YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   pravljenje user ritmova na pa800 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=16989)

mijat 16.01.2011 00:46

pravljenje user ritmova na pa800
 
ako je bila tema ja se izvinjavam unapred,, ali me nesto zanima,, naime kako da napravim user1.sty (isto tako i 2 i 3) od ritmova koji su pojedinacni ... znaci hocu da napravim jednu banku ritmova od pojedinacnih ritmova i da ih sve sklupim u user1 i da napravim 32 ritma u banci,,, malo zam zakomplikovao,, ali ko razume i ko zna ,, molim za pomoc

brankocustom 16.01.2011 01:01

da li su ti pojedinacni ritmovi u istom setu, ili zelis da kombinujes iz razlicitih setova?

mijat 16.01.2011 01:13

pa to i jeste problem sto nisu u setu nego su van seta ,, tako reci razdvojeni,, a i to me zanima kako se kombinuju setovi pa ako moze i tu pomoc

brankocustom 16.01.2011 01:22

Posto nisu iz istog seta, onda je svejedno da li su pojedinacni ili u nekom drugom setu, mislim da treba da ih ucitavas na odredjeno, zeljeno mesto u user-u jedan po jedan preko "media-load-....set-open-style-...", mislim na ono standardno ucitavanje...
Dodato:
ako neznas u setu gde se nalaze ritmovi, ima program. "PAL Viewer" se zove, potrazi na netu, zgodan je za pregledanje setova na racunaru. ima i varijanta za kombinovanje setova, ali ja nisam uspeo da provalim kako radi, tako da sam odustao

mijat 16.01.2011 01:35

hvala druze na odgovoru ali stalno mi stavlja tj. kopira jedan preko drugoga ,, neda mi opciju da ga stavim na drugo mesto , trece i tako redom ,, nego fakticki samo ucitam preslusam i to je to ,, stalno mi se brise ritam kada ucitam drugi,, recimo na user1 ima 32 mesta za ritmove i kada ja ucitam ritam pokrije mi prvo mesto na user1, kada hocu drugi ritam na user1 on ga iskopira umesto tog prvog i opet imam samo jedan ritam,, a uopste mi ne daje opciju da slazem dalje tj. na drugo mesto u useru1,,,, to je problem....

brankocustom 16.01.2011 01:43

imas prilikom ucitavanja komandu da odredis na koje mesto ces da ucitas ritam. Po "difoltu" ucitava na prvo mesto, ali ti mu posle zadaj odredjenu lokaciju.
takodje, moras pre svega da napravis plan koje ritmove i gde hoces da snimis,da se neizgubis...ja imam pa2x, ali mislim da se to radi isto i na pa 800
Dodato:
cek,cek....
kako mislis nedaje ti opciju da ucitavas na drugo mesto?

mijat 16.01.2011 01:59

za user1 2 i 3 mi uopste nedaje opciju da odaberem na koje slobodno mesto da stavi ritam,, to me i buni ,, nije valda da ne moze,, pa to je kod daleko jeftinije yamahe moglo .. doduse razlicit je princip rukovanja ali mi ovaj nije bas jasan,,, neznam bas mnogo engledki da bih sada citao po uputstvu ,, mislio sam da neko zna o cemu je rec,,, inace sprava je dobra nemam ni jednu zamerku samo se slabo snalazim a nemam nikoga u blizini ko bi mogao da mi pomogne zato cu morati ovaku......

imam pedesetak dobrih ritmova skinutih ovde sa sajta i sve sam ih preslusao pojedinacno u klavijaturi ali neznam kako da ih ubacim sve zajedno ili jedan po jedan ali da mi svi ostanu,, i bas me to nervira probavam vec par dana ali neuspevam,,

Ace 16.01.2011 02:45

Naravno da je moguce da ucitas ritam gde ti hoces u Usera.

Tvoja greska je kad ucitavas kad odaberes ritma ides prvo OPEN, pa posle na to sto je unutra LOAD (na njega nemozes OPEN da ides). Tako ce ti da opciju da odaberes gde da stoji i tako sve ritmove podredi po tvoj izbor u banku. To je to.

mijat 16.01.2011 10:13

ja se izvinjavam ali i dalje mi niko nije odgovorio kako da napravim user1 2 i 3 od svojih ritmova , ne da prepravljam set nego da napravim od svojih nekih ritmova....ako to resim onda sam resio i ovo ubacivanje ritmova

toni pecic 16.01.2011 10:24

Prijatelju to ti je pre jednostavno, kao što rece kolega acekorg na ritmu koji si skinuo prvo u media-load prvo odaberi ritam pa open pa tek onda load onda ti ono ponudi gdje ćeš taj ritam staviti, možeš na bilo koje mjesto u user ili favorite bank. To ti je to.


Trenutno vrijeme na Forumu 19:16

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org