YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   neradi floppy disc na kompjuteru (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=17034)

MikiB 19.01.2011 09:54

neradi floppy disc na kompjuteru
 
imam ovakav problem;ubacim disketu u kompjuter,prebacim neke ritmove na nju,onda kad je izvadim iz kompa i ponovo ubacim ,pokazuje mi da nema nista na tom disku.probao sam desnim klikom,pa properties,e tamo mi pokazuje da ima zauzetog prostora na disku.e a kad otvorim disk nema nista.cak i ako ga ubacim u klavijaturu,pa80,i tamo sacuvam,napr set, stavim u komp i nista.Sve sam probao i formatiranje i nove diskete...dali treba da menjam novi floppy na kompu ili je do drajvera(win 7 32bit).Hteo sam da kupim externi floppy to usb,a nemogu da nadjem.Hvala unapred.:)

Zlatek 19.01.2011 12:19

@brezina
U primjeru kojeg si opisao moguče su dvije stvari -ili je riknuo floppy disc (manja greška) ,ili je riknuo kontroler na matičnoj ploči (veča greška).Ako je do floppy disca nije ga problem zamijeniti, a i nije neki veliki trošak.U slučaju kontrolera na matičnoj ploči potrebno je mijenjati kompletnu matičnu ploču što je dosta veči trošak, a i ako ne nađeš baš istu ploču trebat će i ponovo formatirati hard disc i sve programe instalirati od nule.U tome slučaju ti preporučam nabavku externog floppy to USB.Driveri tu ne bi trebalo da igraju bilo kakvu ulogu.
Pozdrav!

zajko 19.01.2011 15:31

druze provjeri dali si raspakovao to iz rara ili tako nesto??

MikiB 19.01.2011 17:06

sve je rapakovano,cak i ako snimim nesto na klavijaturi ionako nece da otvori,a kad vratim taj disk u klavijaturu onda ni klavijatura nevidi nista.

ivanaa 19.01.2011 17:56

probaj sa promenom formata diska

casi 04.03.2011 13:04

Pokusaj na drugom kompjuteru da vidis da li ce procitati tu disketu.Ako nece onda je problem do flopi drajva

folkserbia 11.03.2011 15:47

Ako je starija floppy disketa menjaj bez razmisljanja, nije bitno koji ti je antivir., ako ceo postupak uradis kako treba i nece, ili je disketa ili floppy drive. Ako ti je vec potrebno uzmu nive komponente, nisu zajedno vise od 500 kinti. Bolje to nego kad ti zatreba da nemas nista.

remi311 11.03.2011 17:01

Pokusaj da tu disketu koju si sacuvao na klavijaturi otvoris na nekom racunaru koji radi pod drugim operativnim sistemom,ako radi onda ti je problem verovatno oko drajvera na tvom sistemu,tj windows 7 ne podrzava taj model flopija,

folkserbia 11.03.2011 20:31

Ako se ispostavi da radi na xp-u (ili pokusaj ovu varijantu), skini windows live cd i samo podigni xp bez instaliranja i prebacuj.

MikiB 11.03.2011 21:52

imam win7 32 bit.kad hocu da updejtujem drajvere kaze mi da vec ima poslednje drajvere za fd.


Trenutno vrijeme na Forumu 16:25

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org