YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   KORG PA3X - Oficijalna Diskusija (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=17681)

No.1 23.02.2011 13:55

KORG PA3X - Oficijalna Diskusija
 
Ja ne znam sto jos nema ova klavijatura u Evropi
Nasao sam link na youtubu da se vec prodaje u Turskoj
i to sa zvanicne cene 2,750e (5 oktava)...a onaj veci 100e vise.
jesu to isti modeli sa one koji pravi Italija??


KORG PA3X by MOMOKAZA 4.mp4
You need to upgrade your Flash Player


Ajmo nek ovo bude oficijalna diskusija oko ova klavijatura

MOLIM VAS BUDITE KOREKTNI da ne bi opet tema bila zakljucana
ja sam zamolio administratori nakon 3 zaklucane iste teme da nam daju jos jedna.

Gago 23.02.2011 22:17

kod nas u njemackoj se prica da ce tek posle saem bit u prodaj i to u vise variacije,za njemacko trziste u srebrena boja i dva modela, za trziste van njemacke u crna boja itd.....
61 versija nece imat pokretni ekran i HD......

Oasys 23.02.2011 22:40

Moje je misljenje da ce biti klaviatura preko 3000e u samom startu. Bas me zanima specifikacija. Mora da je mrak aranzer.

mile nikolic 23.02.2011 22:59

ja sam imao priliku da pogledam zvanicnu prezentaciju te klavijature sa sajma muzike u nemackoj i odusevljen sam njenim karakteristikama kao i saundom

Ace 23.02.2011 23:38

@mile nikolic
Ja koliko se secam ona je bila prezentovana na sajem muzicke opreme u Kaliforniji .... na NAMM show.
Da ne gresim mozda ?

Oasys 23.02.2011 23:58

Klaviatura se pojavila i kod nas. Necu reci gde :)

eko_77 24.02.2011 00:14

Dobio sam informaciju od prijatelja što ide uvijek u Tommana da su več gore, jer on je glavni uvoznik za te stvari za evropu!!

mile nikolic 24.02.2011 00:16

u pravu si kolega @acekorg bila je tema na forumu pa je neko stavio link -zahvaljujem na ispravku pozdrav

Minicevac 24.02.2011 05:27

Evo jednog korisnog klipa iako je na Italijanskom moze se razumeti i videti,jer je lepo prikazano...



KORG PA3X - ARRANGER SYNTH SAMPLER WORKSTATION
You need to upgrade your Flash Player

gega 24.02.2011 05:52

**
 
Citat:

Originalno postovano od Oasys (Post 174013)
Klaviatura se pojavila i kod nas. Necu reci gde :)

Objasnite mi molim vas smisao ovog vasheg posta....

Oasys 24.02.2011 10:58

Ispravka. Klaviatura se pojavila u Beogradu. Ima je u dve varijante, za sada je samo crna boja u pitanju. Ko zeli podobnije informacije neka se raspita. Pozdrav

aleksandar031 24.02.2011 11:18

A sta je sa onim ,, u aprilu dolazi u Srbiju,,?:rolleyes:

Vule 24.02.2011 12:18

@ Oasys...u naslovu pise "oficijalna diskusija" ako si procitao,a to znaci da treba diskusija da bude zasnovana na zvanicnim informacijama. Kod zastupnika jos uvek nema instrumenta u zvanicnoj ponudi a te "iz gepeka" varijante nisu za ovde tako da te molim da se uzdrzis od takvih postova. Nemojte bas svaku temu da kvarimo nepotrebnim glupostima. Hvala

LAsER 24.02.2011 15:45

To što neki imaju klavijaturu da testiraju ne mora značiti da je u prodaji. To isto važi i za Tursku i bilo koju drugu državu. Još nigdje se Pa3x ne prodaje, nego tek nakon zvaničnog predstavljanja na sajmu u Njemačkoj (Frankfurt) od 06. - 09. Aprila. A i to je upitno, tako da i ova tema će ubrzo ici u lock jer nema ništa zvanično dok ne prođe sajam.

A što se tiče specifikacija Pa3x, možete svi pročitati u ovoj temi -> http://yu-midi.org/forum/showthread.php?t=16962

Cijene su samo spekulacije.

A sa zvanicnog Korg foruma (de) evo par zvaničnih informacija od moderatora:

Prednosti Pa3x nad Pa2x Pro su:
- DNC2
- Sadržat će par boja kao što to ima Yamaha sa SA tehnologijom
- Novi Ambience drum kit, kao i razni drugi soundi i drum kitovi.
- Kontrast i osjetljivost bolja kod displaya
- Više RAM memorije, 256MB sa dodatkom kompresije ispada kao da imate 512MB
- Mogućnosti 24 oscilatora po tonu (što je veće nego kod Pa2x Pro)
- MAXX EQ
- Mp3 Vocal Remover
- TC Helicon Voice Live 2
- Software popravljen (primjer, kod song book-a nova mogućnosti pretrage) i razne druge dodatke koje čine Pa3x lakšim za upravljanjem.
- Tvrde da su bolje dirke
- Brzi boot
- itd. itd...

Ostaje da se sačeka dok neko ne isproba Pa3x uživo pa da vidi kako to zvuči.

Ostalo su spekulacije, pričati sada o cijeni ili da li je Pa3x = (Pa2x PRo + TR), da li vrijedi ili ne itd... je suvišno za sada.

Pozdrav.

Ja. btw. evo malo i u test fazi kod prave svirke. Imaju i Pa3x i Pa3x Musikant model. (prebacite odmah na 03:15).

<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/GPCJ9yZMu54?fs=1&amp;hl=en_GB"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/GPCJ9yZMu54?fs=1&amp;hl=en_GB" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="390"></embed></object>

Belja_SO 24.02.2011 16:03

au ja jedva cekam da se odradi prezentacija za nase podrucije s nasim ritmovima ... e onda cemo znati koliko je bolja kljava od ostalih modela ... a do tada ja nisam nesto preterano odusevljen ...

Oasys 24.02.2011 16:21

Kao sto je rekao LAsER. Glupo je komentarisati o necemu sto nije ni izaslo na trzistu a nije ni u prodaji. Ja sam samo rekao da se pojavila i da je covjek ima, nisam rekao da je u prodaji kod nas. E sad sto neko ima mogucnost da je nabavi pre pustanja u prodaju to nije stvar za diskusiju. Mi mozemo samo da pricamo "uslovno" obzirom da retko ko je dosao u dodir sa njom.

erno11 24.02.2011 16:42

Jao, bas je super..Meni se bas ovo svidja jos kad izadje PRO verzija. Mene boli briga koliko ce kosta, ja cu ga odmah kupiti.

Jer zelja mi je nesto dobro imati i kvalitetno.

Super je Pa3x :)

LAsER 24.02.2011 17:01

@erno11: Već je to pomenuto u temi koju sam gore naveo, nema Pro verzije, nit će biti (izvor: KORG)!

Evo mala tablica sa info "ko koga zamjenjuje"...

Pa3x 61 < - > Pa800
Pa3x 76 < - > Pa2x Pro

Pa3x Musikant se razlikuje od Pa3x International verzije zamo u boji kucista i SET-u kojeg se dobije uz Arranzer, ostalo sve isto. S time da ce Musikant biti za DE-AT-CH tržište, dok International bit će u drugim državama zastupljen.

erno11 24.02.2011 17:19

Izvinjavam se, moja je greska.

sorry

No.1 24.02.2011 22:24

Molim vas da se tema ne zakljucava.
Kao sto Laser napisao mozda ima nekih cinjenica da i ne bude oficijalno ovo sve jos

ali ja bih volio da diskutiramo oko ova klavijatura
dobro je da se vidi i ko sta ocekuje od 3x
nekome smeta mu tvrda dirka nekom manje oktava ...

Uostalom na Ytubu ima oficijalnih italijanski linkova gde je prezentiran klav
i vise opcija kao gitar mode..harmonajzer...ambient kit...
pa ako 3x oficijalno ne postoji onda eto spored ovih videa mozemo nesto reci o tome ovako bar na prvi pogled.

Naravno sve to bez suvisnih komentara

Sejox 24.02.2011 22:38

@No.1

Tema se nece kljucati ukoliko je sami clanovi koji pisu ne dovedu pred svrsen cin.

Opet se sporadicno ubacuju clanovi koji nemaju nikakvu predstavu ni
saznanja o pomenutom modelu.

Mada kada pogledamo malo,na ovoj temi je bolje da se nista i ne pise dok ne
bude nekih zvanicnih dokumenata ili specifikacija,ili je neko kupi pa proba.
Jer bez ovoga nemate osnovu na kojoj ce pocivati "oficijalna diskusija".
A bez neke osnove,priznacete nema ni "oficijalne diskusije"

Zato predlazem,da ako neko nema nikakvih provjerenih i zvanicnih podataka,bolje da ne pise nista.

Firanga 09.03.2011 01:29

mislim da izlazi za mjesec dana, i da ce u njemackoj biti nesto oko 3000 e ... mada ne vidim svrhu kupiti pa3 i ubaciti pa 2 u njega i sl ...

No.1 09.03.2011 17:59

haha to si u pravo brate al tako pocinjemo...prvo sa postoeci set koji imamo na 2x
pa onda radi se ponovo na poboljsanje tog materijala.

Mene zanima taj deo oko kompresie rama
Dal ce to bit isti kvalitet jer kompresija kao takva mora da izgubi deo kvaliteta
znam da imace ram 256 koi kompresovani dolazi duplo 512 ??!!

energy 16.03.2011 04:54

Zvanicna informacija.Kod nas stize za nekih mesec i po dana i cena ce biti 3400e,a pro verzija ce biti 200e vise.Dolazi u jednu od nasih prodavnica neznam da li smem da kazem u koju.

No.1 16.03.2011 06:29

3400??? Ma hajde breeee nek im stoji u kupovinu nisam ja toliki magarac :mad::mad::mad:

bokivelik 16.03.2011 11:54

....
 
Podrzavam te No.1 mnogo je to kinta za klav.:confused: Jbg ceo zivot se samo ulaze u instrumente i nikad kraja. :D
Mnogo je bolje bilo ranije kupis harmoniku od 7 000 maraka i sviras na njoj 15 godina a ovo danas stvarno nije fer!

aleksandar031 16.03.2011 12:22

@energY
ne zna se to jos, dobio sam ,,zvanicnu,, :D informaciju da ce manja biti 3000-gore dole oko 100, veca oko 3400.Zvucnik se posebno prodaje.
Ipak najbolje sacekati i videti zvanicno kada dodje kod nas

blato 16.03.2011 13:59

Pozz,pricao sam sa covekom iz skymusic-a beograd vezano za pa3 i rekao mi je da ce se pojaviti u srbiji za 2 meseca od prilike,cena 3200-3500e,nezna se jos...pozdrav.

Sejox 16.03.2011 14:30

Posto se nista ne zna,zamolio bih jos jednom da se na ovoj temi ne pise
samo da bi se nesto pisalo.

Ili je mozda bolje da je zakljucamo do zvanicnih i potvrdjenih informacija sa lica mjesta.

stamenmeteor 16.03.2011 19:11

Pa3X Specifications Chart

Keyboard:
61-semi-weighted keys with velocity and aftertouch

76 semi-weighted keys with velocity and aftertouch

System
OPOS (Objective Portable Operating System)

RX (Real eXperience)

DNC (Defined Nuance Control)

Natural Ambience Drums Sound Technology

Multitasking, Load while play feature

Upgradable Operating System

Self-Refresh Battery for PCM data

Tone Generator
KORG EDS (Enhanced Definition Synthesis) sound generator:

120 Voices, 120 Oscillators

Filters with Resonance

Three band EQ for each track

Effects
Up to 8 Stereo Digital Multi-Effects block system

140 Effects types including VOCODER

Final Mastering Effects by WAVES

(MaxxEQ™, MaxxBass™, MaxxTreble™, MaxxStereo™, MaxxVolume™)

New Voice Processor Technology by TC-Helicon® with 7 Effects:

Four-part Harmonizer, Double, µMod, Reverb, Delay, Filter, HardTune, Pitch Correction plus Compressor, EQ, Gate (Adaptive Mic Setting on the Mic input)

Sounds / Drumkits
More than 1100, including Stereo Piano and GM Level 1 & 2 compatible sounds; more than 90 Drum Kits

User area: 512 Sounds, 128 Drum Kits

Defined Nuance Control (DNC) Technology

Real Drum Ambience

Digital Drawbars: 9 Footages

Realtime controls: Assignable Sliders

Full editing of Sounds and Drum Kits

Sampling: Record, Edit, Time Slice, Compression Tool, Load/Import of Korg, Wav, AIFF and Akai files; Export of Wav and AIFF files

PCM RAM Memory: 128 MB standard (equivalent to 256 MB linear data), expandable up to 256 MB (equivalent to 512MB linear data) with the optional EXB-M256 memory expansion board

Styles
More than 400 preloaded Styles, freely reconfigurable

1200 available Style locations including the Favorite banks

Eight Style tracks, 4 Single Touch Settings, 4 Pads and one Style Performance per Style Guitar Track 2 mode, Parallel and Fixed NTT

Compatible with old "i-Series" and Pa series Style format

Style Record with Step Record, Track and Event Edit functions

Style controls: 3 Intros, 4 Variations, 4 Fills, Break, 3 Endings, Synchro Start/Stop, Tap Tempo/Reset, Fade In/Out, Bass Inversion, Auto Fill, Manual Bass, Tempo Lock, Memory, Accompaniment/Real Time Track Balance Volume, Accompaniment Mute, Drum Mapping, Snare & Kick Designation, Single Touch

Chord Sequencer
Realtime Style Chord Sequencer Recorder

Performance / STS
512 Realtime Performance locations

STS: Memorize Realtime tracks and Voice Processor settings, up to 4 x 1200 Styles, up to 4 x SongBook entries

Realtime tracks
Four Keyboard tracks (Upper 1, 2, 3, Lower) with dedicated on/off and sound select buttons

Song Play
Patented XDS Crossfade Dual Sequencer Player (Supported formats: MID, MID+G, KAR, MP3 + lyrics, MP3+G)

2 Players with separate Select, Start/Stop, Home, Rewind and Fast Forward controls X-Fader Balance control

Lyrics, Score, and Chord data can be displayed on screen, or on external video monitor (with VIF4 option installed)

Markers

Jukebox function

Mp3 Player / Recorder
Double Mp3 Player and Mp3 Recorder

Two Mp3 files can be played simultaneously in Song Play Mode

Real Time Transpose (+6/-5 semitones)

Tempo change (±30%)

Advanced Vocal Remover Record MP3 files including Styles, SMF, Real Time Tracks, Pads, Microphone and Effects

Audio Chord detection for Vocal Harmony

Sequencer
Quick Record (Backing Sequence)

Multitrack and Step Record functions - Full-featured sequencer

16 tracks; Up to 200,000 events

SMF native format

SongBook
Fully programmable music database, based on Styles, SMF, Karaoke, MP3 with automatic selection of Style Play and Song Play modes

User-definable custom lists

Filtering and Ordering options

Compatibility
"i-Series" models: Styles

Pa series: Style, Performance, Program/Sound, Song, SongBook, Pad

Multi Pad
4 Assignable Pads + Stop Button - Pad Record function

Help System
Hypertextual, Contextual, Multilingual

General Controls
Master Volume, Real Time-Acc/Seq Balance Volume, Ensemble, Octave Transpose, Master Transpose, Style Change, Quarter Tone and Arabic Scale memorized inside Performance/STS - Realtime controllers: Joystick (pitch + modulation), Ribbon Control, 8 Assignable Sliders, MP3 Volume, Mic Volume, Mic Harmony/Double Vol., Mic Reverb/Delay Vol., 3 Assignable Switches, Tempo +/-, Dial, Up/+, Down/- - Search Function

Control Inputs
Damper Pedal (support half-pedaling with optional DS-1H pedal), Assignable Pedal/Switch, EC-5 (Programmable Multi-Switches)

Analog Outputs
Unbalanced/Balanced Jack Left/Mono, Right/Mono, Out 1, Out 2, Headphones (in the front panel)

Digital Outputs
S/P DIF (48 kHz – coaxial), mirroring the Main Stereo Outputs

Line Inputs
2 Unbalanced/Balanced Jack Left/Mono, Right/Mono

Microphone Input
Combo XLR balanced with Gain control (15 to 50 dB) and switchable Phantom Power

MIDI
In, Out, Thru; standard Midi connectors

USB to Midi using the USB Device port

Individual track assignment

8 user definable MIDI Setups

USB
2 USB Host Front/Rear (2.0 Hi Speed) and 1 USB Device Rear (1.1 Full Speed) connections

Hard Disk / Mass Storage
Standard 4 GB memory USB

Optional 2.5" SATA Hard Disk Driver (61-key)

Standard internal 2.5" SATA Hard Disk Drive (76-key)

DVD-CD Player / Floppy Disk
Optional using standard USB DVD/CD/FD Drives connected via USB Host ports

Display
Pa3X 61: Resolution: 320 x 240 pixels - TFT Color TouchView Graphic Touch Screen;

Pa3X 76: Motorized Tilt Display - Resolution: 320 x 240 pixels - TFT Color TouchView Graphic Touch Screen

Clock
Internal System Clock

Consumption
35 Watt - 50 Watt when connected with Amplification Bar (PaAS)

Dimensions (W x D x H)
980 x 366 x 145 mm / 38.58 x 14.41 x 5.71 inch without music stand (61);

1192 x 366 x 145 mm / 49.93 x 14.41 x 5.71 inch without music stand and with the display fully lowered (76)

Weight
14.7 kg / 32.4 lbs (61); 17.5 kg / 38.58lbs (76)

Accessories
Manual, AC Power Cable, Music Stand, Accessory Disk
Options
PaAS Amplification System

EXB-M256 - 256 MB RAM Expansion Board

VIF4 - Video Interface Board

EXP-2 - Expression/Volume Pedal

XVP-10 - Professional Expression/Volume Pedal

EC5 - Assignable Multi-Switch Controller

DS-1H - Damper Pedal

PS-1 - Switch Pedal

HDIK-2 Hard Disk Kit Installation Kit (61 only)

* Helicon is a registered trademark of TC-Helicon Vocal Technologies Ltd.
* MaxxAudio, MaxxEQ, MaxxBass, MaxxTreble, MaxxStereo, MaxxVolume are trademarks of Waves Audio Ltd.
* Specifications and appearance are subject to change without notice for improvement.

Pa AS - Pa Amplification System for Pa3X (76 and 61 keys)

System

3 Channel Amplification System

Power
2x20 Watt (Middle/High Frequency) + 1x40 Watt (Sub Woofer)

Speakers
5 Speakers: 2 Middle range (80 mm) + 2 Tweeters + Dual Coil Subwoofer (130 mm).

Cabinet
Aluminum case with Bass Reflex System

Connectivity
Extremely Simple Connection. Power and the audio signal from the Pa3X are via a special connector that is automatically attached to the keyboard. No Cable, No Power supply needs to be attached to the Pa3X

Dimensions (W x D x H)
992 x 173 x 137 mm / 39.06 x 6.81x 5.39 inch

Weight
5.7 kg / 12.57 lbs

* Specifications and appearance are subject to change without notice for improvement.

mirandess 16.03.2011 20:59

o.s.
 
4 Privitaka
evo nekih slicica koje sam nasao na netu, sad ne znam dal su tocne, al otprilike bi moglo biti to sto je vezano za os u korgu pa3x....... ponavljam ne znam dal je to, to.... ali je ugl. pretpostavka, malo mi cudno izgledaju slike, mozda je photoshop ili nesto slicno ali eto..... :D

No.1 16.03.2011 21:17


KORG PA3X - ARRANGER SYNTH SAMPLER WORKSTATION
You need to upgrade your Flash Player

zox2003 16.03.2011 23:06

U USA izlazi u Aprilu i cena ce biti $3699...za sada....

chewra 17.03.2011 04:38

Realno..moje misljenje je da nista posebno nije bolji sound od pa1x ili pa2x mozda za 10% a za te pare..ipak bolje sacekati.Odgedao sam sve klipove na namm 2011 i ono sto jesu ubacili nove introe i neke nove stilove..zvuk nije revolucionaran.....drugo pakovanje.. a da izgleda dobro-izgleda..a i kilaza mi odgovara 14.7kg

keyboards 18.03.2011 17:44

Isporuka PA3 Canada/Amerika
 
U Long & McQuade/Canada kazu da je isporuka klavijature pomjerena sa kraja Martana kraj drugu polovicu Maja ili pocetak Juna. U razovoru sa Korg Montreal oni kazu najvjeroatnije pcetak Juna. Ne daju razloge pomjeranja isporuke. Amricki gitar centar i dalje ima informacije da bi trebalo biti krajem Marta u prodaji ali u pozadini misle da bi to imak bio kraj Aprila. LA prodavnica u Mississauga/Canada i dalje stoji pri obecanom kraju Marta jer za njih se zna da ponekad robu ne dobijaju iz sjedista u Montrealu nego iz Amerika sto bi moglo da ubrza isporuku u porednjenju sa Longg & McQuade no ipak to su za sada nezvanicne price. U LA music je PA3 za $100 dolara jeftiniji ($4099) ali ostale prodavnice mogu parirati tojcijeni. Jako je vazno da ce u globalu u Americi biti jeftiniji u sartu za oko $200 + kad se doda manji Americki porez izaci ce jos nekiiiiiiiiiiiih $100 dolara jfinije. Ja sam vec davnouplatio dva P3 (61 i 76) keyes i pazljivo pratim datum isporuke.

aleksandar031 18.03.2011 18:01

@keyboards

Da li je to zvanicna cena od 4000dolara u USA, za koju verziju 61 ili 76 dirki?

keyboards 18.03.2011 18:04

Razlog za kupovinu PA3
 
Svakako da ce stvako dobro odvagati da li vrijedi uloziti novac u novu spravu ako stara radi vec dobro. Takodje za sada se nemoze izvrsiti objektivno poredjenje jer poredjenje na osnovu podataka i slike ne govori mnogo. Moji razlozi za prelazak na PA3 su vec vidljivi na slici pretpostavljajuci da ce kvaliteta izrade i zvuka biti na nivou PA2.
Razlozi:
1. svidja mi se ideja prebacivanja PAD sekcije nalijevu stranu jer je pristupacnija ritam sekciji kao i dodavanje lampica da se zna koji PAD e u upotrebi.
2. Cetiri FILL mi je bolje imati nego 3 jer mi dajevise opcija u varijaciji prelaza izbjegavjuc monotoniju istih FILL.
3. 3 assgnable switch za DNC i druge kontrole
4. Prekidaci za UPER 1,2,3 i LOWER su opcija koju sam odavno ocekivao i trazio od Korga zbog brze kombinacije i promjene instrumenata u zivoj sici. Pored tog prekidaci su na desnoj strani i lako pristupacni u svirci. Dovoljno je sam dok svira ispruziti prst i promjeniti instrument.
4. Sva dugmad/komande za lijevu i desnu rukus pomaknuti blize tipkama i pristupacniji za brze promjene dok sviras.

Evo to bi bilo par reklo bi se tehnickoh sitnica koje meni prestavljaju razlog za prelazak na PA3. Pored ovoga najvaznije od svega je da postoji 61 kayes verzija koja ce mi olaksati putovanja a dati sve mogucnosti koje imam i na 76 verziji.
Dodato:
Prijatelj koji radi u Gitar Cntru u USA kaze da je ocekivana cijena za 76 tipki 4000. To svaki clan moze provjeriti ako nazove bilo koji gitar centr u USA jer oni svi imaju iste cijene i PA3 klavijaturu u sistemu. U Kanadi se cijene vec znaju i ranije su predocene u postovima.

No.1 18.03.2011 19:15

Ajd da sacekamo pa da vidimo
Ovo su astronomske cene medjutim prema tamosne standarde ok
a mi balkanci ku*ac pahovan :lol::lol:

korgpa_800 20.03.2011 09:48

poz kolege, za vase informacije Korg pa3x je povucen sa trzista zbog softverski problem ...ja sam narucio njega iz USA i nakon par dana javi li su mi da je povucen i vratili mi pare :( cekacemo da se sredu OS.

aleksandar031 20.03.2011 09:53

Lepo su poceli bogami, odmah pa problem:confused:


Trenutno vrijeme na Forumu 10:13

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org