YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kabliranje (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Koliko para dajete za kablove? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=8946)

mimiki 14.04.2009 01:52

Koliko para dajete za kablove?
 
zanima me ljudi koliko para dajete za kablove kao sto naslov kaze,da li kupujete neke obicne ili koristite one profi i da li mislite da li to nesto utice na sam kvalitet zvuka?
bio sam u radnji pre neki dan i vidim neki mikrofonski kablovi po 5.6 hiljada din:confused:sto to?
ja recimo za zvucnike koristim najobicniji strujni kabl i najjeftiniji...za mic isto neki obicni 500din:)...
jedino sto sam primetio razliku je da se oni bas jadni cesce prekidaju...mene u Mitros music-ubedjuju da s onim skupljim kablom dobijem 30% bolji zvuk:confused:

makikorg 14.04.2009 02:01

u pravu su ... inace bi i na koncerte koristili telefonski kabli =))...
mada sad su i skupi kablovi kopije,treba paziti za sta se daju pare...
isto vazi i za bananice,kenone,spikone... ako nista drugo ,duze traju ...
KOLKO PARE -TOLKO MUZIKA...

Vaxter 14.04.2009 02:07

Pa, zavisi od situacije do situacije.
Uglavnom kupujem kavalitetnije stvari, jer stvarno ima razlike.
Mada, deshava se da kupim neshto jevtinije, jer znam da necu imati velike razlike.
Npr, za neki wifi pre par nedelja.
Uzeo sam obichan kineski koaksijalni, koji me izashao sa konektorima 1000 dinara, a da sam uzeo LMR200 ne bih proshao ispod 5000.
E, sad.
Znam da tu gde ja koristim kabal, i kako ja koristim, necu imati velikih gubitaka sa kinezom, tako da znam da mi ta ushteda vred.
Ali na zvuchnicima, npr, koristim G&BL kablove sa zlatnom smeshom, jer znam da mi je tu kvalitet kabla jako bitan.
Bolje da ne kazem koliko su me kablovi tada koshtali... :))
Naravno da je dobro uvek kupiti kvalitetniji kabal, ali postoje situacije na kojima je moguce ushtedeti neku kintu, a da se smanjenje performansi ne oseti znatno... :)

mimiki 14.04.2009 02:12

koliko si platio te zlatne reci sad kad si vec spomenuo:D?
ja bi mozda i uzeo nesto bolje ali prvo moram da se uverim da stvarno valja;)

Vaxter 14.04.2009 02:24

Mislim da su bili nekih 15ak maraka metar. :D
Tako nekako...
Secam se da je bila varijanta da sam za kablove mogao da uzmem josh jedan polovan ART300. :))

mimiki 14.04.2009 02:28

pa dobro ali zato traju jbg...;)ja bih uzeo bolje najradije zbog izdrzljivosti,jer kad cujem da mi je neki kabl u prekidu i da susti ili da ne radi uopste popizdim:mad:
vidis koliko ti traju jbt kad su bile marke kod nas...

Vaxter 14.04.2009 02:36

To, da kucnem u drvo, i dan danas kao novo.
A preziveli su svashta.
Ali bash svashta! :))
Mislim da je vrhunac bio kada su mi poobarali stalke, pa je zvuchnik visio na kablu... :))
Spikoni drzali kako treba, a i sam kabal.
Jedna kutija je bila na nekom shupa****m kablu, koji je pukao, pa ona i dan danas ima malu prsotinu na horni... :((
Nema promene u zvuku, ali se vidi... :S
Mogao bih da je zalijem nekako i da sredim to, ali mi stvarno nekako mrsko...
I to tako stoji vec godinama... :))

Marco7 14.04.2009 07:23

Ja koristim strogo markirane kablove jer sam imao lose iskustvo sa divljim kablovima!Za kutije koristim Neutrick-ove kablove i spikone a instrumentalni mi nose oznaku K&M ;) Za to ne treba zaliti pare!

svrakan 14.04.2009 07:50

I ja koristim Neutrik konektore,a kabel obicno Klotz pa sam lemim,onda sam najsigurniji,medjuti kod mene u radnji najbolje se prodaju najskuplji kablovi Planet Waves,za koje proizvodjac daje dozivotnu garanciju,i bogami kada smo ih poredili sa Proelom,Staggom,oseti se znatna razlika,na klavijaturama ne toliko koliko na gitarama i razglasima.

mimiki 14.04.2009 14:12

VAX tako se i meni nesto slicno desilo samo sto je moj kabl pukao samo tako i bananica je ostala zaglavljena u zvucniku a zvucnik je roknuo samo tako,ali sreca nista osim sto je pukao kabl:lol:


Trenutno vrijeme na Forumu 06:20

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org