YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Vesti (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Poginuo Tose Proeski (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2591)

mykeli 16.10.2007 10:10

Poginuo Tose Proeski
 
Na zalost veliki gubitak za njegovu porodicu i za ceo Balkan...

Neka pociva u miru!!!:(:(:(

marco 16.10.2007 10:13

Sad sam cuo na vestima. Strasno.

kljucko 16.10.2007 10:14

Sad sam gledao na vijestima..Nemogu da vjerujem:(:(
Ogroman gubitak:(
http://www.javno.com/hr/film-i-glazb...k.php?id=90020

mykeli 16.10.2007 10:30

Toše Proeski, 26-godišnji makedonski pevač, poginuo je jutros u 6.25 sati u saobraćajnoj nesreći na autoputu Zagreb - Lipovac na ulazu u Novu Gradišku, javili su hrvatski mediji.

Proeski je bio suvozač u Tuaregu kojim je upravljao 32-godišnji makedonski državljanin Georgij Georgijevski i koji je udario u zadnji deo priključnog vozila na severnom delu autoputa u smeru Zagreba.

Proeski je poginuo, a vozač i 46-godišnja Ljiljana Petrović koja je bila na zadnjem sedištu su teško povredjeni.

Pretpostavlja se da je uzrok nesreće nedovoljan razmak izmedju vozila. Oba su se kretala u smeru Zagreba. Istraga na mestu nesreće još traje, a pogibiju popularnog makedonskog pevača potvrdili su i u Upravi policije.

Makedonski pevač pop i tradicionalne muzike Toše (Todor) Proeski rodio se u Kruševu 25. januara 1981. godine. Jedan je od najpopularnijih izvodjača na celom Balkanu, čije su mnoge pesme nedeljama na vrhu top lista Makedonije, Srbije, Crne Gore, BiH, a i Hrvatske.

Službeno je propevao na jednom dečjem festivalu, a 1998. godine po prvi put nastupa i na makedonskom izboru za pesmu Evrovizije sa pesmom ("Ostani do kraja").

Takodje započinje uspešnu saradnju sa kompozitorom Grigorom Koprovim i stvara prvi veliki hit ("Rane na usnama").

Njegov do sada najuspešniji hit je pesma "Čija si" koja je mesecima bila najslušanija pesma u BiH, Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji.

Za makedonskog predstavnika za pesmu Evrovizije izabran je 2004. godine, gde je s pesmom "Life" zauzeo 14. mesto.

(MONDO)

tesla 16.10.2007 10:52

OGROMAN gubitak za ceo svet neka mu je Vecna Slava i Hvala za sve sto je ostavio iza sebe

mykeli 16.10.2007 11:33

Bogata karijera
Toše Proeski rođen je 25. siječnja 1981. godine u Prilepu u Makedoniji. Njegova kratka karijera započela je 1996. i 1997. godine kada je pobijedio na festivalu Melfest. Suradnja s makedonskim skladateljem Grigorom Koprovim, koju je započeo 1998., donijela mu je prve velike hitove Usne na usnama i Sunce u tvojoj zlatnoj kosi, s kojima na velika vrata ulazi u sam vrh makedonske scene. Godinu kasnije objavio je svoj debi album Nekade vo nokta (Negdje u noći).

Iste godine na Skopje festivalu osvaja prvu nagradu publike s pjesmom Tvoji poljupci na mojoj bijeloj košulji, a na ljeto održava prvi samostalni koncert u Skoplju. Godine 2000. za album Nekade vo nokta osvaja prestižne nagrade 12 veličanstvenih, i to za najbolji muški vokal, najbolji koncert godine, najbolji video. U lipnju 2000. objavljuje novi album Sinot Božji, a u listopadu 2002. treći.

Pobjedom na Beoviziji 2003. godine s pjesmom Čija si Toše je počeo graditi međunarodnu karijeru. Iste godine pobijedio je na nacionalnom izboru za pjesmu Eurovizije. Godine 2004. u Turskoj predstavlja Makedoniju s pjesmom Life. Iste godine objavio je Dan za nas, četvrti album i prvi za teritorij Hrvatske i Slovenije, a 2005. album Pratim te.

Dan za nas prvi je album koji je 6. rujna 2004. snimio za Hrvatsku i Sloveniju. Toše je surađivao s nizom uglednih autora i izvođača poput Marine Tucaković, Dine Muharemovića, grupe Sintezis ili legendarne Esme Redžepove u sjajnoj skladbi Čini.
Toše je hrvatskoj publici poznat i kao izvođač pjesme Srce nije kamen, najemitiranije pjesme hrvatskog radijskog etera za 2006. godinu s kojom je Toše nastupio na HRF-u. S pjesmom Veži me za sebe ovog je lipnja osvojio Grand Prix 11. Hrvatskog radijskog festivala na Hvaru. (MediaServis)

blatusan 16.10.2007 12:12

Ogroman gubitak!! Veliki umjetnik je bio!! Zao mi je njega i njegove familije!!
Zalosno!

taletdkmk 16.10.2007 13:23

Golema Zaguba
 
Golema zaguba za Makedonija i za celiot Balkan. Tose Proeski bese edinstveniot covek sto znaese pravilno da go pokaze liceto na Makedonija preku MUZIKA. Ama toa e toa. Zivotot e mnogu surov nikogas ne znaes sto te ceka naredniot den. Tose Proeski bese ziva LEGENDA spored mene a toa retko se slucuva pomedju zivite. Neka mu e vecna slavata i neka pociva vo MIR :( :( :( :(

antalus 16.10.2007 13:54

jebote ne mogu da verujem!

No.1 16.10.2007 16:04

Socuvstvo od mene, do negovoto semejstvo do cela Makedonija i cel svet sto go saka i respektira Tose.

Enostavno Makedonija nema sreka:edno nesto dobro sto ke proizleze od nea mnogu kratko trae.
Kratko traese megu nas, no ke ostane za sekogas vo nas.Golem covek, humanist,umetnik,veruvase vo boga, i bog ni go zede.Mozebi e tocno deka tie sto se pravedni pobrzo gospod gi zema da bidat blisku do nego.Mozebi da se umre ne e tragedija,mozebi e cest da se bide pokraj boga???Paradoksalno bolno.

Lesna mu zemja, neka pociva vo mir, negovata dusa neka lebdi megu site nas, negovite pesni neka bidat vecno zapameteni,kako ispeani od se srce,so cista dusa...a ostanaa tolku mnogu nedopeani.....

Gospod se mu dade, i se mu zede, i nam ni zede po del od nasite dusi, i ni ostavi milioni solzi da go polijat ovoj nesakan cin.Ni ostavi amanet kako da prodolzime ponatamu, zivotot e kratok, i treba da se ispolni so ljubov i pocit.

Tose peese: "Da mozam bar da se razbudam,vo svet na ljubovta..."
Negoviot zivot bese igra bez granica,kade nikoj ne mozese da go spreci vo negovata bozevstvena misija da razsee ljubov niz svetot...

Eh...da moze bar da se razbudi....

TOSE,VECEN KE SI VO MENE.


Trenutno vrijeme na Forumu 13:53

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org