YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Pitanje o PRESONUS STUDIOLIVE (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27280)

jtodorov 30.06.2014 23:45

Pitanje o PRESONUS STUDIOLIVE
 
Postovani obozavaoci Presonusa,
Video sam sve tutoriale na youtube za mixer PRESONUS STUDIOLIVE 16.0.2 i nisam uspeo da saznam kako je moguce da se nezavnisno kontrolira levi i desni izlazni signal, zato sto postoji samo jedan master klizac.
Da li je to uopste moguce na ovaj mixer, ili mora se jacina na levi i desni izlazni kanal kontrolirati preko pojacala?
Da li je to moguce na 16.4.2, tako sto na SUB1 i SUB2 bi bili podeleni levi i desni izlazni kanali?
Kod DYNACORD mixere je vrlo prakticno sto ima dva master klizaci, ali ovde je druga stvar.
Puno pozdrava

mikimiki 01.07.2014 01:39

Prvo da te pitam sta ce ti master da pojedinacno pojacavas??

Marco7 01.07.2014 08:41

Moguce je preko panorame!

jtodorov 01.07.2014 16:21

Citat:

Originalno postovano od mikimiki (Post 271412)
Prvo da te pitam sta ce ti master da pojedinacno pojacavas??

Pa, na primer, ukoliko mixer radi sa aktivne kutije, zelim da regulisem nezavisno levi i desni signal, da ne trcim do zvucnike usred zivi nastup.
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od Marco7 (Post 271418)
Moguce je preko panorame!

Moze li detaljni opis kako se to radi na 16.0.2, a kako bi moglo na 16.4.2, ali tako da se levi signal ne utisa, a desni pojaca, vec da budu nezavisne kotrole signala.

maricm 01.07.2014 21:59

Selektujes kanal i onda pomjeras panoramu.
Tako moras za svaki kanal il mislim da moze da selektujes main pa na njemu da odradis panoramu.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao

mikimiki 01.07.2014 22:03

Ili posalji sve kanale na sub 1 i 2.A potom sve ide na master, tako da mozez da kontrises obje strane .

jtodorov 02.07.2014 19:41

Citat:

Originalno postovano od mikimiki (Post 271453)
Ili posalji sve kanale na sub 1 i 2.A potom sve ide na master, tako da mozez da kontrises obje strane .

Ali kako da se podesi mixer da SUB1 salje na levi, a SUB 2 na desni izlaz?
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od maricm (Post 271452)
Selektujes kanal i onda pomjeras panoramu.
Tako moras za svaki kanal il mislim da moze da selektujes main pa na njemu da odradis panoramu.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao

Sa panorame nije moguce da se nezavisno kontrolise glasnoca, jer ako se pojaca na levo, gubi se snaga desnog zvucnika.
Meni je bilo pitanje kako neovisno da se utisa ili pojaca jedan izlaz (levi ili desni)?

jtodorov 17.07.2014 11:39

Da li moze neko ko koristi PRESONUS mixer 16.4.2 da objasni tacni postupak kako podesiti SUB1 da salje signal na levi, a SUB2 na desni izlaz, ali da to ide preko MAIN kontrol (preko spikone MAIN OUT LEFT and RIGHT), a ne preko liniske izlaze za SUB1,2,3 i 4.

Hvala unapred

josipv 25.10.2014 21:37

Dali netko zna zasto se cuje pucketanje u zvucnike samo na kanalima koji su za gejtani konkretno bubanj i to samo prilikom laganih udaraca?
Kod normalnog udaranja sviranja se nista ne cuje...

sale_band 26.10.2014 04:01

Zato sto je taj lagani udarac verovatno na samoj granici tog gatea pa ti se cini da "pucka" jer ga gate bukvalno sece,

Malo spusti treshold i bice ok


Trenutno vrijeme na Forumu 04:58

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org