YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Problem sa Yamaha EMX 5000 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5396)

milanceshow 01.08.2008 05:30

Posle nekog vremena je YAMAHA odklonila tu gresku sa limiterom tako da novije EMX 5000 koje su izasle sa trake nemaju taj problem.

Vihor 02.08.2008 14:45

Evo ja imam vec 2,5 godine ovaj mier EMX5000/20 i radi kao raketa. Treba to znati malo i namjestiti a ne samo pusti snagu do kraja pa neka krci ;). Ja inace imam 4 kutije yamaha S115V a i dva aktivna yamaha MSR800 suba, sve je na mixeti podeseno do krajnosti i imam sound da ne moze bolje. Ova mixeta daje kristalni procesing zvuka. Sa 2 kutije i 2 suba vec moze da se radi jako lijepo. Kod mene je slucaj da sam stavio 4 S115V upravo radi sto boljeg sounda, povezao sami DBX surround procesor i DBX DRIVERRACK procesor i sada je to strava od sounda. Sa T2 i tritonom ja sam prezadovoljan ukupnim dojmom.Pozdrav (snaga na 8oma je 270w rms iskoristivo ili na 4 oma 400w rms).

Darko88 02.08.2008 17:00

kad smo vec kod yamaha miksera da ne bih otvarao dzaba drugu temu zanimaju me misljenja o yamaha pro mix o1 mikseti/ Pozeljno bi bilo da pisu o tome ljudi koji su radili na njoj. Neke glasine bi bile suvisne, tj cuo sam to i to ali nisam siguran

spale 11.10.2008 11:22

Evo da ne otvaram novu temu još jedno pitanje.
Kako šta da se prikopča na mixeru YAMAHA EMX 5000 a da se može posebno jedna strana zvučnika nezavisno smanjiti-pojačati od druge.Može li to uopšte?

milanceshow 11.10.2008 14:00

Da to je moguce!Iako ona ima 1 master volume potenciometar,to se moze uraditi jednom kratkim prespajanjem.Treba ti jedan kabl....;)
Mikseta mi je u autu tako da cu posle vikenda napisati tacno sta treba da se odradi.

milanceshow 13.10.2008 14:01

Da bi EMX5000 dobio potenciometre za L i R posto on ima samo 1 glavni treba vam samo i MONO kabl i stvar je resena....

Uzmete mono kabl banana-banana.Ukljucite ga u MONO OUT i u Power Amp IN.Tako dobijate levi i desni potenciometar za jacinu.
ST OUT i MONO OUT ce raditi kao L-R potenciometri.

Beethoven 14.10.2008 15:32

To je dobra fora...

Mislio sam isprva da je bezveze jer signal postaje mono ali kad ti treba odvajanje kanala onda i ne mozes raditi stereo.To je super...I ja sam prinudjen da radim nesto slicno sa PM600...:)Snalazimo se...:)

Pozdrav.

spale 14.10.2008 19:10

Milanceshow hvala puno na trudu i efikasnom odgovoru.Živ i zdrav bio !!!

milanceshow 14.10.2008 19:25

Nema problema!Poz...

Milan$ 04.10.2012 01:49

Ljudi kod mene ovo sa prespajanjem MONO OUT u Power Amp IN ne funkcionise,a ne znam zasto...znaci prespojim mono uot i power in obicnim instrumentalnim mono kablom,banana-banana,kako bi odvojio klizace za levi i desni izlaz,ali se sad na ovom izlazu koji treba da kontrolise klizac mono out,cuje samo neki mutan bass od ritma i to je sve,kao neko brundanje,a ovaj drugi izlaz normalno radi...gde gresim oko ovog prespajanja? hvala


Trenutno vrijeme na Forumu 16:42

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org