YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   korg tr-ram i boje (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3665)

nukica 21.02.2008 08:40

korg tr-ram i boje
 
Danas sam dobio korg tr i 2 ram po 32mb,ali nisam siguran gdje se ovo ugradjuje u klavijaturu.Ako iko zna neka kaze.Kad se to ugradi u klavijaturu kako se mogu boje prebaciti u klavijaturu.Vidim ima dosta setova na forumu koji se mogu skinuti,ali treba mi detaljno postupak ugradnje ram i poslije toga pohranjivanje seta u klavijaturu.Prvi put imam korg siguran sam da mnogo korgovaca zna to.Hvala vam

vladamusic 21.02.2008 11:20

Sa donje strane klavijature, otvori tablu koja ima 4-5 srafa, videces slotove za memorije.

paragovo 21.02.2008 13:26

Kad ubacis memorije onda upali klavijaturu i na displeju ako ti pise slot1 32MB i slot 2 32MB onda si dobro uradio a za ubacivanje seta to moze sigurno naci u forumu ako ne poslacu ti na privat proceduru kako ide
Pozdrav

nukica 21.02.2008 18:05

pretrazio sam sav forum ali nista detaljno kako se setovi pohranjuju.Bio bih ti veoma zahvalan paragovo

nukica 22.02.2008 18:35

Dajte ljudi pomozite pa valjda neko zna to

GALA 22.02.2008 18:54

Prvi put ucitaj PCG i vise ga nemoras ucitavat ostat ce u sintu..Semplove ucitavas na onu ikonu KSC i to moras ucitavat svaki put kad upalis sint,to su semplovi..nema nikakvog pohranjivanja....jednostavno je

nukica 22.02.2008 19:40

Ne razumijem.Ucitaj pcg?.Gala ubacio sam usb u klavijaturu sta da pritisnem pojma nemam,pritiscem svasta a boja nigdje.Stvarno sam se iznervirao,zar sam ovoliki glupan.Imam boje u tom pcg formatu samo ali ih ne mogu naci.

josipv 22.02.2008 20:17

Gle ovako,preko tog usb-aneces nista napravit,to izbaci,da krenemo redom,ako si ubacio memoriju kako ti je kolega objasnio drugo sta ti treba je kartica koja se stavlja u onaj mali otvor pored usb-a,ako imas i to,onda je stavi u nutra i pritisni tipku DISK na klavijaturi i pojavit ce ti se na dyspalyu ikonice sa nazivima PCG,KSC i jedan folder,onda sa tipkama za navigaciju oznaci PCG i pritsni F8,pojavit ce ti se u gornjem kutu opcije,ti odaberi Load i pritisni OK.i malo pricekaj,PCG su ti postavke i boje(zvukovi)koji su napravljeni od tvornickih zvukova i to kad ucitas to ostaje u klavijaturi dok god ne ucitas neki drugi PCG!

Sve to isto ponovi i sa KSC,stim da ces morat pricekat i malo duze,ovisi o velicini seta(koliko je samplova u njemu),nakon toga kad ocitas pritisnes PROGRAM ILI COMBI i sve mora biti tamo!

Kad ugazis klavijaturu i upalis ponovo,PCG ti ostaje ali Ksc moras ponovo svaki put ocitavat kad upalis klavijaturu!!!!

Eto nadam se da sam ti pomogao,ako zapne pitaj!!!

nukica 22.02.2008 20:23

Mislim da sam shvatio,idem ja da kupim tu karticu(nemam je)pa cu javiti kako ide.Gala hvala ti.

josipv 22.02.2008 20:31

Ajde de!


Trenutno vrijeme na Forumu 21:48

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org