YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   Hk Audio (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2891)

Mico23 21.11.2007 02:06

Hk Audio
 
Sta mislite ovoj firmi,mislim na zvucnike.pozz

GALA 21.11.2007 03:54

Ovako! cuo sam od vise ljudi da je to jedna od boljih firmi al doduse malo ma nje je ljudi koriste barem u Hrvatskoj neznam razlog,dal je mozda cijena u pitanju stvarno nebi znao. Moj kolega u austriji (Brzica Band) imaju komplet razglas HK audio i kaze da je strava. osobno iskustvo nemam al eto cuo sam nesto o tome. Naj bolje probaj pa vidi dal je to istina. Pozdrav

Alix 21.11.2007 09:54

HK-Audio pojedinci hvale a neki kažu da i nije nešto za one pare za koje se scjeni...Cjena im je drastično golema a pravo da ti kažem lično sam in slušo u AudioPro (generalni uvoznik i kooperant Artista)...Zvuk i nije nešto,nimalo me nije impresioniro a za te pare se može dobiti jako dobro ozvučenje npr... FBT (jako solidna firma),KW-Audio (Mega dobra firma),RCF (onako solidna firma) ili pak ELECTROVOICE (Moja omiljena firma)...Ima tu i nekih serija Mackie,Paeavey ali brate batali ti otaj HK i nabavi sebi Electrovoice nikad nećeš požaliti...A još bolji savjet,nađi sebi za manje pare neke starije Dynacord ProLine i nikad nećeš požalitiu ni centa...Pozdrav!

Mico23 21.11.2007 11:37

Imo sam ja i one stare dynacord FE 15 proline i najzahvalnije ali sam prije 3 mjeseca kupio dvije hk audio kutije LR 112 Classic onako za kafica kad sviram negdje do 100 ljudi i mogu vam rec da sam prezadovoljan, a nije im neka ni cijena bila 600 eura obe nove sa garancijom,mada sam htjeo da kupim EV SX 300 i hebiga zafalilo mi love. ali i ove su odlicne.pozzz

Marco7 21.11.2007 12:21

...
 
Sto se tice mene ja vec 10 godina radim na Ev kutijama i dynacord Powermate!Od pre tri godine koristim kutije EV Zx5 i prezadovoljan sam mada se kanim da predjem na ove nove dynacord trosistemke jer opasno rade,inace naslednice Pro line modela!Malo su skuplje oko 1950e je par ali vrede te pare!Inace jos slepo verujem i mackie-u i Rcf-u ostale firme postujem ali ne bih ostavljao pare kod njih u poverenju da ti kazem :D

DjoleBn 21.11.2007 12:34

Meni su ljudi nahvalili taj Hk, kazu da je strava da ima stvarno dobre kutije, cuo sam par puta i ne zvuci to lose, ali ipak kad su u pitanju cijene ja mislim da je bolje da uzmes nesto provjereno, ili EV ili Dynacord, ili nesto u tom rangu, i miran si, ja sam prije pola god kupio Powermate II i dvije Dynacord d 15-3, za mene i moju namjenu strava. Poz

Haaarmonikas 21.11.2007 20:02

Koristim HK LUKAS MAX system u kombinaciji sa EV. Taj HK zvuci stvarno odlicno a i lagano za nositi, samo sta im je cijena HORROR !!! Prije sam koristio isto HK system ali ne aktivne, zvucilo je za smece...pozzz....

vingula 21.11.2007 20:38

Ja imam Electro Voice SX300 i Dynacord-ove bass binove,zvuk mi je i više nego odličan,naravno uz mixer Dynacord PowreMate 1000.

Pozdrav!

dominik 03.06.2008 23:01

Citat:

Originalno postovano od Marco7 (Post 20809)
Sto se tice mene ja vec 10 godina radim na Ev kutijama i dynacord Powermate!Od pre tri godine koristim kutije EV Zx5 i prezadovoljan sam mada se kanim da predjem na ove nove dynacord trosistemke jer opasno rade,inace naslednice Pro line modela!Malo su skuplje oko 1950e je par ali vrede te pare!Inace jos slepo verujem i mackie-u i Rcf-u ostale firme postujem ali ne bih ostavljao pare kod njih u poverenju da ti kazem :D

Da ne otvaram novu temu!
Marco 7 jesi nabavio ove nove dynacorde?Jesi mislio na d 15/3? Ja se dvoumim izmedju zx5 i ovih d 15/3. Trenutno imam dvije d12/3 al nemaju šusa,i 12" guši pratnja.
E sad,usporedjivao sam ih i činjenica je da obe odlično rade.medjutim imam osjećaj da je malo dynacord muljaviji,recimo na zx5 mi sve nekako jasnije,čišće izlazi van.Šta ti kažeš?Kakav savjet daješ?
A i drugi ako mogu pomoći i ako imaju iskustva neka se jave! Unaprijed hvala.......
I da,nije me bilo neko vrijeme,nisam zaradio ban već jednostavno nisam stigao!!

kljucko 03.06.2008 23:04

Citat:

Originalno postovano od Mico23 (Post 20786)
Sta mislite ovoj firmi,mislim na zvucnike.pozz

Trenutno broj 1 u svijetu.;)


Trenutno vrijeme na Forumu 01:26

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org