YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   pomoc oko korg pa 80 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5718)

kreso 14.09.2010 21:26

Ja sam se radi istog problema naplaćao servisa. :mad:
Mjenjo sam 2 puta đekove, čak sam ugradio i Klotzove utičnice, mjenjao potenciometre na sva 3 slidera ...
Sve je bilo dobro neko vrijeme, pa opet iz nova.
Pa sam promjenio zvučnike, jedno vrijeme super pa onda opet malo prdne desni, pa malo lijevi zvučnik i izlaz.
Pa sam kako je kolega Svrakan reko makno programski na outputima da mi sječe ritam na ritam i solo ... ma nikakve vajde.
Na kraju sam naručio od lokalnog KORG distributera zamjensko izlazno pojačalo.
Platio 130 € djelove (par inegriraca i diodica), za 30 minuta majstoru posla još 20 € i sada više već godinu dana nemam nikakvih problema.

carapancic 14.09.2010 23:39

Kolega Kreso hvala na savetima. Ja sam isto tako razmisljao i mislim da je problem na pojacalu, ali mi i dalje nije jasno zasto se to manifestuje na izlaze...

pedjajazz 19.09.2010 21:51

Pozdrav kolege i ja imam problem sa outputom L, ostali su mi izlazi ok... Posto sviram za par dana ne mogu doci u situaciju da mi pucketa zbog L izlaza razglas ( A za servis nemam vremena jer sam pun sa poslom u septembru i oktobru), pa sam mislio da u globalu sve prebacim na output 1 na Korgu Pa80. Medjutim ne izlaze mi efekti na tom out putu. Kako se to resava. Potreban moi je brz odgovor. Hvala

carapancic 19.09.2010 22:49

Ne postoji sansa da posaljes ne OUTPUT1 i OUTPUT2 bilo sta, a da pritom imas efekte. Moj predlog ti je da posaljes kompletnu levu ruku na OUTPUT1 (aranzer), a da desnu ruku na OUTPUT2 i efekte resis na mixeti!!!

pedjajazz 20.09.2010 23:27

Hvala druze na brzom odgovoru, znam za tu varijantu no desna ruke tj. solo boje zvucace 50% gore, ne ide na klavir toliki delay kao na kabini i sl. No to jeste nuzno resenje dok ne popravim. Hvala

GOKOARSOV33 21.09.2010 00:46

Procitao sam sve postove i vi imate isti problem ko sto sam imao i ja, Meni je tako zajebavao cas prekine cas ne problem je u onaj djak ispred koji je za slusalice jer su preko njega hardverski vezani izlazi iz ploce i ulazi za samog pojacala i kad on pocne da zajebava pocinje ovaj problem.Probajte da ga zamenite i mislim da cete trajno resiti problem, mada i da nistega nikad koristili opet ga zamenite.Ja sam serviser i to vam kazem iz izkusta sve sam proverio i svaki put je izgledalo da je ok cak sam menjao i sva izlaza L,R OUT1/1 i opet sam imao isti problem , prelemio ga 2 3 puta skroz i opet isto kad sam promenio taj djak resio sam problem

Fekete 12.04.2017 22:07

evo kolege da ne otvaram novu temu, imam sličan problem sa korgom pa80, L izlaz mi je duplo tiši od R izlaza, no to sam ajde rješio tako što ih stavim na mono kanale i ta dva izlaza koristim za solo dionice, a Out1 koristim za ritam. E sad glavni problem je to što nakon par minuta svirke na izlazu R se glasnoća udvostruči i zvuk desne solo strane se dosta zamuti. Prijatelj električar mi je taj izlaz ponovo zalemio i stavio drugu onu plastiku na izlaz i neko vrijeme je bilo ok, no sad se opet vratilo na staro da se tako taj izlaz pojača najednom i zamuti zvuk.... što bi tu onda mogao biti problem osim samog izlaza (plastike) i lema, jer je lemove elektrčar pregledao i posebno podebljao baš taj na R izlazu...

makl 13.04.2017 00:59

Ja sam imao problem na pa80 s tim da je na jednu kutiju islo normalno a na drugu mozda 20%. Ispalo je da je otislo nesto kd ulaza, odnio sam serviseru, zamjenio mi ulaz i nakon toga radi sve normalno...

zaki1 13.04.2017 06:10

Neznam cemu sluze ova dva zadnja posta , zadnji post pre toga je bio 2010 godine, sigarn sam da covek vise i nema Pa80, ali kako god, takve stvari su za iskusne elektronicare, a ne za "elektricare" kao sto neko rece u jednom od postova.Poz.

Dell 13.04.2017 08:57

Izgleda da je stvar u tome da niste ni pročitali zadnja dva posta, jer je član Fekete naišao na isti problem i postavio pitanje ovdje umjesto da duplira temu.


Trenutno vrijeme na Forumu 06:49

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org