YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Dogodovštine i anegdote sa tezgi... (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4591)

Igorčina 13.05.2008 09:02

Dogodovštine i anegdote sa tezgi...
 
Lupetanje, neke cice (muvanje,šmekanje...)...događaji, crkavanje opreme (ne daj bože), batine (uh), crna hronika (pucnjave na tezgama i po lokalima)...itd, dobre gaže...:(
Verovali ili ne 95% svojih devojaka sam upoznao na svirkama..jbg, ko zna zašto je to dobro.:">
''Žene vole oficire'', he,he, a i muzičare!!!:p
Te ribice koje dolaze na tezge ja zovem MUZIČARKE!!! Sigurno vam se desilo (kome nije nek' odseče i baci) da vas čekaju posle svirke , pa porukice, pa muvačina, pa.... jaooooooooo...:D
Aj sad malo vi !!!
Pozdrav za Marco7 LEGENDU FORUMA!!!;)

mpdzprod 13.05.2008 09:44

rumuni romi
 
najbolje a i najzestoke su romske rumunske svadbe koje traju 3 dana...
tu bude para bude i dobra klopa bude i dobrih cura a bogami bude tu i dobrih batina...lupanja....hehehehe....

ljudi svega ima nemoj nista da vas cudi..

od mrtve babe u garazi do ne nevine mlade.od koje ocekuju da je jos nevina. i cak u prvoj bracnoj noci iza vrata stoje babe i neke zene..da bi sutra na 2 dan svadbe na sred kafane razvukli carsav da se dokaze dali je jos nevina ili ne...ako ne nedaj ti boze,,gledaj odma da begas jel od te svadbe nista nema vise. samo batine i pucnjave....

a za to da posle svirke cure cekaju hmmmm.... hocu ovako reci da,, a i ne. zavisi od situacije...od tipa ili devojke

sve je moguce hahahahaha......

kreso 13.05.2008 09:59

Ma u životu svega ima.
Eto, meni se je desilo da sam ovaj vikend nalupao gazdu jednog lokala gdje smo svirali proslavu krštenja. Nisam ni htio ić s obzirom na situaciju i bolest, al stari prijatelj me je zamolio da mu odsviramo samo od ručka (oko 2 popodne do jedno 6-7 uveče). Tako je i bilo. Tridesetak gostiju, pojelo se popilo, zapjevalo, zaplesalo i kako je bilo dogovoreno u 7 sati navečer razlaz. Pošteno je platio (i više no što je trebao), gosti se pokupili, i mi odjavljujemo svirku taman pet minuta po sedam sati kad evo ti gazde restorana, osorno na nas "Kud ćete vi, jebem vam mater ?!?!? Ima da dalje svirate za mene i moje goste !" Kako sam bio umoran i uvrjeđen njegovim nastupom ja mu kažem kako se nisam s njime pogodio za svirku i da ako želi dalje svirku da nema tih para jer je nedelja i želim se još malo odmoriti večeras s obzirom da sam sviro i u petak i u subotu. Kad on meni zaključa vrata i neda da iznesemo opremu van. Kao on će nas pošteno platit i da ima da sviramo inače će bit belaja. Vidim ja lokal prazan. Na šanku 7-8 pijanih budala urla i psuje. Ja ga kulturno pozvo u WC da se "dogovorimo", a onda mi je pao mrak na oći. Puko mi je film i ubio sam boga u njemu. Mislim da sam ga tuko ko medvjeda jedno dobrih 5 minuta. Rekoh "A sad zovi policiju, zaboli me. Samo dok dođu ne otključaš li vrata da iznesem svoju opremu i instrumente, nas troje čemo ti razbit cijeli lokal !". Boga mi otključo je i otišli smo bez problema. Jučer čujem kako je pričo po gradu da se je potuko na nogometnoj utakmici, i da su ga trojica izbatinala jer je imo krivi šal :lol:
Pregazio ga je tenk :mad: mater mu mafijašku.

Alix 13.05.2008 10:35

E moj Krešo...Plašiš me drug sa svojom agresijom...Ma vala neka si ti njega dobro isprebijo,da sam bio pored ebe,rade volje bi ti pomogo da odsviramo koje kolce po rebrima...Inače ja sm sad u Subotu imo jaku svadbu al da vidiš bvelaja...Pola naroda našeg (južnjaci) a pola Slovenci...I ovi naši daj kolo,daj kolo i ja ga vala odapo jedno 15min...I kad sam završio svi pobjegli vani da dođu do zraka (unutra bila vrućina i sparina)...I kad smo ja i Dejan (moj pjevač Dejan Marković),započeli svirku---Ma trudili se ko mazge,momak je pjevo vrhunski a naši sjede vani...I kad smo završili vidiš oni Slovenci aplaudiraju ko da su u pozorištu...Sramota i bruka,a mi se bajagi potrudili samo tako...Inače nikad neću zaboraviti kako su nas gledali,ko vele ajde malo oladite dosta je bilo---Nikad više prvo kolo...kolo nek sačeka za kraj...

banex 13.05.2008 10:37

To Kreso tako treba.Samo ostro,kratko i brzo.Na svirkama se smekam i sa matorkama a i sa mladim devojcicama.Bas sam upoznao u subotu klinku 93 godiste.Razmenili brojeve telefona na brzinu koliko sam mogao da imam vremena zato sto sviram bas.Samo mogu da kazem da ova danasnja deca mnogo brzo napreduju.

Igorčina 13.05.2008 11:39

Banex manijače jedan!!! Pa zar 93 godište!!! He,he...piletina aaaaaaaaaa!?

maricm 13.05.2008 11:43

Volim Ivanu!!!

blatusan 13.05.2008 12:05

Heheh...ima tih mislim bilo je tih curica milion a sto bilo zna jedna osoba ovdije:D svaki puta isto al smijem se Kresi hahahahaha znaci WC taktika je i kod tebe pa eksorcizmus po wc-u hahahahahaha dobro je svaka cast i kod mene nije drugacije!!!
Pozdrav,Alen!

kreso 13.05.2008 12:09

@ Alix

Ma prijatelju nisam ja agresivan dok me ne diraš i dok mi ne spominješ mater. Vjeruj mi, zadnju kap krvi bi ti dao ako si čovjek. Ali ovaj hajvan mi je pred svim ljudima jedno 3-4 puta onako sočno opsovo mater, e onda je vidio kako se psuje šakama po glavi. I još mi prijetio da će mi sve instrumente polupat ako nečemo dalje svirat ... cccc :mad:

Nasmijalo me ovo s kolcem. Stari moj, nema više pravila. Nikad ne znaš kakva im muzika paše. Eto, sječam se jedne paklene svadbe (400 gostiju), rasturili smo repertoarom i tempom. Ono opće ludilo. Ja barem imam taktiku da ih što prije smorim goste jer nakon 2 sata po ponoči treba lagano privest svadbu kraju. Od početka luđi ritam i brzi tempo, a potom sve sporije. Pred ujutro sentiši. Al ovi se nisu dali. Samo brže i brže. Ujutro zapalili pred salom na sred ceste krijes, vatra ono 3-4 metra visoko i svi u kolo oko nje. Promet stao, auti trube. Ovi iznjeli van burad s pivom i vinom i udri lokat i plesat. Stari moj, svadba je trajala 22 h s možda 5-6 pauzi po 15-20 minuta. Totalni lom. Bilo je para ko kelja. U vrečama smo ih nosili :p, ali još mi dan danas nije jasno od kud im tolka snaga. Razumijem za mlade, al kad babe od 60-70 godina cjelu noć plešu ko lude :-O Došli murijaci, da naprave reda. Na kraju ih mangupi napili da su zaboravili u svatovima i kape i pendrek :lol:.
A komadi. Ajoooj, koliko sam puta znao u po svadbe otić s kumom il mladinom sestrom malo na privatne satove "pjevanja". Znali su me moji iz benda samo ružno gledat, kao ja hebem a oni po 2-3 sata sviraju bez harmonike, a raja ne puši zabavnjak nit pod razno :D

maricm 13.05.2008 12:21

Volim ivanu !!!!


Trenutno vrijeme na Forumu 22:41

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org