YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Novi Roland Fantom-06 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=32337)

Morison 16.03.2022 09:27

Novi Roland Fantom-06
 
1 Privitaka
Novosti iz Rolanda - najavljen je novi Fantom-0. Oznake su 06, 07 i 08, a oznaka predstavlja broj dirki (61, 76, 88).
U pitanju je cenovno pristupacnija verzija poslednjeg Fantoma koji ima ZEN Engine. Zen kolekcija, Super Natural kolekcija, mogucnost citanja ekspanzija i naravno mogucnost ucitavanja ili kreiranja multisempla. Memorija za prosirenja ili semplove je oko 256 Mb.

https://www.yu-midi.org/forum/attach...1&d=1647415116

striphio 16.03.2022 19:05

Ako bude imao pristojnu dirku i cijenu bilo bi ekstra.

Tomy 17.03.2022 01:18

1550€ 5 oktava.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk

Tomy 04.04.2022 23:10

Info za kolege iz HR!
Prvi primjerak Fantom-06 stigao je kod glavnog uvoznika u prodaju po cijeni od 11.990,00kn

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk

striphio 07.04.2022 12:17

Kod nas u BiH je, nažalost, mala vjerovatnoća da bi se klavijatura mogla probati u nekoj radnji. Nekako slabo stoje radnje ovde što se rolanda tiče. To mi je isključivo važno zbog dirke dali bi mi odgovarala. Ostale mogućnosti manje više su poznate. Kad bi dirka bila solidnog kvaliteta, klavijatura bi bila pun pogodak.

Tomy 07.04.2022 13:50

Tipka je kao na JUNO DS-61, BK-5, EA-7

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk
Dodato:
Slike tipaka.https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...cad5653fd4.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a90c48bd2c.jpg

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk

striphio 07.04.2022 14:52

Sudeći po onome što sam čitao, roland kaže da je nova i bolja dirka, bolja od fa06 i juno ds.... i ostali koji su probali kažu tako. E sad, malo je to subjektivno kakva dirka kome odgovara. Tako da bez osjećaja iz prve ruke, teško da bih mogao suditi dali je dovoljno dobra.
Imao sam modx, može se svašta na njoj postići što se zvuka tiče. Dirka... onako, nije ni ona skroz jeftina a nije ni dobra dovoljno. Ali aj reko, navići ću se. Onda vremenom skontam da mi je pomalo mrsko svirati na njoj dobre boje zbog dirke koja jednostavno nije na dovoljnom nivou kvaliteta. Tako da, što se mene tiče, bez pristojne dirke, ne kupujem ništa.
Kolko se sjećam, probao sam dirku na EA-7 i nije neka sreća. Ako je ista i na Fantomu 06, ništa od moje kupovine meščini. :D Najbolje ipak onda "flagship" model uzeti. Što se Fantoma novog tiče, čitao sam da imaju problem sa aftertouch.

Tomy 07.04.2022 23:35

Imaš pravo. Čini mi se da je tipka malo tvrđa. Kao da su malo tvrđe gumice. Nema onog lupanja kao kod ea7 kad malo jače udaraš. Novi Fantom je tek došao u prodaju. Kako netko može znati da ima problema sa after touch-om, a kad ga nema niti ugrađenog.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk

striphio 08.04.2022 09:20

Citat:

Originalno postovano od Tomy (Post 313891)
Novi Fantom je tek došao u prodaju. Kako netko može znati da ima problema sa after touch-om, a kad ga nema niti ugrađenog.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk

Ne mislim na Fantom 06, 07, 08 koji je tek izašao Već na Fantom koji je izašao prije dvije, tri godine. https://www.youtube.com/watch?v=DcudIeIpE18

Tomy 08.04.2022 11:07

Samo da skrenem pažnju na razliku u oznakama modela.
Fantom 6, 7 i 8 je predzadnji flagship model.
Fantom 06, 07 i 08 je zadnji novi light model.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk
Dodato:
I naravno, Fantom 6, 7 i 8 ima after touch.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk

Enzzo32 16.04.2022 11:42

U nedjelju preuzimam jedan 07.Vidjecemo kakav je.

striphio 18.04.2022 13:29

Citat:

Originalno postovano od Enzzo32 (Post 313910)
U nedjelju preuzimam jedan 07.Vidjecemo kakav je.

Pozz. Postoji li mogućnost da probam fantom 07 na par minuta ako ste u Sarajevu? Isključivo kvalitet dirke me zanima, ostalo manje više znam.

Enzzo32 19.04.2022 18:19

Da.Poslao sam ti kontakt u pp.

blackman 03.06.2022 10:26

I jel neko isprobao Fantom 06

Enzzo32 03.06.2022 11:25

O6 ne,ali O7 istrazujem vec 2 mjesecamod kako je u mom vlasnistvu.Generalno,ono sto izlazi iz njega je toliko konkretno,sto kazu,tuce direkt u celo.A opet nije napadno.More boja ima na raspolaganju preko Roland cloud-a.Dosta je besplatno,neki paketi kostaju 1 euro,a neki (komplet sint,kao Juno 106,149 eura).Mogucnosti edita i kombinacija su pravo velike.U zivoj svirci se pokazao(meni) stabilan,bez nekih sjeckanja,zastajkivanja i slicno.Znaci stabilan.I na sve to,tezak 7 kg.Tipka je onako,neka sredina,malo preduboka za moj ukus ali ima prolaz.Sveukupni utisak,pod rukom, jeftini materijali,ali to je izgleda trend kod novih sintova(imao sam i Kurzweil pc4,ista stvar).Eto toliko za sada,kako rekoh,jos sam u fazi slusanja i odabira zvukova(i usput radim na njemu).Kolega Striphio je bio kod mene i probao ga,pa ne znam je li se odlucio da ga uzme.Ima posla oko ovoga,ali bogami opasna je sprava.

striphio 04.07.2022 21:39

Bio sam kod kolege Enzzo32 i malo probao Fantom 07. Hvala puno. Nemamo mi prilike da probamo toliko toga novog što izađe u našim muzičkim radnjama.
Sve u svemu, dobio sam odgovor i neku predstavu iz prve ruke oko nekih stvari koje ne možete znati sa manuala ili na yt, prvenstveno dirka. Dirka mi je... onako, nije ni loša nije ni neka dobra, u suštini može proći, zavisno od ukusa i kriterija. U svakom slučaju bolja je od dirke na Yamahi Modx. Prima transpose preko midija, i ako transponuješ ne pomjera split point (kao kod Kronosa). Dali kvari terce kod transpose nisam stigao provjeriti jer bi trebalo više vremena prvo da skontam kako se prave terce pa da isprobam. Nadam se da je Enzzo možda napravio neku pa nam može reći. Uglavnom, dobar sint, dobre boje, taj zen-core mi se stvarno sviđa. Nije klasični rompler već ima i virtual analognu sintezu kao i još mogućnosti manipulacije sa semplovima i zvukom. Ima i dosta kontrola i padovi su korisna stvar.
Čekao sam da izađe Pa5x da vidim šta će ponuditi u njemu, pa sam čekao s kupovinom Rolanda. Sad kad je izašao, nisam nešto pretjerano oduševljen da bih prešao sa Pa4x na Pa5x, pogotovo ne za toliku cijenu. Nadao sam se možda neki VA sint da će ubaciti u njega, ali je ipak ostao rompler kao prethodne serije. Mislim, dobra je klavijatura nema šta, ali što se mene tiče ništa toliko spektakularno u odnosu na Pa4x.
Sad opet razmišljam o kupovini Fantoma 06. Vidjećemo.

blackman 26.01.2023 10:58

Koliko ima User programa i perfomanci
Za obradu

dmmacak 28.01.2023 14:36

Imaš 4 banke po 128 lokacija. Stim što za semplove imaš stvarno dosta nisam ni gledao koliko ima ali ne može se ni popuniti, sobzirom da je memorija 256mb. Ono što je dobro na fantomu 06 je operativnos, mala težina, manjih dimenzija dosta zgodna klavijatura. Materijal (semplovi) se ubacuje prilično lagano i ima jako dobar izlaz.
Dirke nisu loše ali nisu kao na top serijama i nema puno gotovog materijala i memorije da se nadje. Ali kad razmislimo radili smo, a neki i dan danas rade, na Korgu Tr koji ima samo 64mb i sve smo imali što nam treba. Taj materijal iz Tr i iskoristiti fabriku, koj anije loša, ubaciti samo ove nove Strings boje i po neku zujalicu i ne trem ništa bolje.. Sve u svemu odlična klavijatura za te pare.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


Trenutno vrijeme na Forumu 08:49

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org