YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   MIDI terce - efekt i volumen problem na Tyros4 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29678)

mimiki 20.09.2016 11:41

MIDI terce - efekt i volumen problem na Tyros4
 
Na Terci koju guram preko MIDI SONG CH3 standardno,promenim efekat u MIXER SETTING na CH3 dodam delay i pojacam VOLUME i sacuvam tako i registraciju i song ali kad promenim boju i vratim ono sve vrati na svoje podesavanje koje je tise i sa malo hala i to je to,kad sacuvam sve mi je dobro stiklirano sto posto.U midi podesavanju kad je CC stiklirano vrati mi uvek na VOLUME 76 a ako je iskljuceno onda uvek stavlja na 100 volume.Nov sam u Yamahi a korga sam odmah prodao pa radim sada punom parom

casper 21.09.2016 02:30

Dopisivali smo se i putem PP pa sam upoznat s problemom koji te muči. Kao što sam ti i rekao, ne koristim terce. Međutim, poznat mi je princip njihovog rada.
Testirao sam ih na svojoj Tyros4 ali nisam uspio "simulirati situaciju" koja je kod tebe. Što se tiče volumena i efekta na RIGHT 3, kod mene nema nikakvih problema. Svaka registracija bez problema pamti sve postavke dodjeljene na RIGHT3 i istovremeno sviraju terce, ovisno o tome koji je song pozvan.

Stvarno mi ne pada na pamet nikakva ideja ali podižem temu pa se možda netko javi s nekim rješenjem.

Volio bih vidjeti način kojim kreiraš registracije. Kratki video od par minuta će biti dovoljan i da je na njemu problem koji ti se događa. Meni se čini da negdje griješiš u postupku.

mimiki 21.09.2016 08:32

https://www.youtube.com/watch?v=cSAnTqGtbXg

I dmacak je bio kod mene sinoc i iz prve mu je uspelo jednu tercu da sacuva sa efektom tako sto je sacuvao song na ovaj nacin kao sto sam ja :) a to sam prethodno vece cackao i nista i cim je otisao ja da memorisem druge terce a ono opet nece...poslao sam snimak i macku ni on ne veruje,ne razumem u cemu je fora gde gresim...

casper 21.09.2016 10:26

Ovo što si napravio je pogrešno u potpunosti.
1. Ne rade se izmjene u SONG već na REGISTRACIJAMA
2. Ne rade se izmjene na PART-u 3 već na RIGHT3
3. Ne rade se izmjene na DSP1 koji je postavljen kao sistemski već se bira jedan od DSP2-7 koji su u statusu insert

Ti trebaš napraviti slijedeće. Odaberi RIGHT3 u MIX consoli, postvi mu volumen na željenu razinu. Nakon toga odeš do taba EFECT i postavi da na RIGHT 3 dolazi DSP2 sa željenim efektom. (ne na PART3). Pozovi željenu tercu u SOUNGu. Sada to pohrani u REGISTACIJU na način da čekiraš kućice na VOICE i SONG. Za kraj pohrani cjelokupnu BANKU.

Ako ti ovo ne pođe za rukom, kada uhvatim vremena, napravit ću video koji će prikazati ovaj postupak.

dmmacak 21.09.2016 11:06

Evo da se oglasim i ja. Na RIGHT3 je probao ranije da postavi efect i volume, logicno da bi trebalo tako da radi. Ja nisam probao to kod mene ali @mimiki kaze da ne radi na takav nacin. Zato smo dosli na ideju da postvimo efekat u song odakle i ide terca.
Sinoc sam bio i uspeli smo da dobjemo efekat na terci u songu. I sam sam shvatio sta se desilo. To zahvaljujuci CASPERU ,njegovom zapazanju i mimikijevom snimku. Ja kad sam postavljao efekat na song ja sam postavio DSP2 i to je ostalo tako. A na snimku se tacno vidi da je mimiki postavio na DSP1 ,koji je sistemski, i zbog toga verovatno i ne funkcionise.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

mimiki 21.09.2016 11:24

to je to hvala vam,zeznuo sam se opet korgovske navike nisam ja imao toliko efekata :))

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

casper 21.09.2016 12:29

1 Privitaka
Znači, problem je riješen.
U postavkama terci se nalazi i syex niz koji određuje postavke DSP1 efekta. Taj "rudiment" je vjerojatno ostao još iz doba kada su one i kreirane ali danas je apsolutno nepotreban. Kao što vidimo, može raditi "smetnje" u slučaju kao što je to bilo kod @mimiki.

Mijenjanje postavki terci u songu, kao što je prikazano u videu, nije dobar pristup. On može funkcionirati ispravno ali je potrebno uraditi i neka podešavanja u MIDI setupu. Pored ovoga, kada bismo tako pristupali, trebali bi za svako novo podešavanje volumena i efekta na RIGHT3, izraditi novi song. Znači imali bi jednu te istu tercu ali obrađenu na više načina. Ako uzmemo ova dva parametra (volumen i efect), i tome dodamo drugačiji sound, možete predpostaviti koliko bismo imali songova/terci za samo jednu tercu.

Logično je i mnogo praktičnije ovo odraditi s registracijama. Na RIGHT 3 se standardnom metodom postavi volumen, efekat i vrsta sounda. To se pohrani u registraciju. S tim možemo svirati kao što uobičajeno činimo. Ako pak želimo da takav RIGHT 3 svira kao "terca", dovoljno je samo birati SONG koji u sebi ima postavke s tercu. To znači, prilikom izrade registracije ne moramo nužno čekirati kućicu SONG jer nju možemo pozvati i direktnim putem. Ipak, brže je i praktičnije označiti kućicu za SONG i VOICE jer jednim pritiskom dobivamo željeni rezultat. Dobro je znati, ako tijekom pjesme želimo mijenjati vrstu terce, a dalje koristiti isti RIGHT3, dovoljno je samo birati SONG s novom tercom.

Malo sam se raspisao :D međutim, vjerujem da će biti od koristi ne samo autoru teme već i nekim drugima "čitačima" koji prate ovu temu.

I još jedna mala digresija koja nije direktno vezana uz temu. Nikada mi nije bilo jasno zašto se terce zovu terce kada one u stvari nisu pravilne muzičke terce. :D

ffb 21.09.2016 12:41

@casper, ti moras pod hitno na strogu dijetu😜😜😜

casper 21.09.2016 12:54

Niti čut. Moram trenirati i puno jesti da budem spreman kad krenu čašćenja. Nema smisla da se osramotim. :D

tyros2 21.09.2016 22:51

Jagnjetina...... a jos ako je pokraj kazana... auuuu.. :)

Casperu hvala ti na obrazlozenju...


Trenutno vrijeme na Forumu 19:01

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org