YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros5 & YEM (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30972)

casper 15.01.2022 19:37

1 Privitaka
Evo ga, ja sam poklikao 128 Normal Voices i na 129 izbaci poruku. Ista bi se situracija dogodila da u taj Pack dodam novih 128 Normal Drum.
Znači, u jednom Packu se može nalaziti 128 Voices i 128 Drum (kitova, baterija, kompleta ... bubnjeva).

Poruka koja se javila kod tebe znači nešto drugo. Drum koji pokušavaš ubaciti
ima 128 elemenata (128-Note), a to svojstvo imaju samo Genos i PSR A5000. Poruka se pokazala zato što pod Target Instrument ima unešen (vjerojatno) samo Tyros5.

palas 15.01.2022 19:41

Da, ali to mi je kopirani kit koji sam koristio godinama. Samo sam ga iskopirao i novo rename, ubacio par novih elemenata .wav i to je to....zašto tako nešto?

casper 15.01.2022 20:01

Da li si nadograđivao YEM? verzija 28.0 nije dobra ali od nje je podržan 128 Note.
Trebaš imati instaliranu 2.8.1 ili staru 2.7.0.
https://europe.yamaha.com/en/support...s/yem_win.html

palas 15.01.2022 20:03

2.8.1 sam instalirao zbog SA2. Bio mi je problem sa učitavanjem. Ali za taj problem znate. Sad taj problem vise nemam ili se javilo ovo :)

casper 16.01.2022 00:25

Mislim da je to samo obavijest koja tebi neće značiti ništa jer taj kit nema 128 nota.

palas 03.02.2022 14:52

Poštovanje Casper,
Preturao sam nešto po starim setovima koje imam u YEM-u i imam neke *ppf koji nemaju "žute kućice". Mislim da je to set sa genosa (ima tu nekih instrumenata sto bih iskoristio za Tyros 5) kako da pretvorim taj set u formatu za tyros 5 i ostvarim potpunu kontrolu u odabiru i editovanju semplova. Ja taj set *ppf mogu da ucitam u Tyrosa (bar sam ga učitavao davno) ali secam se, morao sam zbog tog packa da idem jedino na učitavanje preko usba, pešaka, i verovatno je bilo još nekih problema...davno je bilo. Da li to ima veze i moze se resiti sa ID od genosa? Tacnije kako da mi požute semplovi! :)

p.s....mozda je bio na ovu temu diskusije, nisam ispratio.

Tihotyros 03.02.2022 16:57

Nije Casper, al ako smijem da i ja probam :D
Neće ti ti požutit semplovi, neki su žuti, neki bijeli, zašto je tako to mislim da nismo otkrili, raspravljali smo o tome, mislim da su žuti oni neki stariji. Tako da tvoji neće požutit, a i ne moraju, nebitno je kakve su boje.
Ako me možeš učitat pack u Tyros 5 možda je zaključan, ali ako si ga već prije učitavao onda nebi trebalo bit problema. Ako je zaključan ID ti neće pomoći da ga otključaš, a s obzirom da kažeš da ne možeš editirati semplove zvuči mi kao da je zaključan.
Trebao bi precizirati o kakvom se packu radi.
Origialne Yamahine packove mozes skinuti besplatno s njihove stranice za Tyros 5 sve.

Poslano sa mog M2101K9AG koristeći Tapatalk

palas 03.02.2022 17:06

Moze pomoć, naravno! :)
Evo u medjuvremenu sam se bavio problemom da se podsetim o cemu se radi,
Dakle, semplovan instrument iz jednog packa sam prebacio u moj pack i učitao u klavijaturu. Radi, sve je ok. Ali sad kada hocu da ga editujem u Yemu on se nečuje. Svi ostali packovi i dalje rade u Yemu i čuju se instrumenti ako želim nesto da ih editujem. Ovaj ne! :)
Nije ništa zakljucano...

p.s....I tako sam došao do zakljucka da ukoliko nije zuta kućica tj. sempl....ne čuje se u Yemu prilikom editovanja. :)
Moguće da sam nešto propustio na nastavi....:)


Nije yamahin pack.....narodnjačka verzja. Pakovano od raznoraznih semplova koji su na "našem" trzistu.

casper 03.02.2022 18:10

1 Privitaka
Žuto markirana ikona označava da je mulitsample inicijalno izrađen od Preset zvukova.
"Bijela" ikona je prikazana kada se u zvuku nalaze vlastiti uzorci (waw, aiff).

Preset multisample (žuta ikona) se ne može editirati ako klavijatura nije spojena s YEMom i ako su svi elementi Preset. Ako su u takav multisample ubačeni i vlastiti uzorci, editacija je moguća. Tada se mogu čuti samo ubačeni uzorci i to preko zvučne kartice računala.

palas 03.02.2022 18:34

Ok, sta ja sad da radim sa ovom belom ikonom sto mi se nečuje u yemu?


Trenutno vrijeme na Forumu 22:15

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org