YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg Pa4x new OS v3 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31163)

sudbina 21.01.2019 13:39

Korg Pa4x new OS v3
 
Krajem februara 2019, najavljuju niz novina, a jedna je da je RAM sada 1,5GB (kompresovan 3GB).


https://www.korg.com/us/products/syn...rs/pa4x/v3.php

palas 22.01.2019 15:59

Znaci li to da Korg jos dugo ne planira nov model aranzera?

sudbina 22.01.2019 17:40

Citat:

Originalno postovano od palas (Post 305302)
Znaci li to da Korg jos dugo ne planira nov model aranzera?


To znači da Korg da svojim korisnicima nudi nešto više, praktično ne novi OS v3 NEXT, nego bolje rečeno novi model klavijature;).Osim proširenja RAM-a i nekih vizuelnih poboljšanja na displeju, ako im je vjerovati uradit ce i legato portamento za mono,poboljšanja na record opcijama i još štošta.
Što se mene tiče, kapa do poda Korg Timu!
Čekamo kraj februara s nestrpljenjem.:">

palas 22.01.2019 18:12

Pa cekaj, zar korg nije imao mono legato portamento do sada? Ne sviram korga zato pitam...

sudbina 22.01.2019 23:40

Citat:

Originalno postovano od palas (Post 305305)
Pa cekaj, zar korg nije imao mono legato portamento do sada? Ne sviram korga zato pitam...


Palas, postoji portamento ali nije to to.Nadamo se da ce napraviti pravi portamento,onaj sličan modelima yamahe dx-11,casio cz ili novijeg Rolanda E-A7. E, onda bi to bio pun pogodak, posebno za nas narodnjake.;)

palas 23.01.2019 00:02

Ja sam mislio da je samo tyros trapav sa portamentom..

casper 23.01.2019 00:03

Citat:

Originalno postovano od sudbina (Post 305310)
Palas, postoji portamento ali nije to to.Nadamo se da ce napraviti pravi portamento,onaj sličan modelima yamahe dx-11,casio cz ili novijeg Rolanda E-A7. E, onda bi to bio pun pogodak, posebno za nas narodnjake.;)

Ili onaj sličan Genosovom. ;)

branoy 23.01.2019 02:38

pa nema legato, imas na uperu u opcijama poly,, mono, monoL, i monoR,. to jest triler mono na r ili na L , ili mono na oba kraja. nema legato do sad ni na jednom , zna se to.

zeljko_mo 24.01.2019 12:35

Eto Rama... Znaci dizu sa 800mb na 1.5gb... Hm.. Mozda su skontali u Korgu da ljudima treba vise jeftinog rama nego nova klavijatura... Nesto pozitivno barem

striphio 24.01.2019 13:37

Citat:

Originalno postovano od branoy (Post 305322)
pa nema legato, imas na uperu u opcijama poly,, mono, monoL, i monoR,. to jest triler mono na r ili na L , ili mono na oba kraja. nema legato do sad ni na jednom , zna se to.

Od Pa80, Pa2x, Pa3x i na Pa4x ima mono legato koji sasvim pristojno radi, nije ko na kronosu (kronos ima kao na pa i još jedan tip uz to, kao na dx) ili dx ali može proći. Legato se podesi u sound modu.

korg18 25.01.2019 20:49

evo malo svjezih informacija

https://www.youtube.com/watch?v=pQqqlopGyV4

keyboards 31.01.2019 04:41

Novi os je ustvari stara priča jer korg svaki pita oko 6 mjeseci prije izlaska novoga modela pripremi postojeci model kompatibilnim za prijenos informacija na novu klavijaturu. To su i do sada radili ali eto sada su malo vise toga dodali kao marketinski trik da zagriju kupce za novi model jer je Genos poprilicno zatresao market. Dali bilo 800 mb ili 3 gig skoro mi je svejedno jer mi toliko netreba ali korg mora uraditi nesto na kvaliteti zvuka tih semplova koji zvuce dobro ali losije nego na Kronosu pa cak po mom ukusu nego i na Genosu. Nisu dovoljno otvoreni, nego su naprotiv mutni u pcg modu u odnosu na izvorni zvuk u sempl modu. Cestitke korgu na novom os koji je dobro dosao ali istovremeno trebaju dobar pomak napraviti u smislu zvuka i kvaliteta izlaza jer Genos ih je ugrozio u tome.

casper 31.01.2019 10:32

Slažem se s tobom po pitanju cjelokupnog zvuka, Korg će u novom modelu morati ponuditi višu klasu svog sounda. Da li su u pitanju samo konverteri ili postoje ograničenja u još nekom segmentu, to će najbolje znati stručnjaci u Korgu. Kako god, svi bi mi voljeli čuti i vidjeti nasljedinka u pravom svijetlu, i čuti u punom zvuku. Zdrava konkurencija najviše koristi nama krajnjim korisnicima. Promjene koje će se dogoditi na prikazu ekrana su samo kozmetičke prirode i na žalost, neće popraviti lošu vidljivost na koju se žale mnogi korisnici.

Negoslav 01.02.2019 16:56

Da ubace i 5 giga i novi saund bolji od genosa i bolji ekran i dalje ce se vrteti setovi koji se i sada koriste gde se nece iskoristiti fabrika. I sta? Oni to rade za svetsko triziste, sigurno ne za nas Balkance.

casper 01.02.2019 17:01

Nemoj tako, postoje ljudi i kod nas koji znaju i mogu razaznati što je šrot, a što kvaliteta. Neka Korg samo ponudi još više, a onaj tko želi materijal o kojem ti pišeš, nek ubacuje što ga volja.

Negoslav 01.02.2019 17:36

Citat:

Originalno postovano od casper (Post 305576)
Nemoj tako, postoje ljudi i kod nas koji znaju i mogu razaznati što je šrot, a što kvaliteta. Neka Korg samo ponudi još više, a onaj tko želi materijal o kojem ti pišeš, nek ubacuje što ga volja.

Slazem se, ali to je minimalo ljudi koji ce sesti i preslusati sta koji instrument daje. Sesces ti, i jos par njih koji ce to odraditi od pocetka do kraja. A ostali, pa i ja, zato sto mi posao i sve sto sviram tako nalaze prebaciti staro, iskoristiti minimalno fabriku i idemo dalje. Sviram Pa4x izadje Pa5x ili kako ce se zvati, kupicu ga i opet isti set, malo promena i opet isto. A zasto, pa bolji si jer sviras noviji instrumet, a ne zato sto dobro sviras, zalosno ali istinito. Onaj ko zna da svira odsvirace i na pa1x, ali ljudi gledaju sta pise pozadi. Onaj sa pa4x ce biti bolji iaoko nema pojma da svira od ovog prethodnoh, jer on svira pa 4x. Tako da kod nas sto je novije i poslednje, to si bolji muzicar.

keyboards 02.02.2019 00:43

Citat:

Originalno postovano od Negoslav (Post 305575)
Da ubace i 5 giga i novi saund bolji od genosa i bolji ekran i dalje ce se vrteti setovi koji se i sada koriste gde se nece iskoristiti fabrika. I sta? Oni to rade za svetsko triziste, sigurno ne za nas Balkance.

Dobro ti rece Casper. Ima ljudi koji ne ubacuju setove necije. Nikada nisam koristio nicije drum semplove osim svoje. Ama niti jedan kit osi Instambul percussions. Nikada nisam ubacio niti koristim niti jedan multisample. Sve sam kreirao sam i Harmonike, buzuki i sve osim samo jednih tamburica koje sam dobio od Miroslav Škore klavijaturiste. Sve sam semplirao u 24 bit 48000 khz zbog prostornosti zvuka i svakako da mi treba menorije da bi to radilo jet za svaki registar harmonke sam semplirao 37 tipki. Pored memorije treba mi kvaliteta zvuka koju sada PA4 pcg zaprlja u odnosu na zvuk u samom sempl modu. Korg sa zvukom vec 10 gidina manje vise tapka u mjestu. Ja cijeli zivot sviram korga i kupicu novi model ali brate sto nevalja nevlja i treba biti iskren. Yamaha je napravila Genosa i pomakla standarde. Korg ima opcije ali to nece oiti mnogo vode ako ne uradi nesto na zvuku. Bas gitare koje mumljaju su odvratne i tu se nesto mora poduzeti.
Dodato:
U doba izlaska PA3 korg je bio udaljeni od kompetitora sto sada vise nije tako izražajno.

Negoslav 02.02.2019 01:16

Citat:

Originalno postovano od keyboards (Post 305583)
Dobro ti rece Casper. Ima ljudi koji ne ubacuju setove necije. Nikada nisam koristio nicije drum semplove osim svoje. Ama niti jedan kit osi Instambul percussions. Nikada nisam ubacio niti koristim niti jedan multisample. Sve sam kreirao sam i Harmonike, buzuki i sve osim samo jednih tamburica koje sam dobio od Miroslav Škore klavijaturiste. Sve sam semplirao u 24 bit 48000 khz zbog prostornosti zvuka i svakako da mi treba menorije da bi to radilo jet za svaki registar harmonke sam semplirao 37 tipki. Pored memorije treba mi kvaliteta zvuka koju sada PA4 pcg zaprlja u odnosu na zvuk u samom sempl modu. Korg sa zvukom vec 10 gidina manje vise tapka u mjestu. Ja cijeli zivot sviram korga i kupicu novi model ali brate sto nevalja nevlja i treba biti iskren. Yamaha je napravila Genosa i pomakla standarde. Korg ima opcije ali to nece oiti mnogo vode ako ne uradi nesto na zvuku. Bas gitare koje mumljaju su odvratne i tu se nesto mora poduzeti.
Dodato:
U doba izlaska PA3 korg je bio udaljeni od kompetitora sto sada vise nije tako izražajno.

Slazem se ja i Casperom i tobom, sto sam i napisao da ce mali broj ljudi, hteo sam i tebe da navedem sesti za klavijaturu i izvuci max iz nje. A vecina ce radi prestiza uzeti novi model, ubaciti set iz prethodne klavijature i to je to. Ali je bitno da se svira najnoviji model. A iskreno, u Srbiji mogu na prstima da ti nabrojim koji sviraju Genosa. Uzeo je jedan moj kolega genosa i prebacio stanje iz tyrosa cetvorke i to je to. Da me ne shvatis pogresno, genos je trenutno jedan od najboljih aranzera ako ne i najbolji, ali ljudi ne zele da se maltretiraju i sredjuju.

romario 02.02.2019 01:20

Vrtimo se godinama u krug sa istim razmišljanjima, sa istim setovima. I čekamo nesto da se pojavi. Mada znamo,barem vecina, da to nesto tako savršeno neće nikada doći. Razloge znamo, opet cu reci vecina.
Dobar wave je prije importa u klavijaturu isti .Dobar midi,style takodjer. Sad je na instrumentu da da taj kvalitetan izlaz.ono što se čuje.U redu su i .mogućnosti editiranja. Količine memorije. Ali ako je kapija, vrata ,mala ...Gužva je na izlazu,netko, nesto se izgubi .
Možda sam trebao napisati manjina umjesto vecina ;)
Nadam se da nisam.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

ffb 02.02.2019 01:21

Da dodam malo svog semfa na zadanu temu.Odavno sam postavio prezenraciju Korg Pa 4 Dirk Lindermann Music store ali cisto sumnjam u veliku gledanost.Koga zanima neka ju pregleda/ preslusa pa cemo onda nastaviti expertizu o muljavom basu i losim konverterima na Pa 4;
https://youtu.be/oaSmQV4DLZA

P.S. Moj skolski prijatelj Zeljko Nikolin u gore navedenom tekstu ( Miroslav Skore klavijaturista ) podijelio je svoje semplove po citavom svijetu.

romario 02.02.2019 01:26

Korg pax4 je za mene odvojena priča naspram ostalih korgova.
Nedavno sam svirao uz pax3 i na kraju malo na svoj t5.
Meni je to razlika velika.prevelika.
Jedno je dobro sredjen sint,ali sami zvuk je realnost. Netko će reći opet ukusu su različiti.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

ffb 02.02.2019 02:20

To za ukuse je istina.Ali to nije sve, ima mnogo drugih komponenti koje utjecu na odabir instrumenta. Nema potrebe ni svrhe da ih nabrajam. Za kolege koji sviraju Yamahu Korg ce uvijek biti muljav a za Korgovce ce Yamaha uvijek biti hifi sterilna.Nazalost nema kod nas nikakvih druzenja gdje bi svatko mogao prezentirati mogucnosti svog favorita. Sve se svodi na prepucavanje i postavljanje video linkova razne kvalitete.
Svirao sam razne Korgove modele godinama, pakovao setove/ prebacivao iz supljeg u prazno, presao na Yamahu dvije godine, vratio ponovo na Korga Pa 700 i na kraju zavrsio na Rolandu EA7.Koliko dugo neznam ali uvjerio sam se u nesto; Korg u jeftinim modelima spara na kvalitetnim izlazima a Yamaha je tu velikodusna.
Druga po meni vazna stvar je da Korg Pa 4 treba ( ako treba?) usporedjivati sa Tyros 5 a ne Genosom.Korgov odgovor na Genosa dolazi uskoro.

keyboards 03.02.2019 00:21

Citat:

Originalno postovano od ffb (Post 305587)
Da dodam malo svog semfa na zadanu temu.Odavno sam postavio prezenraciju Korg Pa 4 Dirk Lindermann Music store ali cisto sumnjam u veliku gledanost.Koga zanima neka ju pregleda/ preslusa pa cemo onda nastaviti expertizu o muljavom basu i losim konverterima na Pa 4;
https://youtu.be/oaSmQV4DLZA
P.S. Moj skolski prijatelj Zeljko Nikolin u gore navedenom tekstu ( Miroslav Skore klavijaturista ) podijelio je svoje semplove po citavom svijetu.

He he Pozdravi Željka. Dobričina. Znamo se dobro a semplovi su mu dobri. Sto se tiče neko navede riječ prepucavanje izmedju korgovaca i jamaha raje. Ma nije ba. A i ako malo negdje ima hajde neka je ne zamjerimo. Obije sprave imaju svoje kupce i svoje slušce. To je ko Fender i Gipson.
Dodato:
Ali jeste da ima toga ono kad cujes neko kaze ma moje tambure su najbolje. A sta ces svaki cigo svoga konja hvali ali eto u prirodi je covjeka da se malo i pofali. Šemso kaze da je njegov FBT imo najbolji eho a ja uzivam kad on se topi objasnjavajuci kako njegov eho radi. Glavna mu je bila kad moj razglas pisne svima se skedi krv u venama.

ffb 03.02.2019 01:06

Ma jašta, svatko od nas ima za show svoje rekvizite haha

casper 13.02.2019 10:34

Ovo su novosti u izborniku Pa4x.

https://youtu.be/0bC-mntNA0k

sudbina 13.02.2019 11:12

Mene je najviše obradovalo povećanje RAM na 3GB i ova nova funkcija portamento -mono -legato.Nadam se da taj portamento nije samo ušminkana promjena i da će zvučati baš kao što portamento i treba da zvuči.Dalje, display sa ovim novi bojama mi izgleda malo prijatniji za razliku od one upadne crvene boje na prethodnim sistemima.Čekamo......;)

paulinjo 13.02.2019 21:52

da li su dodali i te user skale o kojima je Tiho pricao da fale

Milan$ 14.02.2019 10:05

Kad da ocekujemo novi OS?

casper 14.02.2019 11:15

http://www.yu-midi.org/forum/showthr...267#post305267

Vex 14.02.2019 17:05

Citat:

Originalno postovano od casper (Post 305834)
Ovo su novosti u izborniku Pa4x.

https://youtu.be/0bC-mntNA0k

Video unavailable
This video has been removed by the user

branoy 14.02.2019 17:13

kasnis, kinuo sam ja celi video po sata

casper 14.02.2019 17:20

Standardna politika proizvođača. Ili samo navlačenje korisnika.
Neoficijelni video je morao biti obrisan, a onda ga on stavi na drugi kanal. :D
Evo novog linka istog videa.

https://youtu.be/oo-Hfo1K1rI

I jedan koji se neće brisati, prikaz portamenta.
https://youtu.be/9-wAInI1j60?t=178

ffb 14.02.2019 17:22

Kopiraju Yamahine trikove sa Genosom hehe

sudbina 26.02.2019 23:12

Kraj je februara?:">

korg18 27.02.2019 23:50

korg18
 
sutra u toku dana ce biti novi OS postavljen na Korg Sajtu pa cemo vidjeti jeli laz ili nije.....

blackman 28.02.2019 00:56

Kad sad stanu pa4 blokirat pa cekaj da izbace OS V3.1 da isprave bugove

casper 28.02.2019 01:43

1 Privitaka
Noćas je malo gužva u šesnaestercu :D

blackman 28.02.2019 08:56

Vremenska razlika ovi ce u Americi sve skinut nama nece nista ostat ha ha

ffb 28.02.2019 09:27

Bez brige ostati ce dovoljno da se ubaci sempl drndulj bas ,dobos od vatrogasnog bubnja, a ako se posreci mozda i sempl kravljeg zvona haha

blackman 28.02.2019 10:01

Pa4X OS NEXT will be available early March 2019.
Evo pomjereno na Mart


Trenutno vrijeme na Forumu 07:54

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org