YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kutak za harmonikaše (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Harmonikasi i stil svirke (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10006)

Dare 82 05.07.2009 01:15

Harmonikasi i stil svirke
 
Koji harmonikasi vam se najvise svidjaju u odredjenim pravcima muzike?Znaci sumadijski,vlaski,ciganski i pozarevacki stil.

Dell 05.07.2009 01:24

uuuuu bas si me nasao, svidjaju mi se sva ta cetiri stila :D od sumadijskog tu je naravno Pavke meni zakon, od vlaskog Zoran Paunovic i Slobodan Bozinovic, od ciganskog nezaobilazni Aca Cergar i Dejan Kostic od pozarevackog smekeri, onda si zaboravio i bosanski stil, naravno sevdah, tu je naravno Ismet Alajbegovic Serbo, pa i Jovica Petkovic, to su dakle oni koji mi se svidjaju. Ja inace sviram najvise ovaj bosanski i sumadijski stil, mozda vise bosanski jer tu zivim blizu, posto me i kritiziraju da sviram vise legato nego staccato, trudim se da u buducnosti bar ponesto iz svakog tog stila pokupim :) inace kad me neko pita sta slusam ja kazem: sumadiju, sevdah, ciganiju i naravno JuVe :D pozdrav i Djodi haha

mykeli 05.07.2009 01:33

UPOZORAVAM

Tema ovakve vrste je isuvise izlizana, pazite da ne dodje do sukoba, samo upozoravam!!!

Dare 82 05.07.2009 01:57

Pa zato sam i napisao po stilovima da ne bi bilo ono:Aca Cergar je za mene najbolji i onda dolazi izginuce na forumu.Ovako svako za odredjeni pravac moze da se izjasni i mislim da ne bi trebalo da bude svadje.

mordent2@guerin 05.07.2009 02:06

Za mene svaki stil je dobar i šumadijski i bilo koji drugi ako se pravilno odsvira odnosno ako zazvuči . ,,, živio prof. VASOVIĆ

Dell 05.07.2009 03:35

jaoo, kako sam mogao u ovom bosanskom stilu zaboraviti legendarnog Antu i Jakicu Filipovica, za koje kazu da su perverznjaci na harmonici, pogotovo Jakica, tako da su mi i oni jedni od uzora :)

Dare 82 05.07.2009 03:46

Mordent nisam mislio samo na stil kao stil nego recimo da li ti se vise svidja sumadija koju je svirao pokojni Tomica ili recimo Pavke.Ili recimo vlaski Srdjan Demirovic i Prvulovic.

milan-banjaluka 05.07.2009 11:07

I ja se slažeem sa mordent2@guerin,živio Vasović.A što se tiče stilova ma Šumadija majka,ali naravno dobri u i ostali stilovi samo ja nevolim takozvanu ciganiju.Što se tiče bosne,on je nastala iz Šumadije.Čuvene Šumadijske trilere i ukrae koji se sada sviraju nisu postajali prije 35-40 godina,tada je bio sviran Radojkin stil,ove sadašnje je napravio i promenio pokojni Tomica Miljić.A tu sadašnju Bosnu je napravio Jovica Petković.

Sejox 05.07.2009 13:42

Tema u ovom zadnjem postu,vec ide u krivom smjeru.
Cilj ove teme,koliko sam ja shvatio nije da velica,niti da hvali jedan od stilova.
Dakle,iznesete svoje misljenje o pomenuta 4 stila,sta vam se i ko svidja i to je to.Covjek je postavio temu za cetiri stila-napominjem.

Takodje u gornjem postu @milan-banjaluka iznosi dvije totalno netacne
informacije.Pretpostavljam da je mlad pa mu je neko mozda pricao pricu,ali
kada se nesto pise onda bi to trebalo biti i tacno i objektivno.

U njegovom postu pise:

1.-"sto se tice Bosne,ona je nastala iz Sumadije"

2.-"....a tu sadasnju Bosnu je napravio Jovica Petkovic...."

Ove dvije recenice(izjave) nemaju zive veze sa stvarnoscu i potpuno su
netacne,sa aspekta etnomuzikologije i istorije muzike.

Nemam namjeru dalje objasnjavati bilo kome,zasto ove izjave nisu tacne.
Da bi se o ovome pisalo,treba dobro poznavati muziku onog podneblja,o kojoj
se vec pise.

I da ne bude offtopic,kod ljudi u Bosni je od ova 4 stila,najbolje prolazila-Sumadija.

I na kraju,ovo je napisano bez namjere za bilo kakvom raspravom.

Treba se drzati teme.

Pozdrav,

ROBOT 05.07.2009 14:07

@milan-banjaluka


a od kud tebi te tvrdnje ???


Trenutno vrijeme na Forumu 19:24

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org