YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   prikljucenje korga pa80 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=672)

straus 23.01.2006 14:46

prikljucenje korga pa80
 
interesuje me ovako ocu da prikljucim korg pa80 za mixetu , e sad ne radi mi iza klavijature in prikljucak. moze li da ga zamijeni onaj dio gdje se stavljaju slusalice? pozdrav. unaprijed hvala!

laky 23.01.2006 14:54

Ili ti gresis ili nesto ne razumes.
Ako hoces da prikljucis Pa80 na mixetu za to ti prevashodno sluze izlazi
OUTPUT RIGHT i L/MONO
iz ta dva izlaza vodis kablove do mixete.
Probaj pa se javi.
Inace INPUT su ti ulazi i u njih prikljucujes gitaru i mikrofon.A za njih moras imati i karticu. :wink:
I da ne zaboravim, izlaz za slusalice nemoj da koristis, jer kako mu i samo ime kaze to je izlaz za slusalice. :wink:

straus 23.01.2006 15:07

pogrijesio sam . tacno je l-mono i right. to mi ne raid. sta da radim?

straus 23.01.2006 15:55

da li bi moglo da pomogne to prikljucenje za slusalice . to ja samo da bih ponesto snimio na kompjuter. nista vise. samo mi interesuje da li bi moglo da snimi preko toga? unaprijed hvala! pozdrav!

eldin18 23.01.2006 16:01

Ako imas garanciju otidji u prodavnicu gdje si kupio nek ti zamijene ako nemas nadji nekog majstora nek ti zamijeni izlaze jer su garant izgorili nije to skupo nemas drugog izbora

triton_Extreme 24.01.2006 13:00

@ straus
Ja se puno ne razumim oko pa 80 da nisi mozda iskjucio Out put u globalu,
ali to nije sigurno....
Ako nemogne onda odi u radnju i vrati ga ili nek ga poprave!

Pozdrav

max93 08.10.2011 23:07

Da ne bih otvarao novu temu nastavicu ovde jer je o slicnom problemu rec....
I ja imam problem sa output-om na mom Pa80... Sve je pocelo od kad sam loadovao jedan set, pa mi se pola klavijature poremetilo...
Par sitnica sam uspeo da vratim na svoje mesto, ali za ovo nisam siguran bash da li je do podesavanja u klavijaturi ili su izgoreli izlazi..:rolleyes: Ako moze neko da mi objasni samo kratko gde se ti izlazi iskljucuju i ukljucuju bio bih mu zahvalan. Da bih znao da ne otvaram dzabe klavijaturu. A i cudno mi je da su samo tako odjednom crkli, nisam ih koristio....pozz

buky96 09.10.2011 10:51

pozdrav,resenje je pomenuti izlazi,koji su ti crkli,ali evo pomenuo si '' mjesto gdje se stavljaju slusalice''.Ja sam na jednoj svirci iskoristio,jer su mi bili crkli izazi.Takozvani Banana kabl spojis sa ulazom za slusalice,a drugio dio kabla u miksetu,jeste da ne zvuci bas naj..ali moze da posluzi..:)

mirandess 10.10.2011 11:25

Samo jos nesto da nadopunim kolegu buky96, to ti je jedna od solucija ali s tim, da kupi kabal koji ima bananu-ulaz(stavljas u mjesto gdje su slusalice) i da ima zavrsetak na rca(2 muska rca pola). I to onda ides na miksetici u input (crveni i bijeli zenski rca ulaz). A sto se tice zvuka, nije tako los, moze da posluzi, samo dobar kabal kupi!!! :) sretno! :)

Milan$ 10.10.2011 11:42

pozz drug...iskreno nesto sumnjam da su ti crkli izlazi samo zbog loadovanja nekog tamo seta..tako i mi skoro kod druga ubacili neki set u pa50,i nakon toga otkazao mu onaj zadnji siber,od 3 koliko ima, gde se pojacava boja mislim il tako nesto na pa50..uzrok je bio taj set...e sad ne znam tacno kako,ali mislim da je ubacio novi OS,ucitao nazad svoj set,i radi opet sve normalno,tolko o tome da je crko taj siber...tako da ipak ti isprobaj sve solucije,pre nego sto resis kod majstora da ti menja izlaze...ubaci novi OS,ucitaj nazad tvoj set,pa videces..ako nece i tad izlazi da rade,onda moguce da su crkli...pozdrav


Trenutno vrijeme na Forumu 18:22

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org