YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Studijski Hardware (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Pomoc oko povezivanja midi-a sa Korgovim aranzerom (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26865)

negovan90 10.03.2014 15:13

Pomoc oko povezivanja midi-a sa Korgovim aranzerom
 
Pozz drugari,
interesuje me da li mogu kada povezem pa800 i presonus preko midi-a i ukljucim KONTAKT, da li mogu na pa800 da menjam boje i tako to...?

sale_band 10.03.2014 15:25

Ti druze previse zuris. To sto trazis moze, ali... Uvek zeza ovo "ali".
Tvoje pitanje navodi na zakljucak da nisi bas upoznat sa materijom MIDIja jer u suprotnom nebi ni pitao.
Za midi konekciju PA800 nije ti potreban presonus (22VSL) jer imas integrisan USB MIDI interfejs u samom PA800.

E, sad, nisi nam naveo sta bi tacno zeleo da radis sa kombinacijom PA800 i kontakta...

tranzit 10.03.2014 15:28

Mozes da mijenjas sounde sa PA800, s tim da u Kontaktu napravis Instrument Bank i u njemu poredjas instrumente koji ti trebaju. Jedan Instrument Bank u Kontaktu moze da ima maksimalno 128 instrumenata, a mjesto na kojem se nalazi jedan instrument je ujedno i njegov Program Change Number (PCG). Na PA800 imas sounde koji imaju iste PCG brojeve kao i oni na Kontaktu. Izabiranjem tih sounda na PA800 automatski pozivas i odredjeni instrument na Kontaktu. Ovo radis na jednom od Upper Partova, koji adresiras u PA800 da poziva sounde spolja, dakle postavis ga na External.
Ovo je veoma kompleksno i komplikovano polje. Vrlo je tesko snaci se u svemu ovome ukoliko nemas pozamasno iskustvo. Sva ova uputstva su samo pocetak u ovom domenu jer ce biti potrebno ubaciti tu i jedan Midi Processor program, gdje ce se obaviti rutiranje midi naredbi i filtriranje nepozeljnih. Postoji jedan nas produkt po imenu Trans Audio PA koji se bavi bas ovim, to jest pretvara Kontakt u sampler koji radi sa PA aranzerima i to sa Sound Engineom od nekih 80GB Sampling Contenta (koji je komprimiran, pa zauzima samo nesto vise od polovine ove velicine na Hard Disku). Tu su i terce za koje su komande takodje uradjene u samom PA800, tako da se moze pohraniti Performansa sa soundima sa Kontakta koji imaju i tercu. Jedan veoma kompleksan projekat sa soundima najviseg kvaliteta. Sve u svemu, za ovo ti kompjuter uopste ne treba biti pod rukom jer sve komande obavljas sa PA800, sto zanci, pored pomenutih terci, podesavas i level, panoramu i efekte sounda na Kontaktu i to sve preko PA800, gdje to i memorises po Performansama.

negovan90 10.03.2014 15:28

Da koristim na live svirci, uopste mi nije bio presonus potreban da kupim da bi koristio kontakt i pa800

tranzit 10.03.2014 15:36

Ne, ne, ti moras imati Presonus kao Audio Interface preko kojeg ces cuti Kontakt. On ti je svakako trebao. Nisi ti Sasu dobro razumio.

negovan90 10.03.2014 15:39

Rekao sam caletu da mi kupi danas midi kabl, veceras pokrecem sve to i cimam za sve sto ne znam...

sale_band 10.03.2014 15:43

Ima da se nacimas.... Ne treba ti midi kabal, uzmi USB kabal i povezi PA800 direktno na PC ili Laptop alimpre toga instaliraj Korg USB Midi driver koji ozes naci na Korgovom sajtu

negovan90 10.03.2014 15:44

A gde cu presonus da povezem na sve to ?

tranzit 10.03.2014 15:44

Sale ti je upravo to i napisao, da ti nije neophopdan midi kabl jer PA800, koliko se sjecam, ima USB to Midi interface. Treba samo da prikljucis taj USB na Laptop, da instaliras Korgov USB to Midi Driver i on ce ti se pojaviti u Kontaktu kao jedan od Midi Portova, tako da odmah mozes krenuti da se mucis. Od tog "cimanja" slaba vajda, prvo odradi ono sto sam ti napisao u gornjem postu kao osnovu za pocetak a poslije ces dodavati i sounde i znanje.

negovan90 10.03.2014 15:45

Okej, treba mi obican usb sa obe strane... ?
Dodato:
Ima 2 usba nazad, obican kao sto ide u komp i onaj kao sto je nazad na presonusu, koji da kupim ?


Trenutno vrijeme na Forumu 19:50

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org