YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Kolika je gaza u USA-Cikago? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6418)

milanceshow 28.10.2008 15:58

Kolika je gaza u USA-Cikago?
 
Pozdrav svima!
Imam neku ponudu da sviram 2,5 meseca u Cikagu,pa me zanimama koje pare da trazim ljudima i tako to.......
U aranzmanu su Nova Godina i Prvoslavna Nova Godina,tako da me zanima cena takvih skupova.Takodje me zanima cena jedne kafanske veceri i tako u tom fazonu.
Zanimam me i cena avionske karte.Ustvari mene sve zanima kako stoje stvari tamo.

Molio bih clanove YU-MIDI foruma koji zive i rade u USA da mi pomognu oko informacija,a mogu i clanovi koji nisu preko bare da kazu ako nesto vise znaju....;)

Vec duzi niz godina imam nekakve ponude za USA ,ali nikako da odem.Mozda cu ove godine,pa da se nadjemo negde ko je od clanova blize,pa da popijemo nesto.......;)

Pozdrav!!!

BasariStudios 28.10.2008 16:19

U CH neznam al mora bit nesto kao i u NYC. Normalna noc u kafanu, ti i 1-2 pevacice,
gazda ce ti dati 300-400$, TIP/BASKSIS delis na pola sa gazdom kafane.

Mico23 28.10.2008 16:20

Cuj baksis djelis sa gazdom i to prvi put cujem

CRNI GALEB 28.10.2008 16:30

Ni ja nisam nikad cuo za to, da se baksis djeli sa gazdom ?????B-)

kuki 28.10.2008 16:32

Baksis se deli sa gazdom???:-??

milanceshow 28.10.2008 16:35

Da,cuo sam da postoje i takve kombinacije.Ali videcemo......

BasariStudios 28.10.2008 16:49

Ovde ti je tako, il ti plati on i baksis na pola il ne placa ti nista samo za baksis radis.
Proslu sam zimu svirao 3 meseca na jedno albansko mesto, znalo je biti i po 1600$
baksis al na kraju morao sam na pola sa njime.

Marco7 28.10.2008 16:54

Milane evo ja cu da ti kazem jer sam imao pondu pre jedno 4-5 godina da idem u New Jersey da radim jednu sezonu pa sam se raspitivao o tome!Prvo i osnovno radi se samo vikendom i ja sam imao ponudu 200$ po veceri,znaci petak i subota 400$ i kako sam cuo od gazde uvek padne jos po 200-300$ i kad podelis baksis sa pevacicom ostane ti od vikenda odprilike 500$ a uslucaju da uleti neka nasa svadba onda se zakucava ;) Najveci i jedini problem u svemu tome sto je mnogo tesko dobiti vizu!Meni je garancija bila zena koja radi u policiji,znaci Serif i nisam uspeo da dobijem vizu pa sam odustao od tog posla!Povratna avionska karta je ja mislim bila oko 1700$ i znam od kolega da u mnoigo slucajeva u baksis upada gazda kao plus jos jedan clan ali to nije strasno jer toga imas i ovde kod Puca u PG,mnogo nazovi gazdi po Sutomoru i primoriju itd...Hvala velikom Bogu pa ne radim kod njih i nemam nikakvih dodirnih tacaka sa njima a jos nesto se pitam a nikada ih nisam pitao,dali i sa konobarima dele baksis na pola :)) Znaci Milane prvo proveri kakve su ti sanse za visu a praznike mozes debelo da naplatis i extra da prodjes ;) Srecno

Adi101080 28.10.2008 17:03

Ma to sve zavisi sta se dogovoris sa gazdom za taj baksis, ja to licno nikad nisam cuo ???
Ma pustite gazdi neka na placuje ulaznice

BasariStudios 28.10.2008 17:41

Citat:

Originalno postovano od Marco7 (Post 55160)
dali i sa konobarima dele baksis na pola

Naravno, nista smesno, ima restorane posebno za svadbu gde posle svirku
ne podelis al dio baksisa das konobarima. A sto se tice gazdi skoro svaki.


Trenutno vrijeme na Forumu 07:49

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org