YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Povezivanje PSR-3000 i Laptopa (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25922)

VUNIMRAV 06.09.2013 11:24

Povezivanje PSR-3000 i Laptopa
 
Da li mogu povezati klavijaturu PSR sa lap topom,sa ciljem da dobijem "liriks" sa klavijature na lap topu i kako?Znam da postoje originali monitori za yamahe,ali mene ovo interesira.
Hvala!!

casper 06.09.2013 12:20

1 Privitaka
Za takvo spajanje ćeš trebati nabaviti AV Video Input USB Adapter. On se spaja na USB port laptopa i na njega se spaja video kabl (cinch=cinch) iz izlaza tvoje klavijature. To bi trebalo funkcionirati iako ga osobno nisam testirao
Cijena adaptera je 10-ak $. Za lyrics koristim običan 10" ekran ali planiram uzeti jedan adapter za test. Želio bih probati kako funkcionira s tabletom.

casper 06.09.2013 12:25

1 Privitaka
evo i slike koja je nestala nakon edita :-)

e hebiga, sad su dvije :-)

VUNIMRAV 06.09.2013 16:49

Casper,hvala ti za upute,tek sad sam seo za racunar pa nisam mogao ranije da ti se zahvalei.
Ako sam dobro shvatio racunaru bi trebalo da ga redovno prepozna kao novi hardver ili? I u tom slucaju da li se kompletan moj displey sa yamahe moze videti bez obzira u kom je polozaju-stranici?
I jos jedno pitanje,neko mi je spomenuo da se moze preko porta "to host' uz pomoc kabla za stampac,ako je tako onda bi bilo jednostavnije?

casper 06.09.2013 17:59

Dobro govoriš, kada spojiš taj AV Video Input USB Adapter, laptop bi ga trebao prepoznati kao novi hardware. Vjerojatno će windows htjeti instalirati vlasiti driver za njega, međutim ti mu ponudi ovaj koji si dobio uz njega. Ovo je uobičajena procedura za svaki novopriključeni hardware.

AV Video Input USB Adapter je u stvari capture kartica s kojom laptop može primiti video i audio signal, tako da bi na ekranu laptopa trebao dobiti onaj prikaz koji preko VIDEO OUT-a šalje tvoj PSR3000. Ne vidim po manualu psr-a što bi se trebalo prikazivati i da li se može što podešavati. Da bi znao što te očekuje napravi test s kućnim televizorom koji ima AV ulaz. Na Tyrosu 4 (ne znam za ostale) se može odrediti da vanjski ekran prikazuje samo lyrics neovisno o tome što je na ekranu same klavijature.

Prilično sam siguran da USB To Host ne može van poslati video signal.

VUNIMRAV 06.09.2013 18:15

OK druze,hvala ti,ostaje mi iza nedelje probati,ne bih sad jer bojim se da ne bih nesto sj....o a imam sutra svadbu i prekosutra!!Do tada cu malo pronjuskati u vezi adptera!!
Dodato:
Jos nesto ako sam dobro shvatio jedan par cinceva je A a drugi V a na kraju ovog adaptera je "kapica" i ispod nje usb "muski",jeli tako-gledam sliku?
Dodato:
Ili je samo zuti Video?

casper 06.09.2013 19:14

Tu stvarno ne možeš napravit nikavu štetu. Ali da budeš siguran, odradi vikend u miru.
Da, koristiš samo žuti činč i obje strane tog spojnog kabla su "muške".

tranzit 06.09.2013 20:03

Citat:

Originalno postovano od casper (Post 253362)
Prilično sam siguran da USB To Host ne može van poslati video signal

Mozes biti potpuno siguran.


Vunimrav, nemas se cega plasiti, nista ne mozes pokvariti time sto ces spojiti taj zuti cinch sa USB Capture, slobodno ti to uradi, svadba sigurno nece doci u opasnost radi jednog cinch kabla.

VUNIMRAV 06.09.2013 21:04

Ali, nije mi jasno, i na klavijaturi je isti takav kao na slici,u stvari zenski je i na klavijaturi i na slici pa mi nije jasno kako ?

zeljko 06.09.2013 21:07

Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu pa ti druze Vuni imas zensku klavijaturu=))=))=))


Trenutno vrijeme na Forumu 21:30

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org