YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Korg Z1 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2536)

asanjtunje 08.10.2007 20:56

Korg Z1
 
imam mogucnost da dobijem Korga Z1 za nekih 5-6 glava jevreja pa vas molim da mi nesto o njoj ispricate ako znate. npr ;od vaznijih stvari sto me najvise interesuje je;Moze li Z1 citati semplove(ne treba da ima sempler,samo da moze da cita semplove. drugo-mogu li se uraditi terce i rastimane farbe i trece-mogu li se napraviti boje kao npr-Bosanac(Mice Nikolica) ili Wow ili Hard brass za kola? .hvala raja unaprijed
cini mi se da je Nedim jednom spomenuo da ga je imao ako se ne varam
pozdravljam sve jos jednom i vozdra.

BasariStudios 09.10.2007 00:57

Samo ga kupi ako ti se ne svidja odma ga prodaj meni, ako ga uzmes ti 600EU ja cu ti
dati 700EU i platicu postarinu al ako je u dobrom stanju, ako ti se ne svidja ja cu ga od
tebe kupiti za sto jevreja vise ili ako hoces da dodas malo para dacu ti NOVI EXTREME za
njega bez MOSS.
Da tebi odgovorim na tvoja pitanja:
Terce ne moze, Kombinacije moze, Samplove ne moze.
To je PHISICAL MODELING sint, sto znaci Fizicki Modulira prirodne a takodje i stare
analogne masine i instrumente. Po mome mozda jedan od najboljih digitalnig masina
koji je ikad do sada postojao, posle njega odma dolaze YAMAHA VL serija.
Z1 je povecani KORG PROPHECY a oba sinta do dan danas cjena im ide samo gore a ne
dole i mozda su i najtrazeniji sintovi.
Samo ga kupi i shuti, ne ispituj vise, naravno ako ti ne pase za muziku koju ti sviras
tu sam ja samo ti javi...

asanjtunje 09.10.2007 21:20

Hvala Nedime, ako ga budem kupio odmah javljam

asanjtunje 10.10.2007 19:59

kupio ga je, na zalost moju neko drugi, do sljedece prilike.

daisa 11.09.2008 00:21

jel sve sto ima na prosirenju moss ima i u z1 i jel prima pcg od moss prosirenja nadje ja ovaj stroj za 500 jevreja pa mozda i uzmem....

dalabu 11.09.2008 12:43

Z1 i moos su dva razlicita pojma to odmah da znas prije nego kupis Z1 tako da ne nasjedas na ove puste zelje pojedinaca heheheh,govorim ti ovo iz iskustva i prakse

BasariStudios 11.09.2008 21:10

Samire po prvi put to cujem, to nije sto Korgovi inzinjeri kazu a niti ono sto ja vidim
posto imam oba, svi parametri su ne samo ISTI nego SKROZ isti, svi MODULI su ne
samo ISTI nego SKROZ isti...znas ti ustvari uopste koja je jedina razlika?
Ima jednu i to velika razlika, hajd reci koja je.

Alix 11.09.2008 21:26

JA koliko znam MOSS je ČISTA kopija Korga Z1...Dakle SVE na MOSS-u je bazirano sa Korga Z1 (Multi Oscilator)...Prvi put čujem da je to različit svjet,svašta...

BasariStudios 11.09.2008 22:08

Nije to Razlicit svijet buraz, to su ti 2 ista Almira samo jedan ima razlicne pantolone,
sto znaci MOSS board razlika je to sto TRITON ima 5 Inserta a Z1 nema.

dalabu 11.09.2008 22:42

pa hajde onda nasnimaj nam te moss boje na Z1 da ih cujemo i demantujte ta nagadjanja "inzenjerska" ako nije problem,posto imas obadva pri ruci,al bez galame molim


Trenutno vrijeme na Forumu 14:03

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org