YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Harmonizeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Tc helicon VoiceLive Play GTX ili VoiceLive Touch (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29759)

robert_313 31.10.2016 14:25

Tc helicon VoiceLive Play GTX ili VoiceLive Touch
 
Pozdrav forumaši!
Budući da sam u dilemi uzeti VoiceLive Play GTX ili VoiceLive Touch za istu cijenu , zanima me imate li iskustva u smislu praktičnijeg korištenja jednog naspram drugog na svirci i koliku ulogu ima to što prvi uređaj ima RoomSense,Guitar fx-Delay,Amp modeling, naspram drugog koji ima choir(zbor)opciju , a ostale spomenute nema.

mikimiki 31.10.2016 15:20

Sve zavisi kako ces ih koristiti i koju vrstu muzike sviras i pjevas.
Ja ne bi uzeo ni jedan od tih navedenih.

Milos-Korg 31.10.2016 23:12

Zdravo druze, ja koristim Tc helicon voice live touch 2 i sve zavisi za koju ti je namenu..ja sam klavijaturista i pevac tako da mi je prakticnije da mi stoji na kjlavijaturi jer je zgodnije nego da imas dole na papucici...a ako si gitarista onda je okej i ovaj drugi...na touch 2 nisam spajao gitaru tako da ne znam kako radi,ali sasvim solidna podesavanja ima za glas...koju vrstu muzike radis i sta sviras?

robert_313 03.11.2016 03:13

Hvala vam na pomoći, ali u međuvremenu sam kupio TC Helicon harmony M (po preporuci)budući da je poprilično jeftiniji, manji, lakši za korištenje.Planiram ga spojiti preko klavijature midi kablom i tako zadavati harmoniju.
Čekam da stigne i javim dojmove!
Pozz

Alen P 03.11.2016 08:02

Ne znam tko ti je dao tu preporuku. Pitao si za Audi i Bmw a kupio Astru. Harmony M radi posao, ali to je sve. Dok na VL2 mozes reci "vauuu!!".

robert_313 03.11.2016 15:11

Slažem se, ali 100e za harmony m i 300 za gtx ili touch nije isto , ali za onoliko koliko planiram iskoristiti na svirci uređaj (gornja, donja terca)s obzirom na repertoar, sasvim dovoljno.

Alen P 03.11.2016 17:11

Slazem se.

b.o.Y.c.h. ČK 03.11.2016 21:01

Dobar je harmony M, toliko jednostavno, sve je pri ruci, točan je. Recimo, na voicelive bi se polomio da bi dobio HALL3 efekt sa harmony M koji radi jako fino :) Kada bi samo malo poboljšali harmony M, stavili bolji vocal procesor, nešto više glasova, efekata, uzeo bih ga odmah. A drugo, nikad nisam čuo da je nekome harmony M riknuo, dok voicelive za to ima veće šanse. Za te pare, dobro si napravio.

Alen P 04.11.2016 10:55

"Kada bi samo malo poboljšali harmony M, stavili bolji vocal procesor, nešto više glasova, efekata, uzeo bih ga odmah..."

Pa jesu ga. Imash Touch, Touch 2, Vl2, Vl3... 😁

b.o.Y.c.h. ČK 04.11.2016 18:06

Mislio sam na one male dzepne, jednostavne iz grupe "Voicetone" kao što je i taj Harmony M, točnije mislim na ona mala 3 potenciometra (Volume, harmonize, humanize, effect), to mi malo fali.


Trenutno vrijeme na Forumu 07:56

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org