YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Harmonizeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=41)
-   -   TC helicon harmony M (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6785)

biba 22.11.2008 21:17

TC helicon harmony M
 
Prije par dana sam u Artistu BL kupio TC HELICON Harmony M.
Molio bih clanove foruma da mi pomognu sa savetom oko upotrebe, ako ga neko poseduje.
Pokusao sam , treba malo vremena da se vide mogucnosti sprave.
pozz unapred hvala
Rale

suraja 27.11.2009 01:22

ja sam ga kupio bio nisam ga mogao nastimat da mije dovoljno jak i ako ga pojacam pravi ogromnu mikrofoniju pa sam ga zamjenio za digitech vokalist live pro ako vec hoces da imas dobru stvar skupi jos para i kupi ovo veoma dobro cak se mogu i setovi stavljat u njega samo ako neko uspije da napravi nesto za njega meni taj hramonajzer nije funkcioniso dobro samo zato sto ga nisam mogo pojacat dovoljno bez da mi stvara ogromnu mikrofoniju mozda tebi posluzi ali ja ti preporucujem ovo

biba 30.11.2009 17:07

Tc harmony M
 
Nakon skoro godinu dana poneo sam TC M na svirku , stavio na PA2x, razglas je bio odlican, Drugovi su bili skepticni i podozrivi, ali je odradio odlicno.Nisam skuzio sve u midi komunikaciji tako da mi je proizvodio efekat samo na desnoj ruci i to kad udarim akord tj sviram podlogu, cim pustim desnu ruku prestajao bi i efekat, ali na taj nacin postigao sam dijelo sto sam trebao.Mislim da trebam nastimati da mi radi sa desnom rukom tj sa lowerom, ali sam to nisam za sada uspio, treba malo znanja i vise vremena za to.Sa snagom mikrofona i efekta nisam imao problema.
Pozz

Zlatek 30.11.2009 17:46

@biba
stvar je samo u tome da moraš odrediti na kojem midi kanalu ti radi i onda nema problema

Bokic 11.12.2009 15:29

Citao sam Manual od ovog modela i nisam video da li postoji mogucnost pravljenja User Skala, znaci da se nameste klasicne terce. Da li neko nesto zna o ovome ?

aleksandar72 11.12.2009 20:06

Nazalost ne :mad:
Takozvani "custom voicing" nacices u Voice Live serije(1 i 2) i svakako u vecim PRO serijama....Voice Pro...itd
Nazalost nijedan procesor od Voice Tone serije nema funkciju "user scale", inace bi ga ja prvi kupio :)

Pozz

Bokic 11.12.2009 21:40

U tom slucaju, intresuje me TC HELICON Voice Works. Procitao sam teme vezane za njega, medutim nisam naisao na sledece:
Kako se pozivaju kombinacije (komanduje userima ili presetima)
1.na njemu samom i koliko je to zgodno?
2.midi - preko klavijature ?
3. foot controler ?
Ako hocu samo terce, da li mora biti povezan sa klavijaturom ?
Da li postoji neki drugi uredjaj koji bi priblizno kvalitetno mogao zavrsiti posao a da se smesti na sint ?
Dobio sam ponudu i za Digitech Vocalist Performer 350 e. nov. Vredi li to cemu ?
Izvinjavam se ako smaram ili je vec odgovor bio u drugoj temi. Jednostavno nikad nisam radio sa takvim uredjajima, sem na klavijaturama. Nisam u toku.:">

aleksandar72 12.12.2009 01:36

TC Helicon je stvarno jako dobra alatka ali posto je Rack sistem,vecinom se upotrebuje u studiju.Njegova (Desktop)konkurencija dolazi iz iste kuce i zove se Voice Live 2.Pogledaj ga na netu kad imas vremena,mislim da je bez konkurencije(svakako u njegovu klasu)
Inace Voice Works mozes da komadujes pomocu bilo kojeg MIDI sistema koji salje informacije procesoru,najbolje klavijaturom ako ga koristis u AUTO MODEu.Svakako da mozes pozivati presete pomocu foot controlera-switch(Up-Down).
Mozes da ga koristis "stand alone",bez keyboarda,tj manuelno.Mikrofon u njemu i izadjes stereo ili mono direktno u mikser.
Ali zasto sve to,kad postoji Voice Live 2 koji ima sve to u njemu a kvalitet ova dva uredjaja je skoro isti.I jedan i drugi imaju 24 Bit A/D konvertore 128 Oversampling Bitstream i odlicna predpojacala.
Kvalitet Performera(16bit) je van konkurencije,znaci prateci vokal se dosta prirodnije cuje kod TCja.
Imam Performera i znam o cemu pricam,ne da ne valja ali kvalitet konvertora je daleko bolji kod TCja.
Steta sto njegov sledbenik Vocalist Live 3D ne posedjuje manual key(kao kod performera)gde bi mogao u toku svirke,manuelano da postavis harmoniju.Inace bi bio dobra solucija!
Ne mogu da poverujem da mozes naci novog Performera,posto se vec godinama ne proizvodi??
Kad dajes 350 za performera,daj jos "stotku" i priusti sebi TC Helicon Voice Live ;)

Pozdrav

Bokic 12.12.2009 04:43

Prvo, hvala na konkretnom odgovoru.
A za DT Performera sam pitao samo zbog tudjih preporuka. 350 evrica za staru spravu ? Rekose mom kolegi da je "ganc nova". Bas su hteli da nam 'ucine'.
A TC Voice live sam video ranije, ali sam mislio da je namenjena za gitariste zbog fotke na njihovom sajtu. :lol:

Pretpostavljam da ima User Scale ?

aleksandar72 13.12.2009 13:40

"Ganc" nova a ne proizvodi se najmanje 5-6 godina :lol:
ili je mozda "uradi sam" produkcija =))
Puno para za tu spravu,daj jos stoju i kupi sebi "monstruma"
Svakako da ima user skale,to je Custom Voicing kod TCja.

Pozz


Trenutno vrijeme na Forumu 03:04

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org