YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Paznja,velika prevara!!! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=12196)

nikolic025 23.12.2009 18:58

Paznja,velika prevara!!!
 
Mislim da je ok da upozorim ljude na trenutno aktuelne prevare na oglasima.

Pojavio se covek iz okoline Novog Pazara koji se pretstavlja kao Semin Serhatlic.Aresa mu je (nije provereno) Sopocanska bb 36300 Novi Pazar,broj telefona sa kog vreba svoje zrtve je 065/678-8100.

Javlja se na postavljene oglase o kupovini muzicke opreme,verovatno i ostale teme,i nudi neverovatno dobre cene,pod izgovorom da mu se brat bavio muzikom,ali je otisao u inostranstvo i njemu to netreba,pa da uzme koji dinar.Ne pristaje da salje pouzecem,zato sto "se desava da mu vrate,pa on mora da placa postarinu",naravno,coveku ponudim da mu posaljem novac u vrednosti od dve postarine u slucaju da se vrati i on mi trazi bar 2000din,na kraju pristane i na 500din,a robe,evo vec treci dan nista,na telefon se nejavlja,a na poruke ne odgovara.

Posle toga mi se javio na jos jedan oglas i nudi gitarsku opremu,ali sam ga provalio odmah,zato se cuvajte!


Mislim da bi bilo ok da moderator stavi ovu temu na vrh,ali neka oni odluce,mislim da se radi o masovnoj prevari i da bi se to moralo prekinuti!

Beethoven 23.12.2009 19:22

Hvala na upozorenju druze...

Mnogi ce nasesti (nazalost) ali mnoge ces spasiti.

Pozzz

Ozrenac3 23.12.2009 19:28

hvala na upozorenju trebalo bi vise da jedne druge upozoravamo sto se tice ovakvih stvari jer nazalost ovakvih smradova kao ovaj gore navedeni ima na pretek.

nikolakg 23.12.2009 19:31

.
 
Hvala...

korg18 23.12.2009 19:51

korg18
 
ljudi se svacim bave da bi zavarali narod,ali ima onih koji su pametniji od tog budale,ipak treba paziti ko,kako,i sta rade.

skoricnik 23.12.2009 20:18

Hvala na obavestenju, nadam se da ce mnogima ovo biti od koristi!

Pozdrav

svrakan 23.12.2009 20:36

Lepo da si objavio ovo,ali to ne znaci jos nista da te je covek navukao mi kada saljemo robu iz firme fizickom licu nekad prodje nazalost i 4 dana,a treba sutra da stigne,a svakodnevo saljemo,a to i sam znas posto se bavis trgovinom muzicke opreme,uglavnom trebao si mozda sacekati jos malo vremena da ti se na kraju ne obije o glavu,u slucaju da si pogresio,a ako i nisi onda hvala na obavestenju.

Sejox 23.12.2009 21:08

@nikolic025

Po mom misljenju,ipak si mozda malo previse rano ovo napisao,jer je proslo
tek tri dana,tako da se jos nista ne zna.
Ne kazem da nisi u pravu i podrzavam tvoj stav,ali sacekaj ipak jos neko krace vrijeme,i onda ce se sve znati.
Neka si ovo objavio,ali ipak kvalifikacija "prevara" je malo teza,jer ni ti sam
nisi jos siguran u to.

Uglavnom,red bi bio da izvjestis clanove ovog foruma,sta se na kraju dogodilo,
i da li si dobio robu za koju si dao avans.

Ali eto,opreza nikad dovoljno....

Burli 23.12.2009 23:36

Takođe upozorenje kolegama(prije svega iz BiH) da se s' vremena na vrijeme na "marketu" pojavljuju "fantomske" firme iz raznih krajeva svijeta koje navodno prodaju aktuelne "top" klavijature tipa Tyros 3, Pa2Xpro i sl. za vrlo male pare, od nekih 500 do 800 eura!!!??? :-O
Klasična prevara, jer sam u zadnji par mjeseci često komunicirao sa njima, naravno da nisam ništa kupovao i plaćao a žao mi je što ovdje kod nas ne postoji neki nadležni organ kojem bih mogao prijaviti ovu vrstu prevare...

nikolic025 24.12.2009 00:28

Nisam poranio,evo i razloga:
Prvo mi je rekao da je u oko 6 uvece poslao paket,a meni posle 3 nisu hteli da prihvate,kad sam ga pitao kojom sluzbom je poslao,prvo je rekao da je u posti i da je poslao City Expressom U POSTI,onda ga ja ispravim i on nemoze da se seti koji je to,nego mi nabraja nesto kao...

Zovem ga ceo dan,dostupan je,ali se ne javlja,niti odgovara na poruke.Neverujem da ceo dan nije kraj telefona,a kad sam trebao da mu uplatim slao mi je poruk svakih 5 minuta i pokusavao da me nagovori da mu uplatim vise,sigurno stize.

I ko bi poverovao da kao nov u kutiji AKG pilot mikrofon,cini mi se c410,znaci komlet bezicni sistem za 5000 din i kao,ajde na 4000 ce da skine,jer mu netreba,a nisam ga ni pitao da mi spusti,nego sve u jednoj poruci.

Desava se ovo ljudi,na zalost!Nije on nesto zaradio na meni,ipak sam bio oprezan,necu propasti za 500din,ali nek prevari 10 ljudi i eto mu 50E,pa Vi vidite.

Pojavio se i neki lik na limundu,cini mi se,nudi Nokia N96 za smesne pare,kao original i trazi da mu se uplati pola para i salje,do sad se javilo,cini mi se vise od 10 ljudi koji su naseli,pa vidite o kakvim se prevarama radi,lik je takodje iz Novog Pazara.

I,da kad sam mu rekao da poznajem coveka iz NP i da cu njega zamoliti da preuzme mikrofon,on je poceo da me ubedjuje da ce mi on poslati sigurno,da mi nebi davao podatke da hoce da me prevari.Ali svakako mora da mi da podatke ako hoce da digne lovu,jer bez licne je nemoguce preuzeti.

Mislim,ko je lud da iz Subotice poteze za NP za par stotina dinara,ali ce jednom naleteti na sirovinu koji ce ga istresti iz gaca,pa ce se opametiti.

Nemojte pogresno da me shvatite,ja bih najvise voleo da gresim i da mi taj mikrofon stigne.

Ja cu se licno izvinuti coveku,a i javno cu se izviniti

Mozda sam pogresio sto sam ga odmah imenovao,a da nisam sacekao jos koji dan,ali ima ovakvih prevara koliko hocete i najbolje bi bilo kada bi svako stavio svoje neprijatno iskustvo sa prevarantima na ovu stranicu.
Mislim da je vise nego cudno da se neko javlja posle prvog zvona kad treba da mu se uplati,a onda se dva dana nejavlja.Meni iz Kosovske Mitrovice paket preko post expressa stize za manje od 24h.

Pozdrav!


Trenutno vrijeme na Forumu 16:08

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org