YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   kako napravidi ritam pesme i fospil na pa 500 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26170)

srdan2010 18.10.2013 19:38

kako napravidi ritam pesme i fospil na pa 500
 
mislim kako napraviti za pesmu koju oces napraviti ritam koji ide i onda odsvirati uvod mislim fospil da ima i memorisati i kad oces svirati tu pesmu ides na son book nadjes je i to je to unapred puno hvala svima

acakasper 18.10.2013 19:49

pa najlakse ti je da od pesme,odnosno midi fajla preko style worksa napravis ritam,i ubacis u klavijaturu.

al bundy 18.10.2013 20:48

Ako vec sviras onda odsviras to sto hoces i usnimi u sekvencer.
I to ti je midi fajl.

maricm 18.10.2013 22:18

ja bih ti odgovorio ali nemogu skontat tvoje pitanje,jer nemas ni tocke ni zareza pa je nezgodno.

srdan2010 19.10.2013 19:04

a kako to usnimiti da nebde midi to sta kazes reci mi plizzzzzzz

snjofkam 19.10.2013 21:23

Stvar ti je u tome da midi file trebaš u Style Works-u konvertirati u .STY format za Pa500.

Nadam se da ti to odgovara na tvoje pitanje.

ella 85 20.10.2013 04:15

imas pa500 ne treba ti nikakav konverter ni nista drugo,pretpostavljam da znas napravit ritam varijaciju fill itd ...(jer ako ne znas to kako ces onda sta dalje ici),idemo redom.
Ako hoces neki fospil pjesme u rumbi npr,odes na rumbu onda ides na sequencer pa record pa izaberes quick record,zatim stisnes START /STOP snimanje pocinje,i ti normalno vozis lijevu ruku rumbu,varijaciju koju zelis prelaze ubacujes mijenjas harmoniju sve se to snima onda ponovo zaustavis startstop,u desnom gornjem uglu otvoris opcije i izaberes save song napises naziv i pohranis na stik ili ssd.Znaci fospil lijeva ruka je snimljeno.
Sad izadjes iz svega toga ides na ritam u koji zelis ubacit to,ides na record tog ritma,pa menu pa import.
Zatim u import smf pronadjes to sto si snimio i importujes u npr intro 1,to ce trebat malo doradit samo,moras isjec CUT odakle dokle,ostavis tacno ono sto ti treba,ako si fospil snimio iz d mola,znaci da svaki instrument moras postavitna d mol.
Kad si sve to uradio onda samo jos odsviras desnom rukom fospil tercu itd sta ti treba naravno ponovo u d mol u.
To je sve,mozda na prvu zvuci komplikovano,ali je veoma jednostavno,samo idi korak po korak kako sam ti napisao :-)

bosanac aki 28.11.2013 16:27

aa znaci ja zelim radit sve od nule..znaci od nule ritam rumbu al kad ju kucam u recordu ispada nekako mutavo pa nez dal ima kakva shema u tome i dali ima nekakva shema za izradu boja i bubnjeva

vingula 28.11.2013 19:55

kad se radi ritam, prvo se treba namjestit quantizacija tj. da se svaki odsvirani ton poklopi sa taktom (ovisi koji stil ritma, jel nije isto za rumbu i neki 7/8), zatim što preciznije sve to odkucat, ako nešto nije po taktu onda treba dotjerat tajming svakog otkucaja u posebnom dubinskom seq. pregledniku, pa se onda taj (ti) ton/ovi postave na pravmo mjesto

ado 13.12.2013 14:47

a zasto nebi ubacio forspil u INTRO? To mi je nakako najbolje kad se uradi tako


Trenutno vrijeme na Forumu 21:41

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org