YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=59)
-   -   Moxf8 - nestali zvukovi (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30280)

Fretlesspiano 04.08.2017 06:03

Moxf8 - nestali zvukovi
 
Pozdrav svima!
Kupio sam moxf8 prije 4 godine i u njega ubacio nekoliko zvukova sa motif xf (tamburice,harmonike,trube...).Sve je funkcioniralo bez greske do prije par dana.Uglavnom,svi zvukovi koje sam prebacio su nestali.Zanima me je li postoji neko vremensko ogranicenje ili je u pitanju nesto drugo?

smuchac 06.08.2017 14:57

Jesi li u međuvremenu ubacivao još zvukova? Jesu to samplovi ili baš zvukovi (voices)?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

sxkn7 06.08.2017 15:44

da ih nisi slučajno izbrisao ?

pretpostavljam da imaš ugrađenu FL512M flash memoriju ili sl., koja ti je sada možda riknula... Zapravo si načeo jednu dobru temu - koliki je vijek trajanja tih flash memorija FL512M, FL1024M - baš bi bilo zanimljivo znati koliki im zvanični radni vijek daje sama firma Yamaha...

smuchac 06.08.2017 20:00

Pobogu nije to jogurt da bi imao vijek trajanja...?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Alen P 06.08.2017 21:31

Sve ima vijek trajanja. Pa i flash memorija.

Fretlesspiano 08.08.2017 04:03

Citat:

Originalno postovano od smuchac (Post 297183)
Jesi li u međuvremenu ubacivao još zvukova? Jesu to samplovi ili baš zvukovi (voices)?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

U medjuvremenu nisam nista ubacivao a sad ne znam tocno jesu li samplovi ili voices posto mi je to prijatelj prebacio sa svog motifa xf.Inace na yamahi koristim samo tvornicke zvukove tako da mi nije neki veliki problem sto se dogodio ovaj slucaj ali eto, volim vidjeti iskustva drugih kolega.
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od sxkn7 (Post 297184)
da ih nisi slučajno izbrisao ?

pretpostavljam da imaš ugrađenu FL512M flash memoriju ili sl., koja ti je sada možda riknula... Zapravo si načeo jednu dobru temu - koliki je vijek trajanja tih flash memorija FL512M, FL1024M - baš bi bilo zanimljivo znati koliki im zvanični radni vijek daje sama firma Yamaha...

Tako je,imam FL512M. Zvukove nisam brisao, vjerojatno je riknula memorija. Ako je tako, nek joj je vjecna slava, zauvijek ce ostati u mojoj memoriji :D

smuchac 08.08.2017 09:29

Citat:

Originalno postovano od Alen P (Post 297186)
Sve ima vijek trajanja. Pa i flash memorija.

Jako stručan i edukativan odgovor.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Alen P 08.08.2017 14:02

Pa nije da je jogurt ali postoji vijek trajanja. Mislim da je g.Casper u nekom postu objasnjavao na kojem principu rade nove klavijature npr. Tyros 5 po pitanju memorija rom/ram. Da parafriziram, Yamaha garantira pouzdanost sustava 10 godina, neka me Casper ispravi ali vjerujem da ionako hoce. 😃 Kad vidimo da psr9000 radi gotovo 20 godina, tada mozemo zakljuciti da i Yamaha mijenja politiku poslovanja.

Svjedoci smo da rikavaju klasicni hdd, kao i ssd, kao i usb stickovi. Sve je tako dugo pouzdano dok ne rikne.

casper 10.08.2017 13:08

Dobru temu je potaknuo @sxkn7, i pravilno je rekao da postoji ograničeni radni vijek Flash memory. Ovdje ne pričano o tome da se svaki elektronički element prije ili kasnije pokvari, nego se radi o tome da sve flash memory imaju limitiran broj ciklusa koji se odnose na "brisanje i pisanje" podataka. To ograničenje nije postavljeno od strane proizvođača nego se događa zbog tehničkih razloga i načina funkcioniranja same flash memorije.
Yamaha (vjerojatno) nije navela nikakvo ograničenje jer broj mogućih ciklusa kod memorije koja se koristi kod klavijature čak prelazi i onih 20 godina koje spominje AlenP.
Nestanak zvukova koji se dogodio kod člana @Freeltespiano ne mora biti zbog neispravnosti memorije. Neka jednostavno pokuša upisati u memoriju bilo koji drugi sound, prije toga bi bilo dobro formatirtati FL512M. Ako sound ostaje, onda nije problem u memoriji već su zvukovi "nestali", tko zna iz kojeg razloga?

smuchac 17.08.2017 18:44

Hard diskovi su podložniji oštećenjima i greškama u zapisivanju usljed vibracija bile one malene,velike,očekivane ili iznenadne. To su elektroničke komponente filigranske izrade a još se i vrte po nekoliko tisuća okretaja u minuti. Mnogi nose sa sobom po svirkama prastare IDE diskove s brdom bad sectora a da to ni ne znaju itd da sad ne laprdam vise nego sto treba. Flash memorije vjerojatno imaju ograničen broj ciklusa zapisivanja ali on nije dovoljno malen da ne nadživi klavijaturu a pogotovo da poblesavi na malo korištenoj i relativno mladoj klavijaturi.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 11:30

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org