YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=40)
-   -   KOLIKO kosta vasa svirka (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=9556)

BoleroBend 31.05.2009 18:16

KOLIKO kosta vasa svirka
 
ne znam da li je ovo dozvoljeno pitanje ovde ,al ne protivi se pravilniku, i slobodno ne morate odgovoriti ako ne zelite

-koliko trazite za vece u kaficu diskoteci kafani
-koliko rodjendane,ispracaje krstenja i druga slavlja.
-i naravno svadbe. (mislim na fixne cene,dakle ne za prijatelje i rodjake, i krizu :) bez naduvavanja cena, (na kraju krajeva postoje demo snimci :)
-i molim vas da kazete koliko vas je u "ekipi"

svima koji jos nisu poceli da zaradjuju ce posluziti nadam se,da im se ne bi desilo da ih gazde lokala teraju van kad cuju cenu ili da im se smeju.

ako je tema neprikladna unapred se izvinjavam i obrisite je. cao svima

Vaxter 31.05.2009 18:19

Dozvoljeno pitanje, samo nzn ko ce odgovoriti i koliko izkreno... :)
Evo, da razbijem led... :)
Dok sam radio, a ne radim vec vishe od godinu dana, nisam izlazio iz kuce za ispod 100e.
Samo sam radio kafice.
Nishta vishe.

nurfet 31.05.2009 20:02

Evo da se prikljucim temi i ja.na pitanje koliko kosta jedna svirka danas je to tesko reci,
Ja evo mogu reci za trenutno stanje u Austria/Graz gdje trenutno zivim.dnevnica za jednu noc po clanu iznosi uglavnom 100 eura.-kafic,a svadba ili nesto drugo od 200 pa do +-.naravno sve zavisi od onog sta ko trazi

moram nazalost reci da ima i muzicara koji se "trpaju" na bilo koji nacin,pa taman to bilo ispod svake normalne cijene,i tako da poslije kad kazes cijenu ljudi kazu da nisi normalan


zaboravi reci da nas je 2 clana,i

svrakan 01.06.2009 08:19

Kad radim sam 100e je minimala,a kada sa bendom svadbe i ostale interesante dogadjaje to je sex,uglavnom gledamo da ne izadjemo sa bar 100 po glavi fixa,ali ova godina je mnogo gadna pa bude nekad i manje 80-90,ali ispod nikako.E sad kad vam kazem da kod nas rade svadbe i za 40-50evra jasno vam je koja je borba postala,a da ne pricam za bankete,rodjendane ,mature itd. eto zvali su me na zamenu da sviram maturu i njih cetvoro rade za 120 ukupno,pa vi vidite,nema sta da se krije tako je kako je.Sva sreca pa sam svojim radom stekao dosta tzv. musterija koji me cesto angazuju ,pa plivam.

dado123 01.06.2009 10:14

evo i ja da se prikljućim nas je 4 u bendu ovako otprilike ako radimo ovdje kod nas cjene su uglavnom od 400 do 600 eura nekad se potrefi i malo više a dalje kad idemo otprilike od 800 do 1300 eura pa opet zavisi kako kod koga....

medino 01.06.2009 11:54

kafice radimo nas dvojica za 100-120e (po 50-60),svadbe nas 5 - 500-600e zavisi...mada to je sve relativno.kako gde zabodes,evo sad radimo maturu ja i pevac za 200e,od pola 11 do pola 4,a opet ,pre neki dan smo radili zadnji dan srednje skole nas troje za 120e...znaci,otprilike gledas,malo i po iskustvu gde mozes koliko da ustipas...
( e sad,ja se uvek malo vise ogrebem od ostatka ekipe jer je moje ozvucenje,a Boga mi i to se placa,znaci ne delimo bas po pola nego se ozvucenje plati od 20-40e,zavisi od gaze a ostalo delimo )

b.o.Y.c.h. ČK 01.06.2009 12:24

Sviram u duo, naša tarifa svirke od 19:00 pa 02:00 je 100evra,a svaka ura duže je + 20evra..
Moja plaća sa jedne gaže se kreće 100-150,...Dosta se dobiva u narudzbama, to nas spašava...Al nije mi jasno kako neko može ić za 40evra svirat, ko je tu lud...Po takvim klavijature neću isplatit 30 godina i sviram gotovo badava...Ja se ispod ovoga ne spuštam, rađe ne sviram...

medino 01.06.2009 13:20

joj druze ,ima ljudi koji sviraju i za 1.500 din ,jesi lud...ako neko nema posao stalni,samo se sviranjem bavi,jos ako je u malo nezavidnim godinama ,jbg...sta ce...kazes,ko je lud da ide da svira za 40e...pa ja sam ,jel ti kazem,pre neki dan radio za 40e,i sta sad ,da sam odbio gazu sedeo bi kuci...bolje 40 nego nista... i za to se naguzili jedva da nam daju ...klinci,sta ce...klavijaturu sam do sada isplatio 100 puta , sad radim,jbg...

kreso 01.06.2009 15:25

Ej di su ona zlatna vremen :rolleyes:

Nekad sam mjesečno od 4 svadbe zaradio bogovsku mjesečnu plaću (skoro direktorsku), a sad ... strašno.
Konkurencija je sve jača, razlike gotovo da i nema, pogotovo kad su nam na teren upali "keksaši" koji su svoj DJ performancu doveli do savršenstva i gotovo ih nitko ne kuži i ne čuje (osim nas sviraća) da puštaju i pjevaju uz matrice. Kužiš ih uglavnom po tome da su obično u bendu 2 kljavera sa dva brza sequencerska syntha, a nađe se tu i po koji LAP-TOP.
S obzirom da se treba opstat na tržištu počeo sam raditi u trojci, skoro sve osim jakih i velikih svadbi. Tada otiđemo kao četvorka ili petorka, ovisi dal mladenci toleriraju ritam s aranžera. Ali ako je komplet bend, imam provjerenu četvorku i tada obično sviram harmoniku.
Cijene sam spustio drastično tako da gažu (tezgu) sviram po 100-150 kn (25 €) sat (45 minuta svirke, 15 minuta pauze) po glavi i to ispada 100 € večer po glavi efikasne svirke + džaba piće tokom čitave večeri (mada nam i to sad spuštaju na 3 pića po glavi). Ovo je obično gaža u diskaću il na terasi elitnijeg restorana. Ako je disko sviramo od 11-03, ako je restoran onda od 21-01 (+/- pola sata).
Zabave tipa (vatrogasci, lovci, malonogometni turnir, dan grada i sl. je 150 € po glavi za max 6 sati svirke + klope i pića kolko ti srce želi (obično se tada svi moji frendovi najedu za mojim stolom) :-)
Krštenja, prva pričest, krizma ide po 200 € po glavi (dok traje, traje), al nije presing kao na svadbi, nego finjak 10-tak pjesama, pa pauza.
Svadbe do 15 km od grada za trojku su po 900 € ili 300 € po glavi.
Izvan toga ide na svaki km van grada putni troškovi po pređenom kilometru.
Do 50 km - 50 € po glavi gore (150 € plus)
Do 100 km - 100 € po glavi gore (300 € +)
Do 150 km - 150 € po glavi gore, dalje od toga je cijena fiksna na 1.500 € za trojku + smještaj (450 € plus na osnovicu + smještaj)
Pratnja na koncertu (ili gosta večeri) za čitav band je 15-20 % dogovorenog honorara glavnog pjevaća (ako je plaćen). Ako pjeva nekome džabe onda 200 € po glavi.
Svirka van zemlje je 1.800 € za trojku + putni troškovi i smještaj (radi ATA karneta).
U biti, jako teško se danas mjesečno zaradi više od 1.000 € po glavi.

b.o.Y.c.h. ČK 01.06.2009 16:37

@medino
jeste, malo jesam bezobrazno napisao, ima ljudi koji nemaju drugi posao pa će svirat glavno da nešto je, ni nama uvijek ne cvjetaju ruže, al velim meni nije volja ić svirat za ukupnu plaću od 40evra... i mi imamo loše gaže gde se slabo zaradi al jbg šta ćemo...Nekad su ljudi s gaža radili vile na moru i šta sve ne, a sad..hm...Idemo pokrenemo nekakvu muzičku bunu koja će kazat da ne sviramo ispod 100e :)


Trenutno vrijeme na Forumu 04:44

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org