YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=40)
-   -   Uzimanje para ili bakšiš? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23134)

sale_band 03.07.2012 14:52

Uzimanje para ili bakšiš?
 
Neznam zasto, ali kategorija "Saveti za bolju svirku i uzimanje para" mi tako bezveze zvuci...
Ja predlazem da se preimenuje u "Saveti za bolju svirku i baksis" ili tako nesto... "Uzimanje para" mi nekako para usi :)

Vex 03.07.2012 15:17

Sale u pravu si,zvuci " ciganski" ;) ( bez uvrede prema romima)

sale_band 03.07.2012 15:48

To mi je "zapalo za oko" kad sam jos prvi put pregledao sadrzaj sajta...

neconix 03.07.2012 18:33

A meni bas bio kul naziv...:(

nikadvisekorg 03.07.2012 23:10

Citat:

Originalno postovano od sale_band (Post 219518)
Neznam zasto, ali kategorija "Saveti za bolju svirku i uzimanje para" mi tako bezveze zvuci...
Ja predlazem da se preimenuje u "Saveti za bolju svirku i baksis" ili tako nesto... "Uzimanje para" mi nekako para usi :)

Što se mene tiče i prvi naziv odgovara, u početku je to bakšiš, ali kad prođe neko vreme pa vam dosadi sve i počne entuzijazam da se gubi, već samo razmišljate kad uđu gosti kako da im uzmete pare..... onda tema dobija pravi smisao..... ali shvatićete jednog dana :lol: sve u svoje vreme, dok ne osetite džaba vam pričam, i zato predlažem da se otključa tema pa800 ili pa1x da se tamo prepucavamo šta je bolje, da ne bi ovde neko bacio varnicu da se pokoljemo =))

trebamo da imamo jednu temu koja će da bude u offtopic kategoriji, nek se zove "garnisera za palamuđenje" gde mož' da pričamo o čemu god nam padne na pamet da ne bi offovali teme, taman da dođe kao neki izduvni ventil ovog foruma.......

ili da se otključa tema pa800 ili pa1x =))

gitar 03.07.2012 23:32

Citat:

Originalno postovano od nikadvisekorg (Post 219563)
kad prođe neko vreme pa vam dosadi sve i počne entuzijazam da se gubi, već samo razmišljate kad uđu gosti kako da im uzmete pare

Tako je. Svojevremeno, dok sam svirao u kafani, imali smo jednu pevačicu koja je imala neverovatan talenat za "uzimanje para". Na primer, uđe neko društvo u kafanu, a ona ih samo ošacuje sve redom i kaže nama muzikantima: "Momci, od ovih ćemo da uzmemo sila Božija para". I nikad se nije prevarila.

romario 04.07.2012 10:15

Prvenstveno se svira za neku dogovorenu svotu .
Zajamčenu ;) .

Bakšiš je uvijek upitan i ja sigurno ne sviram za bakšiš .
Naravno da volim kada ga bude ,
ali moguće je da i ne bude od njega ništa na svirci .

Savjet za uzimanje para podrazumijeva i jedno i drugo ...
I pogodbu i bakšiš ,i samu poslovnu strategiju ,ne samo sviranje ...
Garderoba,imidž,oprema ,mito ;)...

sale_band 04.07.2012 15:09

Evo ovako... Ja na svirku ne idem da "uzmem" nego da zaradim pare.
Baksis ce dobiti svako ko ga zasluzi, bilo dobrom svirkom, pevanjem ili "pogotkom u dusu" nekog gosta...
Ponekad se cak potrefi neki maher sto hoce da se "pokaze" pa zato daje pare na muziku...
Medjutim, na ovaj sajt dolazi mnogo ljudi i nisu svi u kafanskom fazonu "e, od ovih ima da uzmemo lovu veceras"..
Baksis je dobrodosao ali nije obavezan i zato nebi ni trebao da ima mesto u temi, po meni...
Isto tako je mnogo bezobrazno kod mnogih kolega, kad im neko da nesto sitno (ovde $10-20) da mu sa prezirom odsviraju zeljenu pesmu.

Kao pojedine "zvezde" koje kazu, ma ko ga j** neda pare...

gitar 04.07.2012 16:40

Sale, "uzeti" ili zaraditi, na kraju mu dođe na isto. Uzeti ne znači otimati. Pod "uzeti pare " ja podrazumevam umeće pevača, pevačice i orkestra da na fin način od gostiju dobiju pare. Mi smo nekad znali ići na tezgu i u pola jeftinije gaže ako smo znali koji su gosti pozvani i kad smo bili sigurni da ćemo "uzeti" dobar bakšiš. E sad, ako nekome nije važan bakšiš, verovatno ima dobru gažu ili je jako mlad muzičar pa mu je bitnije dokazivanje od love ;)

sale_band 05.07.2012 12:17

Ukoliko sam gost, mnogo mi je lepse slusati mlade muzicare koji se dokazuju nego li iskusne koji sviraju preko "klinca" i samo snimaju odakle lova izvire...
Takvi se obicno nakace za krkane koji imaju para a za ostale goste ih nije ni briga...
Sve je stvar karaktera...


Trenutno vrijeme na Forumu 08:36

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org