YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Bass Slide na LE (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=14596)

Dane85 24.07.2010 08:09

Bass Slide na LE
 
Caooo svima

Imam pitanje uvezi programiranja na Triton LE sa Bass Slide.. Jeli moze neko da mi pomogne i kaze kako mogu da programiram tako da mi bass slide sample samo na zadnjoj dirci levo radi ?
Video sam da Srecko i Kosmajac imaju to na svojim klavijaturama naravno i drugi muzicari :)
Hvala za svaki odgovor.



poZ DaN€

skoricnik 24.07.2010 13:36

Na, LE-u, u jednu kombinaciju, koliko mi se cini, a davno sam ga imao, moze da stane 16 boja.

Izaberes jedno prazno mesto, ubacis slide, i namestis key zone da bude samo na taj ton, tacnije C1.

Ali pre toga slide u programu moras da transponujes da ti originalni zvuk sempla svira na C1, a ne detuniran, i slicno.

Pozdrav

zoric 24.07.2010 15:07

Upravo tako,samo jedna mala ispravka....combi moze da poveze 8 boja a sequencer 16!ako nekom treba imam 4-5 slide-ova mapiranih po oktavama znaci od c1 do h1 jedan slide,c2 do h2 drugi i tako!

milepsr 24.07.2010 18:29

Mali nesporazum u terminima :)

U combi moze 8 programa, a u svaki program moze 2 boje :) Zato je i receno 16 :)

@zoricd
Bio bih zahvalan kada bih mogao da dobijem.

@Dane85
A zasto bi stavljao samo na 1 dirku slide ?

Vule 24.07.2010 19:41

U combi moze 8 programa, a u svaki program moze 2 boje

Program je sastavljen od dva oscilatora a jedno Combi mesto može biti popunjeno sa 8 programa...jedan program može biti napravljen od jednog ili dva oscilatora a uvek zauzima jedno mesto tako da je ispravna varijanta od 8 "boja" jedan Combi max

zoric 24.07.2010 19:49

Evo postavljeno je druze nadam se da ce ti odgovarati!!!;)e sad ako ti nebude odgovarao keymap posto ti je tr 76 onda ga prepravi u awave studio na keymap i to je to!!!

milepsr 24.07.2010 20:11

Prepravicu ga ako ne bude valjalo ;)

Hvala jos jednom! :)

zoric 24.07.2010 22:15

Nema na cemu samo javi ako nesto zatreba!

Dane85 25.07.2010 08:12

Cao

Hvala na odgovorima i za pomoc

@milepsr hocu da stavim pored bass i slide na jednu dirku, evo jedan snimak od Srecka gde to koristi tako kako bih ja hteo :)

pogledaj na 6:12 min.


Orkestar Zorana Paunovica - Kolo za pocetak (prvi deo)
You need to upgrade your Flash Player
Dodato:
sry, dali zna neko gde i kako da stavim slide na c1 ? ubacio sam sample sad na PROG ali mucim se vec 5 sati ne mogu da nadjem taj key zone, nisam jos nikad to radio pa ako nadjete vremena i ko zna molim da mi kratkim koracima objasni.

hvala

zoric 25.07.2010 19:11

Nemam sada tacno sinth kod sebe ali to radis u COMBI modu pa u meniju trazi negde gde ima npr c1-g5 i tago davno sam to radio......ako se nesnadjes pogledacu detaljno pa cu ti objasniti.


Trenutno vrijeme na Forumu 20:06

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org