YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   problem pa800 dirke ne rade (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7075)

Marko_kraljevic 13.12.2008 02:06

REŠEN problem pa800 dirke ne rade
 
imam problem sa pa800,iz cista mira ne rade mi dirke u prvoj oktavi od G# do E ( 9 tonova) i u cetvrtoj oktavi od tona E do H (8 tonova)..a prvi tonovi s pocetka klavijature od C do G# sviraju duple tonove(neki jadni falš)..pokusao sam ubaciti ponovo OS(2.0) koji inace sam koristio od kako je izasao i problem je opet bio tu apsolutno sve isto..uradio posle format,pa ubacio resurse+OS(128 mb fajl) i opet isti problem i dalje sa dirkama..pokusao sam i sa 1,6 OS problem je i dalje tu..! da li je neko imao slican problem i da li neko zna kako da ga resim?

dalabu 13.12.2008 02:15

to je do nekog sempla , napravi restore i vrati fabricke postavke ako ne ide onda je ram vrisno

Marko_kraljevic 13.12.2008 02:17

isto se ponasa i sa fabrickim soundima(piano ili bilo koji drugi sound.resetovao sam pa800 vise puta i isto mi se desava u sound mosu i u style play modu...

dalabu 13.12.2008 02:19

izbrisi sve semplove sa klavijature,to ti je jedina nada

Marko_kraljevic 13.12.2008 03:29

ni nand format nije pomogao..kad je "hladna" klavijatura(ugasim je i ne palim pola sata ) i kad je upalim radi sve ok jedno 5 minuta,a onda se problem s dirkama ponovo pojavi:mad:

rondzo4life 13.12.2008 03:40

To zvuci kao neki Hardware problem.

Mozda da otvoris klavijaturu i pogledas dirke ili eventualno kabal koji ih povezuje sa glavnom plocom.

Marko_kraljevic 13.12.2008 06:39

kad pritisnem prvu dirku(samo nju) C lagano,prepoznaje Cdur,al kad je jace stisnem prepoznaje C#5 akord!?!dirku D kad pritisnem(svejedno kojom jacinom ) prepoznaje D#5 a one dirke sto nisu radile i dalje ne rade..chord recogn. mi je na fingered 1
...ovo nema veze s mozgom..nemogu da shvatim u cemu je problem
akord kad "uhvatim" c-e-g( c dur) prepoznaje ga kao G#M7

spale 13.12.2008 09:39

H...bo te, sada kad ovo čitam setim se da se i meni na starom iS50 jednom to isto desilo !!!!!

Marko_kraljevic 13.12.2008 13:50

spale jel se secas mozda sta je bio uzrok ,tj.kvar na korgu,pa je se tako ponasao??

vladimir68 13.12.2008 16:53

Oćeš savet druže:Ppopravi to što pre , lepo prodaj klavijaturu i uzmi nešto što radi pouzdano.JER:Što se tiče PA8OO,on kome radi,radi besprekorno a koga j.....e toga j......e.;)Kupljena u BG PA800 ganc nova,garancija,..........roka bez problema 2-3 meseca i onda počne da j.......Usred pesme(svirke) blokira se,distorzija boja,nema semplova.........Resetujem i za sat,dva radi ok posle ista priča.Muvam se po servisima učituju fabrički OS,rade šrafcigeri,.....i u servisu radi.Dođem kući upalim i ponovo j........,Popizdim ,prodam (uvalim je) i taj me zove nakon mesec dana dali mi se dešavalo ovo,ono,....i proda je i on trećem.Dalju sudbinu neznam a ja sam se lepo vratio na PA80 i TR.Posle se pročuje da je bilo skinuto nekoliko hiljada komada PA 800 sa proizvodnih traka jer su KORGOVCI ustanovili grešku (˝zaglave˝ se prilikom svirke,itd itd,kako koji....)što su i zvanično priznali na sajtu, i umesto da idu na reciklažu(to nepiše na sajtu) nađe se neko ko ih distribuira na istok, mi kupimo a posle te muvaju iz ovog u onaj servis.Inače dok je radila za mašinu kao takvu:no commment.Neznači da PA800 nevalja ali brate mnogo se naroda žali na njih.


Trenutno vrijeme na Forumu 23:06

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org