YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=40)
-   -   Koristite li transpozer??? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4628)

gibanica 16.05.2008 00:50

Koristite li transpozer???
 
video sam da vecina klavijaturista uglavnom pici A ili D mol pa samo mrdaju transpose. (isto vazi i za durske pesme:) ) ! da li je tako ili mi se samo cini? inace eto ja znam a,d,g i e..i pomalo fis :)...to je ona crna, tamo gore. :D

Vaxter 16.05.2008 01:27

Zavisi...
Uglavnom se trudim da ga izbegavam, jer je to jako losha praksa...
Ako se naviknesh da transponujesh, nikad necesh nauchiti da svirash kako treba.
Koristim ga ponekad, kad me bash mrzi da zavlachim ruke medju crne dirke, ali je to jako retko...
I to je samo kada sviram solo.
Kada sviram sa bendom, shto iskreno nisam odavno, nikad ga ne koristim.
Imaju ostali iz benda obichah da virnu da vide odakle se svira, a sa transponovanjem im napravish takvu pometnju, da svirka nece lichiti ninashta... :))

miconi 16.05.2008 01:34

Naravno druze ali samo po nekad,kad ne mogu bas u odredjenom trenutku da se snadjem sa polu tonovima ili pak nekad pozelis da odmoris prstice ...he,he
Ali tu postoji i jedna mana istog tog transpozera.....L-)"ne isplati" se previse ga koristiti....mnogi se zeznu pa "iskvare" sviranje ali nije pogresno uopste da ga steknes po nekad' ali po nekad'......veliki pozzzzzzz;)

milanceshow 16.05.2008 01:37

Sta je to TRANSPOZE? ;) Nikad cuo!!!

Skoro nikad ne koristim transpoze.Jer to unistava muzicare.....
Rekao sam "Skoro" ,jer sam morao da ga koristim jer mi je pukla dirka H.I to sam samo koristio OKTAVU transpoze.
Bolje sedite i vezbajte............

gibanica 16.05.2008 01:42

znaci zivele i crne dirke! e jbg ja se taman ponadao da ne moram da se mucim :)

jeftabgd 16.05.2008 01:43

Ne koristim ga nikad ali ja sam dugmetarac pa mi ti "nezgodni"tonaliteti ne predstavljaju problem.

vingula 16.05.2008 02:09

Ja ga dosta puta koristim,jel sam mjenjao dosta pjevača,pa skidaj pjesmu iz npr. G a sljedeča dvojica pametnih hoče iz F#,onda ja opalim svoj G pa na -1 :D

A ovisi i o mogučnosti klavijature (pucam na terce) prije kad sam krenuo u svijet terci,prva je bila A mol/C dur pa samo vozaj po TRANSPORSE-u :D
Tako da mi je to moram priznat jedna velika loša navika.

Eto dan-danas sam lijen skidat pjesme iz orginala pa skinem po svoje pa na probi s kolegom s kojim radim vidim koji mu tonalitet odgovara.

BasariStudios 16.05.2008 03:39

Znam ih sve i mogu u sve svirati, u nekima malo sporije al koristim TRAN puno iz lenosti.

WUK013 16.05.2008 06:09

Meni svaki peformance stoji spreman na -1 pa ako zapne oko Cis ili Gis ,tu je.
Sa drugim akordima nikakav problem a za ova dva nikako da slozim prste.:)
Znaci,treba ga izbegavati ali i nije lose znati kako da ga koristis.

Jugo 16.05.2008 06:30

Citat:

Originalno postovano od Vaxter (Post 37401)
Zavisi...
Imaju ostali iz benda obichah da virnu da vide odakle se svira, a sa transponovanjem im napravish takvu pometnju, da svirka nece lichiti ninashta... :))

=)) Tako je!!! Kad nesto transponujem i basista slucajno baci pogled ostane u cudu........ Nista bolji nije ni gitarista....:-O
Trudim se da uradim kako treba. Ako sam bas lenj, kako rece Nedim,... pa zbog toga izmislise dugmice za minus i plus!;)


Trenutno vrijeme na Forumu 05:11

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org