YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Koje boje u Korg 01wd? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3827)

speedy23 07.03.2008 01:02

Koje boje u Korg 01wd?
 
Nabavio sam 01wd korg/a...sada...video sam tu neke fajlove na download/u...moze neko preciznije da mi kaze sta od tih boja mogu da trpam u njega!?Tj. koji fajl da skinem...eeee jos nesto...kakva memorij ide u njega?Kolika je njegova fabricka da li je to dosta!?


Hvala svima unapred!

kreso 07.03.2008 14:46

Ajooooooj Speedy, meni se čini da si ti na ovoj klavijaturi totalni početnik.
Kao prvo, skidaš isključivo PCG (program/combination/global) za KORG 01W/FD. Ništa drugo, ali BAŠ NIŠTA drugo ti na njemu neče raditi (ovdje ionako nema MIDI fileova) B-). KORG 01W/FD je stari legendarni KORG-ov worsktation s početka devedesetih godina. Nema ritam mašinu ni sampler tako da se u njega ne stavljaju stylovi, aranžmani nit samplovi. Ovo je tipični bandovski synth zasnovan na AI KORG-ovoj sintezi. Synth je povoljan za geže/tezge. Ima finih boja posebice stringovi, brass sekcija i organ's. Harmonike se dadu na njemu složit no nisu nešto ekstra klase, kao i tamburice i sl instrumenti. JuVe boje te ostale DX i Casio zujalice se dadu na njemu napravit, no nije to to. Za te boje ionako je zadužena Yamahina DX serija.
Što se tiće memorije to što imaš (4 Mb RAM-a) ti je sve što u njemu imaš. Nema nadogradnje. Imaš FDD (Flopy disk) za pohranu i očitavanje podataka. Svojevremeno je bilo za kupit memorijskih kartica s dodatnih extra bojama tj soundovima posebno rađenim za pojedini tip muzike (nešto kao expanzije), no danas češ ih teško nači. Pokušaj preko e-baya no cijene su im različite, a često ti znadu podvalit i poslat pokvarenu robu.
I na kraju u download centru za njega uzimaš isključivo materija iz sekcije KORG boje (ako ima),a ako nema tamo onda vidi pod ostale proizvođače i potraži boje za KORG 01W (koliko se sječam, mislim da ima jedan SET boja), ili idi na download centar odaberi sekciju boje i samplovi idi pod ostali proizvođači i downlodaj set boje za T3. Unutar njega imaš program za dumpanje SendSX, pa možeš preko MIDI kabla poslati neke boje u svoj 01W. Mislim da bi boje od T3 trebale raditi na njemu, no nemoj me držati za riječ jer nisam 100% siguran. Ja na ovoj kljavi nisam radio već punih 10 godina pa se ne sječam s kojim je modelom od KORG-a kompatibilna.

Alix 07.03.2008 16:33

Speedy...
Drug Krešo ti je sve gore reko...Doduše moj lični savjet ti je da ako poznaš koga da poseduje Korg M1,T3 ili O1/W da odeš kod njega pa sebi prekopiraš boje...Taj sinth je mrak za soundove,ima čak neke boje koje čak ni noviji Tritoni nemaju (a kad se semlira ne zvuči ko na original O1/W)...Dakle s njim samo možeš da sviraš solo i to je to...Ako si ga voljan prodati javljam se na kupovinu...Pozdrav!

shown 17.03.2008 07:22

caRE mozes konvertovati sve boje sa x3 ,n364 al ne moze sa x5 nadji konverter na nekim stranicama od korg ima provjereno radi

defs 10.08.2009 19:56

Izgleda da se nemože prebacivat preko diskete na 01wfd jer je potrebno formatirati disketu na korgu ali kompjuter ne čita taj format tako da disketa služi samo za pohranu u slučaju promjene baterije, koja je meni krepala bez najave i obrisala boje koje sam godinama slagao.

skoricnik 10.08.2009 20:09

Druze, jel' vidis mozda datum postavljanja teme? :)

defs 11.08.2009 00:42

Kakve to veze ima. Možda će doći neko koga će isto zanimat.

Anadinsuljic 11.08.2009 01:32

Citat:

Originalno postovano od defs (Post 97370)
Izgleda da se nemože prebacivat preko diskete na 01wfd jer je potrebno formatirati disketu na korgu ali kompjuter ne čita taj format tako da disketa služi samo za pohranu u slučaju promjene baterije, koja je meni krepala bez najave i obrisala boje koje sam godinama slagao.

izinite sto ulazim u temu a ja sam ima yamahu sy 85 i imao sam ti problema a zatim ako zaljepis ljevu rupu na vrh diskete onda se ona racuna kao singel head i na taj nacin probaj meni je to oglavnom odgovaralo na yamahi

b.o.Y.c.h. ČK 11.08.2009 01:41

Speedy nije spominjao korg 01/Wfd, već korg 01/W...
01/Wfd ima floppy disk, a 01/W nema floppy disk, dakle nije u pitanju disketna jedinica

Anadinsuljic 11.08.2009 01:56

onda ja se izinjajem na taj moj odgovor u tom pitanju


Trenutno vrijeme na Forumu 16:46

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org