YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Pitanje oko zvuka na windows 7! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24794)

KEKI 16.02.2013 20:47

Pitanje oko zvuka na windows 7!
 
Ovako ekipica pozdrav svima! Kao što svi znamowindows 7 je za muziku koma!
Puno je tu razloga od latencije pa nadalje! Mene zanima jedna stvar! Imam zvucnu emu 0404 i ona radi super zadovoljan sam sa njom! Nego sad sam svoj pc spojio sa lcd televizorom (preko hdmi kabla)! No sad dolazi do problema!
Naime ne mogu nikako namjestit da mi zvuk ide i na televizoru i na zvucnicima od pc-a istovrmeno! Kolko se ja sjecam na xp-u je to bilo moguce! Dali je moguce da bude isto vrmeno i na sedmici!
Koristim graficku Nvidia Getforce 440 2gb,win 7 ultimate 64 bit a lcd je GRUNDIG WXGA-3 e sad me zanima jel je ovo moguce!

Hvala unaprijed na odgovorima!

KEKI 26.09.2013 00:00

Zna li netko?

tranzit 26.09.2013 00:11

Neizvodljivo jer je u samom sistemu moguce definisati samo jedan Audio (Sound) Device za Playback. Medjutim, pomocu "Virtual Audio Cable" bi to islo vrlo lako.

smuchac 26.09.2013 00:23

Izvodljivo je. :)
Ideš u recording devices i potražiš stereo mix. Ako ga nema znači da nije prikazan ili pak nisu dobro instalirani driveri. Dakle,desnim mišem označiš "show disabled devices". Sad bi se trebao pojaviti ako je sve po PS-u.. Podesi ga kao default device i kad to napraviš,klikni ga dvaput lijevim mišem. Kad si to napravio,idi na tab "listen" stavi kvačicu na "Listen to this device" i u playback through this device odaberi svoj HDMI izlaz s grafičke kartice. Kako imaš Nvidiu,trebao bi se zvati NVIDIA HDMI output. Apply i ok i gotov si. Ako je dobra kartica ne bi trebao imati kašnjenja u zvuku na telki i na kompu a ako je integruša očekuj debela kašnjenja.
Pozz. ;)

tranzit 26.09.2013 00:30

Nece ici kod Win 7, sa i bez P.S. Ne postoji "Stereo Mix" kao Sound Driver u Win 7, bez obzira o kojoj se grafickoj karti sa HDMI interfaceom radi, ni medju enabled, ni medju disabled audio driverima. Provjeri ti to jos jednom.

smuchac 26.09.2013 00:38

Provjereno i radi.

Sent from my MediaPad 7 Lite using Tapatalk 2

tranzit 26.09.2013 00:44

Opet, nece ici... ali da sacekamo da li ce jos neko uspjeti da "provjeri". Nemam trenutno Win 7 pred sobom, inace bih postavio slike kako to sve u vezi sa soundom izgleda u Win 7, bas u slicnoj konfiguraciji, dakle sa jednim HDMI Audio interfaceom graficke karte i jednom externom Audio kartom.

@KEKI
Potrazi kolega "Virtual Audio Cable" na netu (dok se ne "provjeri") i sa njim ces sigurno rijesiti sve probleme i to bez ikakve posebno velike dodatne latence. Pomocu njega si u stanju interno povezati dva Audio Interfacea kako god ti odgovara, gdje bilo koji od njih moze biti master ili slave.

smuchac 26.09.2013 00:49

Ako kod mene radi i na laptopu i dva desktop racunala mahom s integrusama koje su smece i sve radi i na xp i 7,stvarno neznam zasto ne vjerujes...

Sent from my MediaPad 7 Lite using Tapatalk 2

tranzit 26.09.2013 00:53

Ama vjerujem ja tebi, nego ti ne citas kako valja postove. Ajd' jos jednom al' pazljivo.

Narodnjak300 26.09.2013 00:58

Moze neko ko zna da radi sa VAC da mi objasni kako mogu recimo da reprodukujem pesmu sa youtube-a i da koristim asio4all. Asio mi sve blokira, na xp nije bilo tih konflikta... sto rece covek sedmica je stvarno koma.


Trenutno vrijeme na Forumu 09:49

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org