YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Youtube problem sa autorskim pravima (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=22247)

zeljko 29.03.2012 12:26

Youtube problem sa autorskim pravima
 
Valjda sam napisao naslov kako treba:)Naime zanima me jedna stvar ako to smijem da ovdje pitam,ako ne onda izvinjavam se unaprijed.

Sad upravo postavio pjesmu na youtube koju sam ja odsvirao i odpjevao...znaci nije orginal matrica ili sta vec,a dobijem tamo opomenu pise nesto u vezi urheber rechte na njemackom,a to valjda znaci autorska prava i postvili mi pored videa...To mi se vise puta desavalo:DNe bih da izazivam autore,pa me zanima da mi neko ko zna objasni sta to znaci i da li to mogu da ignorisem ili je bolje da brisem video kao sto sam i uradio...Nije kod svih pjesama ali koju god postavim od Halida dobijem opomenu:lol:Opasan Halid izgleda ne da da niko ga imitira koliko ja kuzim:(Ili da nije sta drugo?

Eto jos jednom izvinjavam se ako tema nije na mjestu ili nesto drugo ako nisam uradio kako treba...Pozz
Dodato:
Zaboravih da kazem isti slucaj i kod pjesme Moj Dilbere kud se seces od Safeta isovica:(

danijel011 29.03.2012 13:11

Dešavalo se i meni sa nekim pesmama, nemoj da brigaš ;) Ako hoćeš da te Halid ostavi na miru samo napiši u nazivu "uživo" ili "cover" i neće da te diraju :lol:

zeljko 29.03.2012 13:17

Heheh ma daj covjece ne kapiram zasto su se na mene bas okomili..na obicnog seljaka koji zivi u minkenu:lol:kako milsis da napisem uzivo....A ne samo to nego mi i sjeb...i video ne funkcionise do kraja,a dva puta sam probao da ponovo uplodam,pa ubacuju neke reklame itd..necu vise ni postavljat tamo,a samo sam postavljao radi Facebooka da cuje familija kako napredujem sa svirkom=))Evo postavio sam ponovo tu pjesmu ovdje malo sam je obradio tj snimak popravio bio je truljav nekako pa mi se cini da je sad malo bolje,pa poslusaj te..skracena verzija i sa smotanim klarinetom odsvirano...Malo je malo dana da bih mi ostala sama ja ja=))

danijel011 29.03.2012 13:31

Meni je to rešavalo problem sa tim upozorenjem, na primer:
Ako pri upload-u staviš da naziv video klipa bude: "Željko - Moj dilbere" dobiješ upozorenje o krsenju autorskih prava,
ali ako staviš ovako: "Željko (uživo) - Moj dilbere (S.Isović)" onda prođe normalno.

zeljko 29.03.2012 13:36

Pa drugi put sam napisao Zeljko i maja posto je pjevala i moj zenka samnom samo i opet dobio opomenu...Valjda hoce da me isceraju sa youtbe:lol:ili me neki su...k tamo zapamtio pa me dresira:(

danijel011 29.03.2012 13:39

Biće da su Halid sa ovoga i Safet sa onoga sveta ljubomorni :lol:

zeljko 29.03.2012 13:46

Ma nemaju na sta da budu ljubomorni na mene:)Pa zemljaci smo brate a i ja ne radim i ne zaradjujem muzikom...Treba da budu sretni kad neko voli njihove pjesme i pjeva jos,pa nije vazno kako vazno je da se pjeva hehehhe....Znaci sad bih i Dell trebao da bude ljubomoran ako snimim onu njegovu pjesmu Oj konjicu uvijek slavni grade...Pa da me opominje:lol:Ma nista druze kuzim i ja polako te zakone hehehe svaki put sve vise i vise ih postujem sta cu nema druge:)Da vidim ko ce zapjevat moju pjesmu kad ja izmislim tekst da ga vidim onda,a sprema se uskoro hit nad hitovima:lol:

nesaband 29.03.2012 13:47

ja mislim zeljko da ju tu prste umesao jedan bivsi clan ovog forum,znas ti vec koji je to da ga neimenujem =))

zeljko 29.03.2012 13:53

Mislis da on javlja Halidu cim ja nesto njegovo postavim na youtube?:lol:Ne vjerujem nije on bas takav...A vidi stvarno ne vidim neke ljude odavno.Tek sad kad me ti podsjeti se sjeti:)

Narodnjak300 29.03.2012 13:56

Meni se to desilo na moju rodjenu pesmu (instrumental) koja ima oko 170.000 pregleda, poslao sam zalbu youtube i iz momenta mi vratili video, poenta je da hocu da kazem da mogu i greske da se dese od strane youtuba, a ako postavljas neciju pesmu koju si odsvirao samo u naslovi napisi uzivo ili cover sto kaze kolega iznad i nece biti problema.


Trenutno vrijeme na Forumu 13:11

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org