YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Produkcija i postprodukcija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Višekanalno snimanje live svirke (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26904)

tranzit 29.03.2014 03:14

Posto se radi samo o audio trakama i to trakama koje uvijek imaju isti pocetak im kraj, taj visekanalni snimak se moze bez problema uvesti u bilo koji DAW i tu dalje obradjivati. Medjutim, preporucio bih ti da obavezno probas kako to izgleda na Studio One Professional jer je on prilicno ispred Cubasea 5 i Nuenda 4, koji su veoma stare verzije programa, a koje nisu adaptirane na Win 7 i 8/8.1 jer su izisle davno prije nego su se pojavili novi operativni sistemi. Audition 3 je neozbiljan za ovu rabotu, pa o njemu ne bih ni diskutirao. Uz to, svi ovi programi su 32Bit-ni, za razliku od Studio One, koji je nativni 64Bit DAW. U sustini su sva ta tri DAW-a obicno smece na Win7/8.

djlabomi 29.03.2014 03:58

Još nešto nisam siguran: Pokretanjem capture softvera počinje snimanje svih 16 traka istovremeno ili manje, zavisi koliko je potrebno?
Snimljeni materijal se čuva isključivo na kompjuteru koji je povezan putem FW kabla? Presonus 16.4.2 nema opciju internog hdd, ssd?
Šta bi sve trebalo da se od softvera isporuči uz kupovinu Presonusa 16.4.2? Kako vidim na http://www.presonus.com/products/Stu...6.4.2/Software , kupovinom 16.4.2 ne ide i pomenuti Studio One Professional.

tranzit 29.03.2014 04:12

U Capture mozes aktivirati Recording na onoliko traka koliko ti je potrebno. Ne znam sta bi radio Hard Disk u 16.4.2 ??? Studio One 2 je visoko profesionalni DAW, koji je u ravni sa ostalim top DAW softwareima danasnjice, pa bi bilo veliko cudo da neka firma nudi ovakav software badava. Uz 16.4.2. dobijas StudioOne 2 Artist, koji je manja verzija pomenutog Professionala, a kojoj u odnosu na njega, nedostaje par efekata, 64Bit operativnost i VST kompatibilitet. Inace kvalitet je u sujstini isti. Uz Artist dolazi i poveliki Sample Content Presonusovih Romplera. Tu je i jedan Synth, kao i dosta internih efekata visokog kvalitativnog nivoa.

sale_band 31.03.2014 16:43

I sto je mnogo bitno, sve sto snimis u Capture i sacuvas, mozes da otvoris u Studio One bas onako kako si snimio jednim klikom...

P.s. Bas sam se malopre igrao sa ovim, snimao malo u Capture, igrao se sa VSLom a pogotovo mi se dopada SL Remote sa iPada. Posto nemam Macbook, koristio sam android hotspot za konekciju i radi bez greske... Jedva cekam sledecu tezgu da se igram malo.... :)

djlabomi 20.04.2014 00:14

Uspeo sam da "prelomim".
Kupio sam ADAT CD8-AT za moju 03D. Trebalo bi da mi doputuje do kraja meseca.Uz moju E-MU 1212m, dobiću ukupno 10 traka. To je za početak, dok ne ovladam gradivom. Iskreno, to mi je bila i najjeftinija investicija od svih ponuđenih. Nadogradnja sledi, najiskrenije se nadam. Samo da sve funkcioniše...
Usput... Ako bi neko znao da mi preporuči koje, kakve i gde da kupim digitalne kablove za povezivanje ADAT-a i 1212m... Može i na PM.

Akordeonista 21.04.2014 01:32

Citat:

Originalno postovano od sale_band
P.s. Bas sam se malopre igrao sa ovim, snimao malo u Capture, igrao se sa VSLom a pogotovo mi se dopada SL Remote sa iPada. Posto nemam Macbook, koristio sam android hotspot za konekciju i radi bez greske... Jedva cekam sledecu tezgu da se igram malo.... :)

Sale, mozes li malo pojasniti ovo oko povezivanja Androida sa Presonusom? Kako, preko cega, koji je kompjuter itd.?

Sredo 19.02.2016 03:32

pozzz,procitao sam tvoj komentar,i hocu da te pitam da li mogu direktno na racunar da snimam sa mixete yamahe 03d,imam adat cd8 karticu,mislim visekanalno,hvala ti unapred.

ComyZv 09.04.2016 21:56

Drugari, potrebna mi je pomoc. Imam yamahu 03d i treba da je povezem sa zvucnom kartom. (M-audio profire 2626). Da li je to izvodljivo i na koji nacin? Hvala


Trenutno vrijeme na Forumu 03:21

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org