YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland E-50-POMOĆ!!! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7603)

mesh 21.01.2009 14:28

Roland E-50-POMOĆ!!!
 
Evo ovako: naumio sam kupiti G-70,ali po malo istražujući, došao sam do toga da bi za moje potrebe sasvim dobro rješenje bio i E-50,puno jeftiniji, a ima sve šta meni treba.A svi kažu da na istom razglasu G-70 i E-50 zvuče gotovo isto kvalitetno i da gotovo nema razlike u soundu (naročito basovi).
Pa vas pitam (sve vas koji imate E-50 i razumijete se u te stvari) dali E-50 ima 2 sekvencera da mogu tražiti slijedeći midi fajl dok jednog puštam?
Inače, namjeravam ga koristiti isključivo kao ritam mašinu i samo za midi fajlove.
Ima li on mogućnost da midi fajl može obraditi (ono osnovno-promjena tempa, uklanjanje solo dionice, ponavljanje neke dionice-strofe ili refrena, promjena nekog instrumenta koji loše zvuči sa nekim instrumentom iz njegove sound banke) pa da sve to snimi kao trajnu promjenu na tom fajlu?
Puno će te mi pomoći odgovorima na ova pitanja, jer ako to sve može i tako zvuči, onda mi ne trebaju sve dodatne opcije koje ima G-70 i odlučit ću se za kupnju E-50.
Hvala unaprijed!

vingula 21.01.2009 14:33

Imam G-70, manje-više su ti sve funkcije iste,što se tiče preuređivanja fajlova i ritmova to sve se može sredit.
Svirao sam par puta na E-50 i nebih se nikako složio da G-70 i E-50 imaju isti zvuk,po meni nikako ne zvuče isto.

Vule 21.01.2009 14:34

Samo se malo strpi...cim se pojavi doktor za E-50 Dejo Morison sve ce ti objasniti...;)

mesh 21.01.2009 14:39

Citat:

Originalno postovano od vingula (Post 67595)
Imam G-70, manje-više su ti sve funkcije iste,što se tiče preuređivanja fajlova i ritmova to sve se može sredit.
Svirao sam par puta na E-50 i nebih se nikako složio da G-70 i E-50 imaju isti zvuk,po meni nikako ne zvuče isto.

Nisam mislio na njihove interne zvukove (premda Roland tvrdi da su u E-50 napucani originali iz G-70) nego izlazni sound...uostalom, zato i ne bi išao na Korga, Roland mi ima puno toplijji i nekako "masniji" ili puniji sound, takav mi se čini i sa E-50.
Razuvjeri me ako nisam u pravu. Ako i ima neke razlike (a vjerujem ti da sigurno ima) nisam siguran da bi dao skoro 2000€ razlike samo zboig te razlike u soundu...

vingula 21.01.2009 14:52

Evo recimo na E-50 mi bubanj zvuči prekompresirano i plastično,basovi preoštri,tako da mi nije sjeo u uho nikako....iako sam ja stari i vjerni rolandovac nisam se puno oduševio sa E-50/60 i VA-76 serijom,čak mi E-80 bolje nekako zvuči od G-70.
Uostalom ja nisam nigdje naletio na podatak da su u E-50 napucani orginalni zvukovi sa G-70,da jesu onda E-50 nebi imao 512 Wave Roma sounda,nego manje.

mesh 21.01.2009 14:57

Citat:

Originalno postovano od vingula (Post 67598)
Evo recimo na E-50 mi bubanj zvuči prekompresirano i plastično,basovi preoštri,tako da mi nije sjeo u uho nikako....iako sam ja stari i vjerni rolandovac nisam se puno oduševio sa E-50/60 i VA-76 serijom,čak mi E-80 bolje nekako zvuči od G-70.

Znači ti ga ne bi preporučio zbog sounda? A to mi je najbitnija stvar...sad si me doveo u veliku nedoumicu...
Jel imaš kakva iskustva sa GW-8? On se čini skroz OK stroj, sa svime što je potrebno, a i čuo sam ga u živo, zvuči više nego OK, a opet...PUNO JEFTINIJI OD G-70!

Mislim da je jasno što želim naći-dupli sekvencer+midi editing sa sejvanjem(vidi prvi post)+kvalitetan profi sound za live nastupe+želja da to bude Roland.
Imaš neki prijedlog koji to sve uključuje a da je jeftiniji od G-70?

vingula 21.01.2009 15:04

GW-8 nisam probavo,al mislim da ima par tema o toj klavijaturi...pa bi bilo zgodno da ih malo potražiš,jel se več pričalo o toj klavijaturi.
Evo jedan video o GW-8 http://www.sonicstate.com/news/2008/...d-gw8-on-show/

sinisa 21.01.2009 15:53

Za to sto tebi treba E50 je savrsen. Sa GW8 ces imati puno problema oko sredjivanj.
Kod e 50 je to odlicno reseno i jako jednostavno,nemas potrebe za dva seqvencera posto mozes da biras do mile volje dok jedan midi file ide,cak postoji opcija next song pustis jedan midi potom oznacis drugi i cim ovaj zavrsi drugi krece bez pauze,postoji i popcija pravljenja liste.

Sve sto mozes na G70 mozes i na e50 osim vokalista,a i Os je identican.

mimiki 21.01.2009 17:22

za sve to sto ti treba E-50 je savrsen,dok ti traje jedan midi mozes da radis sta hoces da pripremis sledeci midi,sledeci ritam,user program...veoma je prost za editovanje i mozes sve zivo da mu prepodesis i ima solidan zvuk,dok GW-8 mislim da ima malo bolji sound ali sto se tice opcija i edita mislim da je dosta slabiji nego E-50,da je bolji bio bi i skuplji.pogotovo zbog ritmova ima prednost E-50

Morison 21.01.2009 17:47

Vidi, sound jeste malo vise iskompresovan ali daleko od toga da je lose...potrebno je malo srediti i to stvarno bude odlicno. Preporucio bih neki eksterni visepojasni stereo EQ da bi se izvukao maksimum.
Editing je fenomenalan, mozes i ritam i midi fajl da ozbiljno editujes,vrlo detaljno...pisao sam negde o tome. Iste su funkcije kao i na E80 ili G70. Sound je losiji, ali kao sto rekoh to moze donekle da se nasminka. Nije slucajna razlika u ceni. Za cenu, E50 odlicno odradjuje posao.
Neko je vec odgovorio, midi fajlovi se pustaju jedan po jedan, nema pretapanja,miksovanja izmedju dva fajla kao kod Korga, ali mozes slobodno birati drugi fajl dok prvi svira...izaberes ga,vratis se na drugi ekran i cim stopiras midi fajl koji trenutno ide i ponovo pustis play, krenuce sledeci fajl koji si izabrao...ili stavis next song pa cim se prvi zavrsi, krece sledeci koji si izabrao...ili napravis listu pesama i pustis celu listu deset,dvadeset pesama...
Za midi fajlove mozes dodeliti zanr fajla,ime pesme,ime izvodjaca...pa tako da vrsis pretragu ili imas finder pa otkucas deo reci iz naslova fajla i on ti pronadje. Jos jedan nacin je da kuci pripremis fajl tako sto ces na odredjeni fajl odsvirati kratku melodiju i dodeliti mu..ovo sluzi samo za pretragu..i onda,kada treba da je nadjes, pozoves ovu funkciju,odsviras na klavijaturi odredjenu melodiju i on ti pronadje taj faj...nadam se da razumes.
Ovo inace vazi i za G70 i E80.
GW8 ima bolji sound od E50 ali nema takav editing ni priblizno....
Takodje,imaj u vidu da u E50 mozes da ubacis karticu i dobijes prakticno neogranicen prostor za midi fajlove i stilove


Trenutno vrijeme na Forumu 13:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org