YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   Desetka aktivni zvucnik? RCF 710? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31838)

psr 16.05.2020 00:50

Desetka aktivni zvucnik? RCF 710?
 
Mislio sam da kupim dvanaestice ali ako uzmem dvanaestice sve jedno mi treba bas bin (ili ne?) a ako nosim bas onda možda mogu i desetke. Npr neke kao rcf 710 koje imaju 700 vati snage i 129db što je po specifikacijama više nego dobro, ali da li to stvarno može da izgura tu jačinu ili bar približno i da li bi to sa bas binom moglo da gura za npr 100 čoveka?

nikadvisekorg 17.05.2020 10:48

Snaga i kvalitet zvuka nisu isto, sa "desetkom" gubiš neke frekvencije koje 12" daje.... Verujem da je mala razlika u ceni između 10" i 12".... Uzmi lepo 12" plus bas bin i miran si....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

psr 18.05.2020 18:24

Mislio sam da mozda mogu sve desetke uz dobar bas najviše zbog transporta. Inače u pravu si nije neka razlika u ceni između desetke i dvanaestice. I još jedno pitanje, kažu noviji bas binovi su dobri čak i dvanaestice (opet zbog transporta) a to mi je već manje verovatno al bilo bi super ako ne mora da se seca osamnaestica od 300kg.
Dodato:
12'košta malo više nego 10'a skoro isto toliko više od 12' košta 15' i ja na kraju kupio dve rcf art 315. Već mi dvojica kolega reklo da ne valjaju al kad sam ih već kupio. Sad ne ide da stavljam bas bin pa da nosam tri petnaestice a bez njega ne znam kako će da se čuje(Svirke do 100 ljudi) ... možda je trebalo ipak dve desetke i dobar bas. Ako neko zna kakve su kutije neka napiše jer imam 25dana fore da vratim. Ja još uvek imam pasivne A115 dynacord pa mogu ove da vratim ako su mnogo slabije.

GALA 27.05.2020 19:21

Vidi te Art315 za cjenu koju kostaju su vrh..za te pare se ne moze kupiti bolja 15".. Pretpostavljam da se prica o Aktivnim,cuj te Art315a su ti negdje u klasi kao Dyn A115a ..
Naravno da bi bilo bolje da si isao na dvije 710 i jedan bin jer 710 je ipak dosta ozbiljnija kutija od 315, puno bolji HF driver i veci spektar frekvencija i nebi nista izgubio samo bi dobio s 710 uz jedan bin

psr 28.05.2020 20:59

Jbg. I ja sam mislio ali vidim niko ne priča ništa za desetke i nisam smeo. Sad šta je tu je. Inače aktivne su 315

psr 19.06.2022 09:54

Prodao sam 315a jer nisu imale dovoljno
snage i falio je bas a nekako tri petnaestice (da sam dodao bass) mi se nisu nosile na svirku i sad cu neku varijantu dve dvanaestice i bass. Ako neko ima neki predlog, dvanaestice 400 - 500e i bass beka napise ali i dalje ne kopka da li bi ono sa dve desetke bilo dobro. Kolega Gala je napisao da su bolje od rcf315a i sad ja mislim da bi da njima i jednim bass binom bio dosta jaci i "masniji" zvuk nego sa bilo koje dve petnaestice ali.... ipak su desetke... to me malo plasi. Da li to moze da gura


Trenutno vrijeme na Forumu 10:28

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org