YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   ram na pa800 - da li se dešava da crkne više puta (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=9543)

srdjan023 30.05.2009 16:19

ram na pa800 - da li se dešava da crkne više puta
 
da li se nekome desilo da mu crkne ram i posle menjanja novog?Meni je upravo crko,pa reko da li da menjam, ili da nastavim sa fabrickim bojama?

svrakan 30.05.2009 16:22

Pa nema smisla sa fabrickim bojama,onda ti ne treba pa800 nego pa500.Koliko je vremena proslo od novog rama?

hazir_71 30.05.2009 16:39

Kolega to moze biti i nesto drugo u pitanju mora biti uzrok nemoze tek tako da crkava kontaktiraj servisera i objasni stvar neznam sta si sve ubacivao u njeg koliko si ga opteretio necim itd....pozzz

Beethoven 30.05.2009 16:41

E jbg...Pa zar je i to moguce?

U tom slucaju nije greska kod PA 800 u ramu vec u plochi...

Razocarao sam se u taj PA 800,duboko...:(

matejas87 30.05.2009 16:51

eh bogami ja bas mislim u ponedeljak da idem u radnju i da ga uzmem ali sada necu vise ti pa800 ko da su decija igracka svako se zali preko njih ama videcu mozda cu uzmem pa1x ili da cema na pa2x reklimi u radnju da ce ga bude ove godine pa cu cekam i do sledece ali pa800 ni djabe da mi daju sad :D:D

svirac007 31.05.2009 10:37

srdjan023 Ja bi ti preporucio da kupis jos jedan ram ali ga nemoj ubacivat u klavijaturu nego radi sa fabrickim bojama a u medjuvremenu pa800 baci na oglase pa kad se nadje kupac ti tek onda ubaci ram pa nek mu je sretno. Stvarno mi cudno da su mnogi problemi oko pa800 ali kod mene je 2-3 godine sve radi kao prvog dana (HVALA BOGU) pozz

srdjan023 31.05.2009 13:07

napravio sam malu grsku u pisanju,nije mi crkao ram po drugi put nego mi je prvi put crko pre dva dana pa je pitanje bilo da li je nekome crkao dva puta?Sinoc sam ima svirku bez rama,joj problemi,svi ritmovi prazni,muke,tako da cu morati to da sredim sto pre ali me zanima da li je nekome crklo dva puta?


Sledeći put postavi temu kako treba i daj joj naslov koji ima smisla!!!

senadm 06.06.2009 14:18

normalno da vam crkaje ram kada ucitavate setove preko setova.....prvo treba pobrisati semplove sa starog seta pa onda ucitati novi set a obrisaces semplove na slijedevi nacin:

sound....record....menu....pa kliknes na displasyu multisamle pa imas u gornje desnom cosku dislaya ko kvadratic i kliknes delete pa onda treca stavka dole na znam bas sta pise ja mislim da pise all samples...multisamples itd....obrises to pa kliner record opet i yes....i onda ucitas set novi i nece ti crci nikad osim ako ga ne zapalis
Dodato:
i mislim da je pa800 trenutno za taj novac najbolja masina koja se moze uzeti samo je problem u rukovodjenju sa njime....pa2x malte ne duplo skuplja iz razloga sto ima malo vise rama i malo je nasminkan display se pomjera itd....i nikakve vise razlike a pa1x je pretezak a ram mu je pak premali nula...a na pa800 imate dovoljno rama.....najveca greska zasto crkava ram je u tome sto sam iznad napisao....i kod pa1x ce crci ram ako ne rukovodis klavijaturom kako treba

medino 06.06.2009 14:48

samo je malo cudno da se jako malo/niko ne zali da mu je crkao ram na pa1x a toliko puno/svi na pa800,zar ne? nestrucno rukovanje stvarno dovodi do crkavanja rama ali nije presudan i jedini faktor,to je cinjenica...ko da pa1x svi koriste kako treba.

x3meSRB 06.06.2009 15:44

@senadm ko ti to rekao da ce i na pa1x da crkne ram ako ucitavash setove jedan preko drugog???? ja sam ucitao milijardu puta sve i svashta i nikad nije omanuo, ovo je najveca glupost koju sam cuo.... nema to veze s tim ram memorija za to i sluzi, a to sto cesto crkava na pa800 je vec neka druga tema.... i tu bi trebao neko strucniji da daje objashnjenja, ako ima servisera ovde nek razjasne jednom tu misteriju o pa800.....pozz.


Trenutno vrijeme na Forumu 13:24

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org