YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Stalci (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Postavljanje Klavijatura (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2735)

vaxy 04.11.2007 00:21

Postavljanje Klavijatura
 
Mozda pitam glupo pitanje, ali, dali postoje pravila kako se klavijature postavljaju na stalak?
npr. ja n364 držim gore, a Pa50 dolje! a onda dođe meni tip i kaže kako se to tako ne drži, da to nije pravilno?!

bogy 04.11.2007 00:35

ma covece stavi klavature kao je tebi najbolje

marco 04.11.2007 00:42

Klavijaturu treba postaviti pod uglom u rasponu od 30-45 stepeni. Aranzer uvek ide na dodnje drzace, a solo klavijatura na gornje, s tim da se vodi racuna o tome da midi kabl ako ga koristite ne bude duzi od 1.2 m. Staje se od klavijature na razdaljini od 30-50 cm, u zavisnosti koliko su vam ruke dugachke. :):):):)

Marco7 04.11.2007 00:55

......
 
Hehehehe...Brate ko ti god kaze kako treba da drzis klavijutre moram reci da sere :) Klavijature postavljas kako je tebi najlakse da rukujes sa njima sto je i logicki i ne mozes ti ti da drzis klavijturee kako drugom odgovara nego kako je tebi najlakse da se snadjes na njima!Bitno je kako ti sviras i kako iskoriscavas instrumente a koja je dole ili gore uopste nije vazno ;)

BasariStudios 04.11.2007 02:00

Citat:

Originalno postovano od marco (Post 19300)
Klavijaturu treba postaviti pod uglom u rasponu od 30-45 stepeni. Aranzer uvek ide na dodnje drzace, a solo klavijatura na gornje, s tim da se vodi racuna o tome da midi kabl ako ga koristite ne bude duzi od 1.2 m. Staje se od klavijature na razdaljini od 30-50 cm, u zavisnosti koliko su vam ruke dugachke. :):):):)

Ja ne znam ko ti je to pravilo rekao al smesno je a posebno to o MIDI kablu,
ja sam u studio 24/7 nikad nisam skontao da ima nekaku razliku a posebno
u MIDI, hajd da je AUDIO al MIDI.

vaxy 04.11.2007 11:58

hvala vam na odgovorima! jer ja sam isto osto zbunjen kad mi je to tip reko!
svako svira kako je njemu lakše! a i nema mi logike da solo klavijatura bude dolje?!
pozdrav svima i još jednom hvala jer cu sad tom tipu rec da sere cim ga budem vidio!

vingula 04.11.2007 12:24

kod mene se vidi razlika, ako mi solo klavijatura stoji malo više nakošeno prema dole nekako mi je lakše svirat nego kad je ravno postavljena (ovisi kakav imaš stalak pa da si podesiš), a ritam klavijatura uvijek mi je doljnja.

coke357 04.11.2007 12:32

Citat:

Originalno postovano od Nedim (Post 19303)
Ja ne znam ko ti je to pravilo rekao al smesno je a posebno to o MIDI kablu,
ja sam u studio 24/7 nikad nisam skontao da ima nekaku razliku a posebno
u MIDI, hajd da je AUDIO al MIDI.


Vidim da ti nikako nista da skontas to je uvek u tvojim komentarima...? I prestani vise da kenjas i da se pravis pametan a to sto znas culi smo i videli na snimcima a u ostalom ili pocni da kontas ili nemoj da se mesas u pojedine diskusije

Pozdrav ostalima

marco 04.11.2007 12:49

Citat:

Originalno postovano od Nedim (Post 19303)
Ja ne znam ko ti je to pravilo rekao al smesno je a posebno to o MIDI kablu,
ja sam u studio 24/7 nikad nisam skontao da ima nekaku razliku a posebno
u MIDI, hajd da je AUDIO al MIDI.

Daj Nedime, zar nisi provalio da je zezanje u pitanju. Kakve veze ima gde je koja klavijatura, pod kojim uglom stoji, i slicno. Valjda ce svako da nemsti kako njemu odgovara. Nemoj odamh sve da shvatas ozbiljno. Pogledaj koliko sam ovih smajlija stavio na kraju teksta (stavio bih i vise, nego je ograniceno na max 4 :))

paragovo 04.11.2007 14:54

Daj zakljucajte ovu temu jer ovo nevodi nicem jer jako je glupava tema o ovome diskutovati ,nek stavljaju ljudi klavijature kako kome odgovara da se nebi zamerali jedan drugome ovde na forumu.
Pozdrav


Trenutno vrijeme na Forumu 00:36

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org