YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   korg pa 800 savjet (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=17883)

balkanac09 05.03.2011 09:37

korg pa 800 savjet
 
Pozdrav kolege ,ovde sam pokusao da nadem odgovor ali nisam uspio zato vas molim pomozite .
Htio bih da kupim korg pa800 ali sada sam malo zbunjen jer naime ima i kineska verzija korg pa800 (tj da pise made in china)sada dali je to istina ili ne nisam mogao da nadem odgovor i takode sam vidio da nekim internet shopovima neki daju 2 godine garancije a neki 3 .I sada jednostavno neznam sta da radim.
Hvala unaprijed

mijat 05.03.2011 10:13

sky music je 2 god. garancije i nema sta da razmisljas da li je kineska ili cija,, sta god da se desi imas dve godine da im se obratis,, a inace klavijatura kad se napuca zvuci ko grom....i je je preporucujem novu...

matrix_mo 05.03.2011 11:01

]Ne bi se složio s kolegom Mijatom; naravno da je važno tko je proizvođač klavijature, odnosno da je to Italija!!! To možeš provjeri na bar codu klavijature, odnosno na serijskom broju. On ti se nalazi kod PA 800 kod tipke za paljenje klavijature, i tu imaš jednu malu pločicu na kojoj piše država porjekla, serijski broj i još neke stvari....

nadam se da sam malo pomogao!!!!

pozdrav

ardzan 05.03.2011 11:15

Ja sam kupio yamahu imported from japan made in China. :) Kako ti rekao mijat nije vazno ko je proizvodac. Sigurno imaju neka kontrlola kvaliteta.

mijat 05.03.2011 11:57

nisam mislio da nije bitno ko je proizvodjac vec da je bitno ko ti je proizvod prodao,, u mom slucaju je to bio sky music i ja iskreno nisam ni gledao te plocice i bar kodove iz prostog razloga sto sam dobio pismenu i usmenu garanciju na dve godine od ovlascenog uvoznika i distributera za korg,, za dve godine ko ziv ko mrtav (ne daj boze) ,, prema tome kada bude isticala garancija klavijatura ide na prodaju,, doda se nesto novaca i kupi se nova,, bez obzira da li je iz kine ,,italije ili japana... nadam se da sam sada bio jasniji povodom svog misljenja,, pozdrav

Marko__ns 05.03.2011 12:43

Ja mislim da tu nema razlike, jer danas se u Kini sve sklapa, pa normalno je da i klavijature. Ne verujem da bi KORG kao jedna velika firma delio na kvalitet proizdvodnje. Ko bi kupio nesto a da zna da ce se za neko vreme pokvariti. Na mom Korgu pise, namenjen za Italy i pored Made in China, a kupio sam ga sve legalno i znam da je 100% pravi. :)
Kad sam ja kupovao u jednoj radnji su mi govorili kao da imaju Kinesku verziju i ona je jeftinija, a skuplja je Americka i ona je znatno kvalitetnija.

Nautica 05.03.2011 14:42

vazno je da kupis novu klavijaturu i kao sto je kolega mijat rekao da ima garanciju, ja sam kupio pa50sd i imam garanciju ali pise da je iz kine, jer oni uglavnom sklapaju sve korgove modele, koliko sam ja upucen

casi 05.03.2011 16:13

Klavijatura se samo sklapa u Kini inace delovi su originalni.U Kini je jeftina radna snaga i Korg ih malo placa.Ali nema razlike u kvalitetu.

balkanac09 05.03.2011 21:20

ova internet radnja daje dvije godine internacionalne garancije i pise na njoj made in china korg pa 800 jeste zapakovan .ja trenutno imam korg pa 50 i na njemu pise made in china i kupljen je u korgovom zastupniku u canadi a na tritonu pise made in japan
Hvala svima na pomoci ako jos neko ima koju informaciju neka ili misljene rado bih ga cuo .Meni je najbitinjie bilo da garanciju ima i da primaju pay pal

Alek21 08.03.2011 14:23

Svi Korgovi pa800 se sklapaju u Italiji. Na netu mogu da se pronadju informacije da ima i onih koji se sklapaju u Kini i da koshtaju na pr.1000$, ali to je prevara.


Trenutno vrijeme na Forumu 16:36

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org