YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Extreme USB Key (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6279)

Alix 18.10.2008 03:09

Extreme USB Key
 
Ljudi zanima me dali Extreme prepoznaje USB Key (Ima slot za njega) i koliki kapacitet podržava?Valjda je bolja i jeftinija solucija od SD kartice,naloadaš ga i staviš u džep...Sad sam dobio ponudu da mjenjam Classica za Extrema uz moju doplatu 500eur...I zadržim MOSS...

milanche007 18.10.2008 04:38

druze ne znam sta ti je to usb key?inace extreme ima usb prikljucak sto bi rekli neki mozes u njega da gurnes usb(ono malo cudo)...e sad on moze da ti otvara usb kapaciteta(mislim) najvise 1GB.ja imam extreme probao sam da gurnem usb od 4 GB i nece da otvori na njemu imam SD karticu od giga i sa njom sljaka,e sad brze ti ucitava semplove preko SD kartice nego preko USB-a.moj ti je savet da uzmes SD karticu jer ne moras da mislis da li ces da zaboravis usb....eto nadam se da sam ti bio od pomoci.SD karticu mozes da nadjes u fotografskim radnjama,ja nasao koda nas u srbiji ovu od 1GB za nepunih 10e...pozz

josipv 18.10.2008 09:24

E upravo tako,kartica je zakon,u savakom slucaju bolje nego usb-stick,jer sto kaže kolega nemoras mislit jesi ponio stick sa sobom ili nisi(nekom se vec dogodilo:mad:)i puno brze cita sa kartice i nemoras ju vadit stalno.....

Alix 18.10.2008 09:47

Hvala momci na brzim odgovorima...Međutim koliko sam upoznat i USB port i SD port su vezani paralelno na isti kontroler,tako da nema veće razlike u učitavanju samo bojimse da ću ostaviti karticu u Korgu,dođe mi jedan "čikica" izvadi i onda sam prdnuo u kantu...Baš sam dobio informaciju da je Sedi (klaviaturisti od Kitića) neko gurnuo USB i ukro mu set...Nebi ni ja volio da se to meni desi...Kod Classica sam imo prerađen HDD i bez brige a sad kod ovog cvikam...A kakva vam se čini cjena?

gjoko 18.10.2008 09:59

pa druze Alix ustekaj onda i SD karticu i USB, stavi setove i i tamo i vamo pa onda ti niko nemoze nista.

Emir82 18.10.2008 10:20

Jaro i ja sam se zajebavao sa tim, ali na kraju kao sto su ovi momci rekli, SD uticava setove i tako te stvari puno brze nego USB. I jos plus, ja mislim (ali nisam 100% siguran ) ako oces da nesto Usamplujes u extreme, mozes ravno da snimas to na SD karticu, ali ja mislim nemoze na USB.

Pozdrav

BasariStudios 18.10.2008 10:28

Razlika u ucitavanju nema al USB je bolje po mome jer loadiraces i u dzep
dok SD svako moze da makne vani, jer ostavices je unutra namerno.
Moze citati skoro svaki USB, ja sam uvek koristio od 1GB.

vladan.pro 18.10.2008 16:27

Danas sam probao,razlike u ucitavanju setova nema i koristio sam usb od 2 gb-RADI.

Hashimaga 18.10.2008 16:55

ljudi moji, extreme nema SD nego CF,....

:D:D:D

tonijo 18.10.2008 17:30

Znači sa SD kartice definitivno puno brže učitava set, ja sam to probao xxx puta jer imam svoj set spremljen i na SD od 512 koja se stalno nalazi u Extremu i na USB sticku od 1GB koji mi stoji u koferu za nedaj Bože.

U svakom slučaju bi ti preporučio da imaš oboje ako nešto zakaže, meni se zna SD smrznuti kada učitavam na njega "UPDATE", znači neke izmjene na postojećem setu, prvo ih obavezno učitam na USB stick što puno sporije traje, pa onda tek na SD karticu jer USB još nikada nije zakazao.

Živio ti meni sto godina.


Trenutno vrijeme na Forumu 19:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org