija VELOCITY CHANGE i dole promeniš za koliko % želiš da smanjiš ili povećaš, i EXECUTE.

romario 26.02.2012 20:34

Izmedju 40 i 70 , ima razlika u glasnoci,volumenu ?
Ili je svejedno ?
Postovano sa mobilnog uređaja

danijel011 26.02.2012 20:59

Nema razlike u glasnoći, samo se boja tona razlikuje. Što je veći Vel. zvuk trzaja žice je izraženiji, a oko 50 je topliji i dublji zvuk.


Trenutno vrijeme na Forumu 07:03

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org