YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Tablet Asus Memo Pad HD7 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28658)

rolandx 27.07.2015 07:43

Tablet Asus Memo Pad HD7
 
Imam problem sa tabletom. U poslednjih dva meseca. Počeo je naglo da usporava. Probao sam da mu ograničim programe koje će da ažurir, update-ovao sam android verziju ( koja je inače 4.2.2), vraćao sve na fabrički ( ponovna instalacija OS sa svim programima u njemu - automatska instalacija svih 79 programa...dakle od korena). Nakon ponovnog podizanja sistema tablet radi najnormalnije nekih dva tri dana i opet počne da usporava. Za svaki korak mu je potrebno par sekundi da krene da otvara, a onda nikad kraja. Pretraživač takodje, kompletno je usporen, kao da mu nešto konstantno radi u memoriji, nisam uspeo da vidim šta je u pitanju. Procese koje sam gledao da su aktivni, najnormalniji su i osnovni za rad tableta. Ništa posebno ne instaliram osim skype, viber,CM broswer ( koristio sam i operu..) Fb ( čak lite verziju...). Nije mi jasno šta se dešava. Ima 4 jezgra, 1G ram memorije... To se dešava i pre update-a OS, probao sam odmah da ga update-ujem i opet isto nakon par dana...

Belmo 27.07.2015 08:45

A tako ti je to sa Androidima, ne sa svim ali sa vecinom.

Ista stvar kod mene sa smartphone-om, kao i kod drugara i jos par njih sto nemamo Top Android telefone.

Isto sam pokusavao Hard reset, ali nije pomoglo.Jeste na 2-3 dana i opet sve po starom.

rolandx 27.07.2015 09:20

Kod mene nije problem da je malo usporen, već skoro ništa ne može da otvori. Clean Master otvara tridesetak sekundi, nakon zadatog da obriše nepotrebne fajlove ( iako ih i nema, čisto proveravam brzinu rada tableta...kako reaguje) krene sa čišćenjem - blokira i restartuje se program... tako u nedogled. Kao da radi na pola jednog jezgra ... kakvih četiri... Haos

Vaxter 27.07.2015 16:20

Sa svim androidima je tako i tu nema boga.
Kod onih kod kojih uređaj ne uspori nema veze sa modelom ili proizvođačem, već koliko ko mazi i pazi telefon.
Generalno, ako telefon koristiš za par aplikacija i kao telefon, služiće te dugo.
Ako ga koristiš dovoljno često, igraš se sa njim, instaliraš i brišeš aplikacije, u problemu si 99%.

rolandx 27.07.2015 16:55

Jasno ko dan. Ali pretpostavljam da ako uradiš kompletno brisanje i reinstaliranje softvera da bi trebao biti normalan bar 7 dana. On posle 3 , 4 dana počne da koči kao komp sa najgorim virusom. Dakle ništa ne otvara... bukvalno i to je odjednom, kad krene da baguje, ne da je primetna razlika nego ga možeš komotno baciti u smeće. Pa se pitam, da nije do update-a koje povlači sa neta a njegove aplikacije koje odmah nakon vraćanja sve na fabrički, krene a update-uje, pa je tu u nekom konfliktu... Ima OS 4.2.2, počeo sam da tražim kako bi mogao da ubacim recimo 4.4.2, ne znam da li je to izvodljivo, možda bi radio normalno. Tablet ima skoro 2 godine, kao da su ga programirali kada da krene da pravi probleme...

Vaxter 27.07.2015 17:33

Pa na toliko planiraju da ti prodaju nov, i to je to...
Kvalitet svega se ugrađuje taman toliki da izdrži dve godine i da umre i gotovo.

rolandx 27.07.2015 17:54

Nisam spomenuo da je bio na servisu zbog flat kabla zbog kog nije radio display na pojedinim mestima... To je zamenjeno i od tada stalno problemi... Mada ko zna šta su radili... Al problem je što kada bi ga odneo na servis ( 30 km od mene) bilo bi vraćanje na fabrički...on radi narednih par dana kao zver i odjednom tup. I tako u nedogled.... :mad: Puta benzin, vreme, maltretiranje.... :confused: Strašno. Od svega toga više me mrzi da stalno resetujem na fabrički i da ubacujem navigaciju... koja mi često uztreba, a sirotinja nema za telefon ko sav normalan svet pa da u njoj držim navi, već ovaj tablet koji mi jede džigericu, kao televizor stavljam u instrument tablu... Ma da odlepi čovek majke mi....

Belmo 27.07.2015 22:45

Android je jednostavno sranje, to sam davno shvatio. Zato se uskoro selim na iOS, kao i sa Windowsa na racunaru mada to je skuplja opcija :)

NordX 28.07.2015 00:22

Mene samo zanima kakvo je stanje kod IOS-a,da li ima nekih bagova i ostalo?

Pre 2 meseca sam izgubio sve brojeve iz telefona,sam je nesto zabagovao i obrisao mi brojeve,u pitanu je Alcatel OneTouch. I koristim trenutno najobicniju Nokiu.

Pa me zanima kakva je situacija sa Iphone-om?

Hvala.

Bokic 28.07.2015 02:02

Ne znam tacno za iPhone.
Meni je iPad 2 radio odlicno dok nisam instalirao IOS 8.
Od tada je dosta usporio, pogotovo Safari.
Programe sporije otvara, ali kad se otvore, uglavnom rade dobro.
Da moze, vratio bih ga odmah na IOS 7.


Trenutno vrijeme na Forumu 19:43

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org