YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Presonus 16.0.2 ili beringer xair xr16 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31727)

Marko_kraljevic 14.02.2020 12:42

Presonus 16.0.2 ili beringer xair xr16
 
Treba mi savet, dvoumim se između ova dva mixera, koji bi mi preporučili da nabavim?
Ako ima neki stabilniji ili bolji od behringer, u obzir dolaze i rcf, soundcraft air mixeri..
Prednosti i mane me zanimaju, čitao sam teme gde se kolege žale na presonus po pitanju slabe struje i izoblicenjima sounda sa nje pri slaboj struji na svirci..
Hvala

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

NordX 14.02.2020 19:41

Mozda ti moj odgovor moze pomoci,a da ne ispadne da skrecem sa teme.

Midas mr12 je moja preporuka! Imam ga duze vreme i odlicno radi! :)

Marko_kraljevic 26.02.2020 19:40

Koji se pokazao najbolje od :
Midas mr12
Soundcraft ui12
Behringer xr12 ?

Troumim se između ovih( može i sa 16 kanala).. Jel sve imaju problema sa pucanjem wifi veze, kakve su sa opcijama, parametrima, koja daje više, koja manje?



Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

miki2008 27.02.2020 02:30

Behringer i Midas 12 su gotovo isti razlika je u elektronici malo je to kvalitetnije uradjeno na midasu. Sto se tice pucanja veze iskreno ja sam to rijesio tako sto sam za ipad nabavio apple ruter i vise nisam imao problema. Ali ako ces koristiti na androidu onda ne bi trebalo biti problema dok se prostor ne napuni ljudima e onda krece pucanje veze. Sto se tice da li rade bolje ovaj ili onaj rade potpuno isto.

Zaobidji Soudcraft prijateljski savjet.

Marko_kraljevic 27.02.2020 09:43

Znači tonski su isti behringer i midas, ali je midas kvalitetnije urađen?
Zašto soundcraft da zaobidjem, jel ima nekih problema sa njim ili to nije kao ova 2? Miki2008 koju ti mixetu koristiš?
Hvala na savetima, ako je tako onda mi behringer zavrsava posao za live, jer trenutno je razlika između midasa i njega 50tak eur. Pozdrav

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

miki2008 27.02.2020 14:27

Koristim svasta nesto od konzola i svasta nesto sam posjedovao. Trenutno se drzim Yamahe. Soundcraft nema problema ali smatram da su napredniji midas i behringer tonski a i mogucnostima. Ako je tolika razlika u cijeni bolje uzmi midas 12. Izuzetno fino rade te miksete.

ella 85 27.02.2020 18:07

Ako ti sta znaci,ja dok sam probavao soumdcraft u trgovini veza je pukla nekoliko puta,ali ono sto je gore nije se htio ponovo povezat,nego sam uvijek morao ja ponovo nesto povezivat se ili restart ne mogu se tacno sjetit podavno je bilo.

Na beringeru ako pukne veza ljudi se pomjere malo i vec radi,sam uspostavi vezu,to je kudikamo bolje.

I sam sam uzeo midas mr,navodno je skroz slicno behringeru,ali jos mi nije pukla veza,nisam nosio ruter jos nikakav.Tek sam odradio 5-6 svirki i izuzetno sam zadovoljan.Jeftina sprava,malena,sa puno mogucnosti.

Cesto radim i sa qsc touchmix,takodje odlicna sprava,ali skuplja.Dobra stvar kod njeg je sto snima po kanalima direktno na stik.Usnimimo band,dodjemo na tonsku probu pustim snimak dotjeram kanale na brzinu i gotovo,uglavnom :)
Mozes da se igras kao studio :)

Najveca prednost qsc a je sto jos nikad za par godina vec nije pukla veza,a svirke nikad nisu ispod 500 ljudi.Nikakvih rutera dodatnih :)
A ima i na sebi displej pa nisi ni ovisan o vezi.

miki2008 27.02.2020 18:27

Taj QSC je fina sprava skroz. Bio je kod mene neko vrijeme zamalo da ga uzmem sebi. Bas ima mogucnosti i bas to za snimanje mi se jako dopalo.

Marko_kraljevic 27.02.2020 19:36

A kakav je rcf m18? Cena mu je 410 eur (nov u radnji)
Video sam da ima 3 efekta. Koliko su za narodnjake(eho) i da li su editabilni?
Oko multi fx ne kontam sta mu je to, ali vidim da ne ide na sve kanale(bar ne ide na 1,2,3,4 koliko sam video u aplikaciji)
Inače aplikacija lepo vizuelno izgleda.
Soundcraft je ispao iz izbora. Samo da "izvagam" rcf pa da se odlučim. Uglavnom ih ima za kupiti u Bg ili Ns..

miki2008 27.02.2020 19:44

Bolje ti je Miidas ili Behringer opet,napredniji su od Rcf-a ni Rcf nije los ali bolji su ovi. To multi fx mu dodje kao neki mastering moze se fino nabudziti ton sa tim. A na Midasu insertujes sound maxer na master i opet dobijes istu stvar.
Dodato:
Pardon to multi fx je za gitare ili bass one pedale.


Trenutno vrijeme na Forumu 13:57

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org