YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=40)
-   -   Koliko kosta pesma ? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25912)

milepsr 04.09.2013 16:33

Koliko kosta pesma ?
 
Kao sto sam naslov kaze, sta radite u situaciji kada vam pridje gost i pita: Koliko kosta pesma ?

tranzit 04.09.2013 17:12

12 eura i 79 centi =))=))=))=)) Nikada nisam imao neku odredjenu cijenu pjesme, niti sam gostima ikada rekao bilo kakvu cijenu za pjesmu.

VUNIMRAV 04.09.2013 17:23

Nisam ni ja a ako (sada) ovi mladji klinci donesu 100din ja im vratim kao ne treba,castim(kao).Na svadbama kako kad,ako su papirici i salvete u pitanju onda sami "odredimo" koliko ce kostati,znaci uporedimo kolicinu novca i broj pesama pa lepo podelimo kako mi smatramo da treba:lol: onda opet ovisi koliko nas radi.U svakom slucaju ide u rasponu od 200 do 500 dinara,ako neko bas isistira.
Nego u zadnje vreme je izgleda(nazalost) sve cesca pojava da omladina dodje sa mobitelom i pokaziva "znas li ovu pesmu" pa ovu, pa ovu...e onda dobijam osip po kozi,a za dzep se sve redje i redje hvataju!
Naj bolja je ona "koliko hocete" ili "kakvi ste pri dinaru",upali dosta puta.

nelica2002 04.09.2013 18:43

Svakom gostu po volji, nema tu određene cjene.

branoy 04.09.2013 18:44

vecinom rec kosta izbace,, svi pridju pa pitaju ee izvini koliko je pesma???
ja kazem ,znas kako, od 2 do 3,4 minute eventualno, hahahah

martinez 04.09.2013 19:15

možda sam malo stariji pa evo kako ja to radim
desi se da ljudi sami donesu na papiriću napisano po nekoliko pjesama i nešto novca e sad zavisi koliko je novca a koliko pjesama ako nema drugih narudžbi ispoštujem ono što je napisano na papiru ali ako ima i drugih onda nekako gledam da pjesma bude 50 kuna (u hrvatskoj najviše radim)
ali ako pitaju ljudi koliko je pjesma moj odgovor je uvijek "od srca koliko god sve odgvara"
bude tu i ugodnog i neugodnog iznenađenja ali većinom bude sve korektno

danas je teško nekad je bilo tko će više dati na muziku a danas kad pokrijemo troškove bude dobro :)

acakasper 04.09.2013 20:28

nisam ni ja nikad rekao gostu kolko kosta pesma,ali uvek i sami nekako znaju 3 pesme 10e.

korg18 04.09.2013 20:52

korg18
 
kod nas u BiH,se naplacuje po 5 eura pjesma,i mnogi nece da pjevaju ako se ne plati pjesma koju traze eto sve sam rekao,jedino ako se dobro poredi kakva dobra svirka onda sviraj nek traze koju hoce pjesmu,a kad poredis malo onda je belaj.......

Morison 04.09.2013 21:04

Pesma je 10 evra (uz obrazlozenje: jbg i mene tolko kosta, to ti je nabavna cena...samo za tebe baaate ).

zeljko 04.09.2013 21:16

Pa jbt.ovdje u minhenu u jednoj kafani kosta 5 eura pjesma.Normalno ima ljudi koji dadnu 100 eura i onda muzika svira za njega dok ga ne ispostuje,pa ponekad ne moze Niko drugi naruciti pjesmu kad se navali neki koji ima love hehe.Jednom ja davno se zajeba i plati a nisam znao da jos nisu zavrsili od jednog gosta pjesme i poceli moje svirati,kad eto ti tog meni i poce kako je on tu svaki dan bla bla i malo se zakacimo verbalno dok nije popustio da mi pametuje i tvrdi kako je on opasan i svi ga znaju itd:lol:A ja stvarno nisam znao da ima i takvih gostiju a i da muzicari ne znaju sta i kako treba da rade da bi se izbjegle ovakve svadje hehe


Trenutno vrijeme na Forumu 03:36

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org