YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros 2 pitanja? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27538)

lazarius 19.09.2014 18:27

Tyros 2 pitanja?
 
Pozdrav svima.
Nedavno sam kupio Tyros 2, nikako se ne snalazim na njemu, prije njega sam korsitio Korg pa1x.
Sad me interesuje kako da u podignem bas za oktavu u ritmu, je l' moze nekako preko klavjature ?
I zasto neke bubnjeve koji mi se nalaze u folderu Normal ne mogu da postavim u ritam, nego samo one koji su u folderu Drum ?

dmmacak 19.09.2014 22:42

Cestitam na kupovini.
Znam kako ti je i ja sam presao sa rolanda na Tyros pa sam u pocetku bio zbunjen, ali posle nekog vremena i druzenja sa Tyrosom, sve mi sad izgleda prosto ko pasulj.
Ako planiras da zadrzavas klavijaturu moj ti je savet da dobro procesljas teme, ovde na forumu, vezano za Tyros. Drug @Casper je to besprekorno objasnio. Uglavnom da znas da na tyrosu ne mozes sve preko klavijature odraditi. Ili mozes ali ces bespotrebno gubiti vreme. Evo naprimer u vezi prvog tvog pitanja: mozes promeniti bas za oktavu preko klavijature ali daleko sporije nego npr. preko XG works-a.
A drugo pitanje, na Tyrosu na traku RHY2 mozes izabrati drum kit iz custom banke (semplove) jedino direktnim upisivanjem program change podataka u style editor i to u listu. Ili kopiranjem dve drum trake koje vec sadrze taj drum kit ili zamenom RHY1 RHY2 posto na RHY2 mozes pozivati i custom voice.

lazarius 19.09.2014 23:12

Drug, ja razumijem da samo iz Custom Voice mogu izabrati neke bubnjeve, al' te bubnjeve koje mogu izabrati su samo oni koji se nalaze u podfolderu Drum, a ne iz foldera Normal. tamo mi se nalazi JV drum kit, a ne mogu nikako da ga stavim u ritam.

dmmacak 19.09.2014 23:29

Ne mozes na RHY2 direktno izabrati nista iz custom voice, mozes samo fabricke drum kitove i drum kitove koji si od tih fabrickih napravo svoje.
Ima pisano more materijala oko ovoga. Da sad ne bih ja ponovo sve pisao i da bi ti bilo sve jasno, najbolje potrazi na forumu.
Dodato:
Nasao bih ti ja link od te teme aki kucam preko telefona pa mi je komplikovano da to sve odradim

lazarius 20.09.2014 12:14

Zna li neko kako da prikljucim Volumen pedalu, citao post ovamo, al' ne funkcionise.
Ovako sam povezao:
Kabal u Volumen ulaz, pa u papucu i iz papuce u miksetu.
A druga dva kabla normalno iz izlaza na klavjaturi L+R mono i Right pa u mikser.
Podesio sam klavjaturu u Function->Controller->odabrao Volumen, i dole podesio za sta ce mi raditi, tj samo ostavio ukljuceno Right 1, Right 2, Right 3.
Pokusao sam da idem iz izlaza L+R mono i Right, pa u papucu, i tad mi funkcionise , al' pojacava mi i ritam, meni treba samo za desnu ruku. Znam da malo smaram, al' moram se nekako snaci. Pozz

dmmacak 20.09.2014 12:25

U volume ulaz mozes ukljuciti samo exspresion pedalu. Znaci stereo kabal iz papuce do klavijature. Iz papucice u tom slucaju nista ne ide do mixete. A ako ti je pedala sano volumen onda mozes izdojiti solo partove na sub izlaze i povezati onako kako si ti vec uradio

lazarius 20.09.2014 12:41

Kako da izdvojim partove na sub izlaz ?

dmmacak 20.09.2014 12:47

Taster mixer console pa taster tab do zadnje kartice i tu cekiras gde ces koji part da ti izlazi

gonston 14.11.2019 10:16

Pitanje vezano sa tyros 2
 
Nov sam na ovaj forum i moram najpre da ga pohvalim. Nedavno sam kupio Tyros 2 i zahvaljujuci ovog foruma dosta sam naucio. Najpre bi se zahvalio svim clanovima koje daju nesebican doprinos a POSEBNO CASPERU ko je stvarno doktor za yamahu.E sad imam nekoliko pitanja pa ako moze neko da mi pomogne :
1. Sta da prebacim na USB i kako posto zelim da uradim factory reset na T2, kako bi ga sredio po svojoj volji. Kod mene je sve razbacano u PRESET, u USER u HD?
2. Kad ukljucim T2 izanje mi poruka da odredjene voice nisu pravilno ( celosno ) otcitane. Nakon tri cetiri sata rada semplove koje imam razliju se i svi semplovi zvuce kao jedna boja neki nedefinisani string. Dirao sam u mix consoli , style panel , dsp 2- 6 ( kako sam razumeo to se odnosi na right 1, 2, 3, left...) i umesto system promenio u invertion i tamo stavio dynamic - compresor. ?!?!?
Sviram T2 iz hobija i nemojte mi zameriti ako sam nesto "glupo" pitao.
Hvala svima ( izvinjavam se zbog loseg srpsko-hrvatskog posto sam Makedonac).
Poz

casper 14.11.2019 23:56

1. PRESET su tvornički materijali (style, voices. multipad ...) koji su pohranjei u klavijaturu i njih ne možeš brisati, tako da ih nema potrebe pospremati na USB.
Materijali koji se nalaze na HD-u će isto tako ostati netaknuti nakon reseta klavijature.
Ono što se nalazi u USER možeš kopirati na USB stick ali trebaš to uraditi pojedinačno, posebno Style, pa registracije, pa voices ...
A možeš sve to pohranti odjednom ako napraviš backup preko FUNCTION > UTILITY > OWNER > BACKUP (D TIPKA).

2. Poruka o grešci može biti zbog dva razloga. Možda su neki podaci vezani uz samplove na HD-u oštećeni ili ih nema, a možda se radi o neispravnoj RAM pločici. Teško je ovako na slijepo pretpostavljati, a problem "razlijevanja" samplova može biti vezan uz ovu poruku. Ako je HD star i u lošem stanju, on može stvarati problem. Nekada je dovoljno izvaditi pločice RAM-a, očistiti konektore gumicom za brisanje olovke i pažljivo ih vratiti nazad. Bilo bi najbolje da uhvatiš u blizinu nekoga tko ima iskustva s tom klavijaturom i provjeri u čemu je problem.


Trenutno vrijeme na Forumu 15:16

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org