YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Namenski i pedala Roland E-A7 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31676)

cleaner 12.01.2020 06:14

Namenski i pedala Roland E-A7
 
Pozdrav svim kolegama.
od pre 5-6 dana sam ponosni vlasnik Rolanda E-A7 i brzo sam ga provalio iako nema veze sa Korgom [svirao sam a i dalje imam pa3 i pa800].
Imam u Rolandu neki Brma i neki Folk set, u globalu sam zadovoljan kako zvuci mada za sve mora uvo da ti se privikne 10-15 dana, to znam.
Napravio sam od ta dva seta jedan onakav kakav bi meni odgovarao da mogu da pocnem da radim ali imam par stvari koje ne znam kako da resim.
Nikad ne pustam matrice i fajlove, uvek sve uzivo sviram osim par pesama koje mi puno znace i pomazu a imam ih u Korgovima :
- Ne trazi je sine
- Dva galeba bela
- Zbog tebe mome ubava
- Mars na Drinu
- Tebi moja mazo
- Zlatiborske zore [to imam ali zvuci katastrofa]
Ako bi neko mogao da mi pomogne tj ako ima navedene pesme da mi posalje bio bih mu zahvalan ilii ako mogu nekako sa Korga to prebacim ili konvertujem.......ma bilo kako ?
Drugo pitanje je za pedalu. Koristim Berlinger FCV 100 u koju se kunem ali kad je spojim radi mi kontra od onoga kako treba. Bivsi vlasnik mi rece da moram da povezem sa stereo kablom i to nekako kontra da vezem ako sam ga dobro razumeo. Pedalu koristim samo kao espresion a inace mi radi besprekorno. Zna li neko pouzdano kako to ide sa pedalom ?
Hvala unapred ko moze da pomogne i svako dobro
Dodato:
Nasao sam program za konvertovanje, kolega mi poslao, zove se style works.
Jos pedalu da resim......

Bokic 12.01.2020 16:33

Ako ti radi kontra, verovatno treba da promenis polaritet u samoj klavijaturi za odredjenu pedalu, softverski.
Nadji Pedal Polarity ili slično.

cleaner 12.01.2020 22:08

Cuo sam se sa prethodnim vlasnikom i procedura je sledeca :
Iskljucivo ide stereo kabal s tim sto se veze masa-masa normalno a plusevi se vezu suprotno tj kontra.
Nije mi logicno ali sutra kupujem stereo dzekove i lemim kako mi je receno pa javljam.
Pozdrav

makso68 13.01.2020 12:42

Ja bih ti predložio da nabaviš Rolandovu,ili Boss expression pedal.Sa njima nećeš imati problema.Pozdrav!

Otpisani-EA7 13.01.2020 14:56

Poz kolega dobar izbor i neka te sluzi EA7.
Ja koristim Roland ev-5 pedalu, radi super.
Na pocetku sam kacio isto neku pedalu od korga, i bilo je kontra efekta isto kao kod tebe.

cleaner 13.01.2020 16:12

Citat:

Originalno postovano od Otpisani-EA7 (Post 309806)
Poz kolega dobar izbor i neka te sluzi EA7.

Hvala kolega, sluzice me nadam se :)
Sredio sam pedalu bez kupovine, problem je bio u obrtanju polova na stereo dzeku.
Da ne bih sad ovde davio kako sam to uradio kome treba nek se javi i objasnicu mu a mogu i set da mu dam, Necu da prodam kao neki sto rade nego da poklonim.
Hvala jos jednom svima ^:)^


Trenutno vrijeme na Forumu 21:48

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org