YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Odvajanje Izlaza Na Korg Aranzerima (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4832)

Mico23 05.06.2008 01:19

To mi je neko prico ili sam procito negdje,nesjecam se,ali izgleda je bomba...

Marco7 05.06.2008 01:19

...
 
Selo gori a baba se ceslja izgleda =))

daisa 05.06.2008 01:30

mislim nemoj da se ljutis.......

Davidovic 20.11.2008 17:23

Mislim da moze to da se namesti!!! Ali u pitanju je samo Vocalist... Cak mozes i terce sa Vocalista da posaljes na AUX, mada ja to nisam probao ali znam da mi je jedan dugar objasnjavao da moze... Probacu da saznam pa javljam!!!

tesla 20.11.2008 18:46

Opet isto vec je pricano o tome. Vocalist moze da se stavi na aux i to je posebna prica ima tema samo o tome kako i sta. Efekti ne mogu ni na pa 800 kao ni na pa 1x, a iskreno ne znam ni kako bi moglo samo efekat bez zvuka da se salje.....

Marco7 20.11.2008 19:22

Citat:

Originalno postovano od tesla (Post 59224)
Opet isto vec je pricano o tome. Vocalist moze da se stavi na aux i to je posebna prica ima tema samo o tome kako i sta. Efekti ne mogu ni na pa 800 kao ni na pa 1x, a iskreno ne znam ni kako bi moglo samo efekat bez zvuka da se salje.....

Sve je moguce =))

tesla 21.11.2008 00:58

...........da osim drvenog sporeta i svinjca od bundeva........

Otpisani-EA7 29.12.2010 21:22

[quote=Marco7;39676]Posto sam dobio preko 20 poruka sa istim pitanjem a to je kako razdvojiti L i R na Korgu Pa1 ili Pa800 evo odgovora!Moguce je radvojiti samo na jedan nacin!Znamo da ako odvojimo bubanj na kanal 1 i bas gitaru na kanal 2 ostaje nam L i R za Acc pratnje i Upper i Lower s tim sto se softverski L i R ne mogu razdvojiti evo jedinog nacina kako to uraditi

U samoj klavijaturi se mora na svakom ritmu Upper i Lower na panorami podestiti skroz u levo a svaki Acc se pomeriti skroz u desno i tako se razdvajau L i R i dobijamo 4 poptuno nezavisna kanala

Izlaz L - Upper i Lower
Izlaz R - Acc pratnje
Izlaz 1 Drum and perc...
Izlaz 2 Bas gitara

Nedostatak ovakvog razdvajanja je sto se gubi stereo slika ;) Nadam se da sam bio jasan :)

a da li je moguce i mikrofon da bude negde odvojen za sebe ako su ova cetri kanala sva popunjena u pa1x? recimo ja sam odvojio sve ovo sada i hocu mikrofon posebno da saljem u mikser da vucem i tchelicon? da li je i to izvodljivo i kako

asmir90 30.12.2010 00:37

a mene zanima kad se to odvaja jel se to negdje u globalu namjesi ili ? kod mene je jedan ritam radio samo na jednom zvucniku i to sam vratio to l i r da bude na 0 al samo na tom ritmu kako to uraditi za cijelu klavijaturu ? nije valjda da se mora za svaki ritam posebno?? pozz

mile_mitrovic 05.01.2011 17:31

Mislim da mikrofon ne možeš odvojiti posebno ako iskoristiš sva četiri izlaza! Ako ti je slobodan 1 ili 2 onda može!


Trenutno vrijeme na Forumu 16:29

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org